Ezúttal szoros meccsen győzte le az ETO a Fradit

2016.04.30. 12:00
Megint az ETO nyert, de a Fradi ezúttal szoros meccsen maradt alul (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében a címvédő Győri Audi ETO KC egy góllal, 25–24-re legyőzte a Ferencvárost, így bejutott a vasárnapi fináléba. A győriek a döntőben az Érddel találkoznak.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, SZIGETSZENTMIKLÓS
ELŐDÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–24 (15–11)
Szigetszentmiklós, 1000
néző. V: Andorka, Hucker
GYŐR: Grimsbö – Orbán Adrienn 1, Groot 2, Kovacsics 2, LÖKE 6, Amorim 3, Hársfalvi 1. Csere: BROCH 3, Alstad, Sulland, Knedlíková 1, Görbicz 6 (4). Edző: Ambros Martín
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 2, Hornyák D. 2, Szucsánszki 3, Mészáros R., PENA 6 (1), Schatzl. Csere: Tomasevics (kapus), Szekeres, Szekerczés 1 (1), Zácsik 4, Lukács 2, Cifra 3, Szarka 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 11. p.: 4–4. 21. p.: 10–6. 26. p.: 14–9. 35. p.: 17–12. 43. p.: 22–17. 48. p.: 23–20. 55. p.: 25–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Ambros Martín:
– Most nem ment annyira jól a játék, de harcolt a csapat – kicsit talán már a következő feladatok is benne voltak a fejünkben. Bizonyos szituációkban volt némi szerencsénk is, de azt jó látni, hogy ha gyengébb teljesítményt nyújtunk, akkor is ki tudjuk küzdeni a győzelmet.
Elek Gábor: – Nagyot küzdöttünk, jól védekeztünk, a végén támadásban elkövetett hibák miatt nem sikerült ennél többet elértünk. Kár érte, de így is büszke vagyok a csapatomra.

A MÁSIK MECCSEN
ÉRD–FEHÉRVÁR KC 25–23
(16–12)
Szigetszentmiklós, 800
néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD:
Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (5), M. González 4, A. Bulatovics, KISFALUDY 2, KLIVINYI 6, O. Vukcsevics 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté 2, Gulyás, Barján, Havronyina. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR:
Sipeki – Hajduch, Gjorgijevska 2, Isitate 3, Mayer 3, Bandelier, Tanabe 2. Csere: Herr O. (kapus), Tilinger 2, HERR A. 4, Májer 1, TÁPAI SZ. 6 (1), Kazai. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc:
1–3. 16. p.: 7–6. 24. p.: 13–9. 33. p.: 17–12. 39. p.: 18–17. 44. p.: 21–18. 54. p.: 22–21.
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/5, ill. 2/1
Szabó Edina: –
A vége nagyon izgalmas volt. Szépen és jó játékkal megszereztük a biztos előnyt, ami szükséges volt a döntőbe jutáshoz, amit aztán a Fehérvár hihetetlen nagy küzdelemmel ledolgozott – erre fel voltunk készülve, ez előfordulhat, de a védekezésünk végig a helyén volt. Sajnálom, hogy nem vittük fel ezt a támadásba is, mert abban volt az erőnk. Lett volna lehetőségünk előbb eldönteni a meccset, jó helyzeteink voltak a végén. A lényeg a győzelem. Büszkék vagyunk a lányainkra. Ez egy csodálatos siker ebben a szezonban. Én már egyszer Rácz Mariannenal voltam döntőben, de akkor a Fehérvár kispadján, az egy felejthetetlen élmény. Most is mindenkinek fantasztikus élmény volt, bár nem játszattam mindenkit, de ez egy építő dolog.
Deli Rita: –
Egy nagyon szoros mérkőzést játszottunk, a második félidőben volt egy nagyon jó szakasz, amikor felzárkóztunk és kiegyenlítettünk, viszont a végjátékban hibákat követtünk el, kulcsjátékosok hibáztak, amit megbosszult az Érd. Gratulálok nekik. Csalódott vagyok, mert nagyon készültünk erre a mérkőzésre, nem volt lehetetlen, mint ahogy a csapat meg is mutatta, hogy szoros meccset tudtunk játszani. Több extra egyéni teljesítmény kell ahhoz, hogy fel tudjuk tenni az i-re a pontot.

A bajnokság és a Bajnokok Ligája után a Magyar Kupában is találkozott a két legerősebb csapat, a Győri ETO és a Ferencváros. Utóbbi számára nem túl kellemes emlékek éltek a győriek elleni meccsekről, ugyanis a legutóbbi három találkozón összesen 41 góllal volt jobb Ambros Martín együttese a fővárosi alakulatnál.

A Ferencváros az első percekben állva hagyta az ETO-t, Nerea Pena három találatával háromgólos előnyre tett szert. Az előny azonban hamar elolvadt, többek között Edoarda Amorim és Heidi Löke nagyszerű játékának köszönhetően a győriek már a 12. percben ki tudtak egyenlíteni. Sőt! Groot és Broch találatai után a 20. minutumban már hárommal vezetett az ETO…

A hajrában tartotta, sőt, növelte is előnyét a győri gárda, az utolsó percekre remekül beszálló Görbicz Anita háromszor is betalált (hetesből és kétszer akcióból), így a szünetben négy góllal vezetett az ETO – lehetett volna öt is, de Löke a dudaszó pillanatában dobott gólt, amit a játékvezető végül érvénytelenített. (15–11)

A fordulás után nem tudott meglépni még jobban az ETO, ahogy a legutóbbi mérkőzéseken, a Ferencváros jól tartotta magát. Mindkét kapus belelendült a második félidőre: Szikora Melinda és Grimsbö is több nagyon fontos védést mutatott be. A játékrész elején Löke és Szucsánszki gólpárbaját láthatták a Szigetszentmiklósra kilátogató nézők, majd a félidő derekán Zácsik Szandra is megkezdte a gólgyártást.

A mérkőzés hajrájához közeledve egyre nagyobb volt a feszültség a pályán, ami kiállításokban is megmutatkozott. Ezekből többnyire a Ferencváros jött ki jobban, ráadásul a győriek egyik legjobbjukat, Amorimot elveszítették, mivel megkapta harmadik két percét is a találkozón. Az utolsó percben tudta igazán szorossá tenni a meccset a Fradi, ám Zácsik gólja az utolsó pillanatokban is csak arra volt elég, hogy egygólos vereség legyen a vége a fővárosiak szempontjából.

A címvédő ETO ismét döntőbe jutott, ellenfele az Érd lesz. Az FTC a harmadik helyért küzdhet vasárnap a Fehérvárral.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Pena eladja a labdát... Ezzel gyakorlatilag vége a mérkőzésnek, 45 másodperc van hátra és támadhat az ETO. Görbicz lő talpról, de Szikora hárít. Még egy gól a végére, Zácsik eredményes. ITT A VÉGE! 25–24, DÖNTŐBEN A CÍMVÉDŐ ETO!
59. perc: Időt kér Ambros Martín. Keményen védekezik az FTC, passzívnál Görbicz lő fölé. Groot újabb próbálkozását védi Szikora.
58. perc: Egy-egy hiba mindkét oldalon, egy rossz lövés a győrieknél, majd egy lépéshiba a fővárosiaknál.
57. perc: Megvan Szikora 10. védése! A túloldalon feljöhetne egy gólra a Fradi, de Szarka hibázik a bal szélről...
56. perc: PIROS! Amorim megkapja harmadik kiállítását a meccsen, így ő már nem térhet vissza a pályára ma. Gyorsan gólra váltja emberelőnyét az FTC, Pena (ki más?!) eredményes. 25–23
55. perc: Elkapkodja támadását a Fradi, Hornyák fölé trafál. GÓÓÓL! Groot középről lövi át a falat és a jobb felsőbe bombáz. 25–22
54. perc: Megint feljön kettőre a Fradi, Pena eredményes. Groot lövése a kapufáról kipattan.24–22
53. perc: Most megint háromma megy a Győr, Hársfalvi a bal szélről eredményes. 24–21
52. perc: Passzívnál Görbicz lő a rövidre a bal oldalról, de Szikora véd. Zácsik próbálkozását Grimsbö fogja a túloldalon!
51. perc: Hársfalvi durrant mellé középről. KETTŐ KÖZTE! Szarka Adrienn eremdényes, Grimsbö feje fölött lő a hálóba. 23–21
50. perc: KÉT PERC! Zácsikot „gyilkolja” Broch, nem is lehet más, mint kiállítás. Zácsik lövését hárítja Grimsbö!
49. perc: Pena próbálkozását védi Grimsbö. Szikora is bemutat egy védést a túloldalon.
48. perc: Passzív, de időt kér Ambros Martín. Amorim elrontja a figurát a szusszanásnyi szünet után, fölé lő.
47. perc: Kivár türelmesen a Ferencváros, Lukács pedig a jobb szélről talál be, a hosszú alsót lövi ki. GÓÓÓL! Zácsik két ember között megy be lendületből és lő szépen a kapu bal oldalába.23–20
46. perc: Zácsik szerez labdát védekezésben.
45. perc: Hétméteres a túloldalon is, Görbicz pedig ezt is bevágja, hatgólos immár a győri klasszis. 23–18
44. perc: Kiegészül az FTC, de Knedliková labdát szerez védekezésben. Indítja is egyből Grootot, akinek ziccerét Szikora hárítja. Elek Gábor időt kér. Schatzl ugrik be Knedliková mellett a bal szélen, majd elterül a földön, nagy fájdalmai vannak, ápolni kell. Az FTC hetest kap természetesen. Pena gólra is váltja, a jobb alsóba lő. 22–18
43. perc: Emberhátrányban lő gólt Hornyák, kipókhálózza a jobb felsőt. RÁADÁSUL! Amorimot kiállítják róla, amiért odaüt neki lövés közben. Öt az öt ellen most mezőnyben. Kovacsics harcol ki hetest. Görbicz nem tud hibázni büntetőből, hiába jön Tomasevics a kapuba, nem képes hárítani.22–17
42. perc: Hornyák lő mellé, de marad a labda a Fradinál, szabálytalanság előzi meg a rossz kísérletet.
41. perc: Cifra ziccerét Grimsbö parádésan, lábbal védi. KÉT PERC! Löke ismét zseniálisan fordul be középen, Zácsik belül védekezik, hetes és kiállítás. GÖRBICZ BEVÁGJA! A bal alsóba bombáz az irányító ellentmondást nem tűrően. 21–16
40. perc: Amorim bejátszását Löke fogja meg, de támadó szabálytalanság miatt a Fradié a labda. Pena fölé durrant a túloldalon. Löke jóváteszi hibáját, ziccerből a jobb alsóba rakétáz. 20–16
39. perc: Kimaradnak a helyzetek, előbb Knedlikováé, majd Szucsánszki átlövését fogja Grimsbö. Knedliková aztán betalál, ismét négy közte. De csak pillanatokig, Cifra rögtön válaszol. 19–16
38. perc: Közelebb zárkózik a Fradi, Kovacsicz a jobb szélről talál be. 18–15
37. perc: HATALMAS BOMBA! Szucsánszki a jobb oldalról, kilenc méterről bombáz a hosszú felsőbe. NEM KISEBB A VÁLASZ! Kovacsics ziccerből, a jobb szélről szintén a hosszú felsőt választja. 18–14
36. perc: Szucsánszki lövése passzívnál levágódik a blokkról. NAGY VÉDÉS! Knedliková ziccerét hárítja Szikora.
35. perc: Szucsánszki szinte rögtön válaszol a túloldalon. KIÁLLÍTÁS! Löke lefordul Hornyákról, aki csak szabálytalankodni tud, két percet kap érte, az ETO meg hetest. KIMARAD! Szikora hárítja Görbicz hétméteresét.17–13
34. perc: Passzívnál Groot harcol ki szabaddobást. Addig-addig engedik a Győrnek az akciót, hogy végül Löke középen befordul, és a bal alsóba helyez. 17–12
33. perc: Schatzl ziccerét is védi Grimsbö. GÓÓL! Megszületik a második félidő első találata, Löke ziccerből zseniálisan ejt Szikora fölött a hálóba. Jön a válasz odaát a másik beállótól, Cifrától.16–12
32. perc: Szucsánszki átadása kicsúszik Hornyák kezéből a túloldalon... Görbicz szenzációs átadását Knedliková épphogy átveszi, de lövését már Szikora fogja. Ápolás: Kovacsicz ziccerből fejbe dobja Grimsböt. Amorim csúnyán fölé durrant.
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Győr támadhat most először, de Kovacsics ellen támadó szabálytalanságot fújnak.

1. FÉLIDŐ

30. perc:Hornyák átadását leolvassák, megindul az ETO, Görbicz bejátszását Löke lövi a hálóba a dudaszónál, de a játékvezető érvényteleníti a találatot.EZ A VÉGE!
29. perc: A szabaddobás után Zácsiknak készítenek le passzívnál, de Grimsbö hárít. Görbicz nagyot játszik ma, harmadik gólját is megszerzi, a másodikat akcióból. 15–11
28. perc: Ambros Martín kér időt. ÚJABB KIÁLLÍTÁS! Lökéről ezúttal Cifrát küldik ki. A labdát viszont megszerzi a Fradi.
27. perc: Hornyák talál be a túloldalon, a kapufa őt is kisegíti. Knedlikova lövését hárítja Szikora, a túloldalon pedig Cifra beállóból lő Grimsbö „szemei közé”.14–11
26. perc: Amorim lerohanásból talál be, Szikora belekap a lövésbe, de ezúttal nem segít rajta a kapufa. 14–9
25. perc: Kiegészül közben az ETO. ÓRIÁSI GÓL! Passzívnál Görbicz talpról, Cifra mellett bombáz a jobb felsőbe, régi önmagára emlékeztető találat. GYORS VÁLASZ! Zácsik is betalál a túloldalon újra. 13–9
24. perc: Groot harcol ki hetest, amit Görbicz vált gólra! Szinte azonnal jön a válasz a túloldalon, Zácsik pattint a kapu jobb oldalába.12–8
23. perc: KETTŐ PERC!Zácsikot viszi a földre Amorim, kiállítás és hetes az FTC-nek. Szekerczésnek ezúttal nem segít a kapufa, a bal oldaliról a keresztlécre pattan a labda, onnan meg a mezőnybe.
22. perc: Szépít a Fradi, Lukács megszerzi első találatát a mérkőzésen. A győrieknél a pályán most Görbicz Anita. GÓÓL! Löke rövid időn belül harmadik gólját is megszerzi, nem bírnak a győri beállóval a ferencvárosiak.11–7
21. perc: Elek Gábor időt kér. Elveszíti a labdát az FTC, a lerohanásból Heidi Löke lő gólt. 10–6
20. perc: MÁR KETTŐ KÖZTE!Most betalál emberelőnyben az ETO, Broch váltja gólra Groot tökéletes átadását. Szucsánszki lábára pattan a labda, fordulhat az ETO, a kontrából ismét Broch eredményes. 9–6
19. perc: Amorim előtt zárnak össze, Kovacsicz kap két percet. BŐDÜLETES GÓL! Kovacsics középről bombáz a jobb felsőbe elemi erővel. Emberhátrányban támad a Fradi, Pena hasba lövi Grimsböt.7–6
18. perc: Büntet is az ETO a túloldalon, Broch eredményes beállóból. Mészáros ziccere kimarad. Támadhat a vezetésért a győri együttes.6–6
17. perc: Hosszasan támad a Fradi, túlságosan is, passzív miatt elveszik a labdát.
16. perc: Löke harcol ki hetest. NINCS GÓL! Szikora hárítja Sulland hétméteresét. Szucsánszki ellen ítélnek belemenést a túloldalon. Orbán ejtése a kapu tetejére hull, nem tud egyelőre gólt szerezni az ETO emberelőnyben.
15. perc: Pena harcol ki hetest Lökével szemben. VEZET A FRADI! Szekerczés lövése a keresztlécről vágódik a gólvonal mögé, hatalmas gól hetesből. KIÁLLÍTÁS! Szekeres kap két percet Löke lebirkózásáért.5–6
14. perc: Szucsánszki kap sárgát Groot lerántásáért. Alstad egy remek lövőcsellel küld el két védőt, de Szikora lábbal védi középmagas lövését.
13. perc: Szucsánszki szorongatott helyzetben veszi célba a jobb alsót, Grimsbö nagyot spárgázva véd. Hornyák belemenése Groottal szemben, már az ETO-nál a labda.
12. perc: SZÉP TALÁLAT! Löke szenzációsan fordul le középen védőjéről és pattint a bal alsóba. 5–5
11. perc: Amorim nagyon harcos, két védővel a nyakán is betör és a hálóba pattint Szikora lába alatt. Gyönyörű akció a Fraditól, Kovacsicz ezúttal nem a szélen, hanem középen fordul be ziccerben és pattint a kapu bal oldalába.4–5
10. perc: MICSODA GÓL! Amorim középről, jó tíz méterről pókhálózza ki a jobb felsőt. Pena átlövése ezúttal gyenge, Grimsbö hárít.3–4
9. perc: Mészáros kap sárgát védekezésben, majd támadásban kis híján összeszedi Pena bejátszását, de lelopják a kezéről a labdát.
8. perc: Szucsánszki Zita a bal oldalról lövi ki a rövid alsót. DE! Egyből jön a válasz, Groot eredményes a túloldalon. 2–4
7. perc: Most jól védekezik az ETO, Penát állítják meg középen. Passzívnál Pena dobja rá a szabadot, Grimsbö azonban lábbal hárít. Schatzl nyúl bele egy győri passzba, de lerántják, elveszik a labdát a Győrtől.
6. perc: Hornyák durrant a kapu fölé középen. Megvan az első győri találat, Orbán a jobb szélről eredményes. 1–3
5. perc: NAGY FIGURA! Pena ezúttal is a gólszerző, Szucsánszkitól kap remek bejátszást középen és nem rontja el a ziccert. A túloldalon Amorim is csak a kapufát tudja eltalálni. Szekeres Klára kap közben sárgát védekezésben.0–3
4. perc: Kovacsics Anikó lövését Szikora tolja a keresztlécre, az FTC-é a labda.
3. perc: Groot emelkedik középen, átlövi a falat, de a kaput is... PENA VISZONT NEM HIBÁZIK! A spanyol légiós maga és csapata második gólját is megszerzi. 0–2
2. perc: Belép Kovacsics, elveszik a labdát a Győrtől. Eladja a labdát a Fradi, kapkodnak a csapatok, Szucsánszki a megiramodó Lökét faultolja.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Ferencvárosé az első támadás, Penát támasztják meg a levegőben. Szép figura, Pena a bal oldalról lő a hosszúba, vezet a Fradi. 0–1

A Ferencváros csupa fehérben, a Győr zöldben lép pályára.

A két csapat elmúlt három mérkőzésén összesen 41 góllal nyert a győri együttes, a Bajnokok Ligájában oda-vissza győzelemmel jutott a final fourba Ambros Martín csapata.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Ferencváros Magyar Kupa-elődöntő élő, szöveges tudósításában! Tartsanak velünk!