Az ETO legyőzte az FTC-t, és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.05.15. 16:32
A női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében a Győri ETO végig vezetve legyőzte a Ferencvárost, és bejutott a döntőbe, amelyben a Debrecen lesz az ellenfele.
Amorimék örülhetnek – legyőzték a Fradit az elődöntőben (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, VESZPRÉM
ELŐDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC
–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA29–25(16–13)
Veszprém, 1000néző.V:Bíró Á., Kiss O.
GYŐR:Silje Solberg – Faluvégi D.2,V. Kristiansen3 (3),BRATTSET6,E. Amorim2,S. OFTEDAL7,Fodor Cs.2.Csere:LEYNAUD (kapus), Nze Minko2,Anne M. HANSEN4,Lukács V., Görbicz1,Edwige.Edző:Ambros Martín
FTC:Bíró B. – Malestein, KLUJBER7 (2),Szucsánszki2,Behnke, E. Bölk2,Márton G.1.Csere:Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Háfra N.4,Kisfaludy2,KOVÁCS ANETT4,Stolle3,Schatzl Nadine, Tóth Nikolett.Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–0.6. p.:4–4.15. p.:8–4.19. p.:10–5.28. p.:14–12.40. p.:19–17.48. p.:21–22.55. p.:26–23
Kiállítások:8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/2

Ambros Martín:
– A játékosaim remek munkát végeztek. A múlt szerdai bajnoki mérkőzés után óriási önbizalommal jöhetett ide az FTC, amelyet mindig nehéz legyőzni, de most sikerült, és ez még inkább boldoggá tesz. Az első perctől kezdve vezettünk és irányítottuk a mérkőzést, úgy érzem, megérdemelt a győzelmünk.
Elek Gábor:– Megérdemelten nyert az ETO. Tudtuk, hogy ezúttal más mérkőzés vár ránk. Sokat hibáztunk, főleg a védekezésünk agresszivitása, pontossága maradt el a várttól, sok területet engedtünk a Győrnek, és sok ziccergólt kaptunk. Tettük a dolgunkat, csináltuk, amit kell, de kevés volt a kiemelkedő teljesítmény.

A VASÁRNAPI PROGRAM
BRONZMECCS
15.45:
Kisvárda–FTC (Tv: M4 Sport+)
DÖNTŐ
18.15: DVSC–Győri ETO (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!

Éppen kilencszéknyire ült le Ambros Martíntól Elek Gábor, hogy bekapcsolódjon a nap első elődöntős meccsének követésébe, miközben a győri és a ferencvárosi játékosok az öltözőbe vonultak.

Éppen kilenc góllal nyerte meg másfél hete a bajnoki rangadót az FTC az ETO ellen, és kezébe vette sorsát az aranyéremért folytatott versenyfutásban.

Akkor persze Martín csak otthonról követte az eseményeket, a hétfőn kinevezett győri edző elődje, Danyi Gábor meccselt még, akinek az állásába került a fiaskó. Elek Gábor, a Fradi mestere így régi-új riválist kapott, szinte megszámlálhatatlan az egymás elleni összecsapás, amelyet a spanyol trénerrel vívott az elmúlt évtizedben.

Egy mérkőzés az élet. Ilyen egy vérbeli kupacsata, de ebben az esetben talán többről is szó volt. Az ETO a nem is olyan közeli múltban nem szorult két sorozatban is legnagyobb riválisa mögé, a szombati MK-összecsapásuk előtt viszont erre is volt esély. Persze a világ legjobbjának tartott csapat ezt nem engedheti meg magának, főleg a május utolsó hétvégéjén sorra kerülő Bajnokok Ligája négyes döntő előtt.

Nyilván ez is motoszkált a győri kézilabdázók fejében, hiszen a találkozó során teljesen más volt a testbeszédük, mint a felek legutóbbi bajnoki meccsén. Minden jó megmozdulás után elképesztő csatakiáltás szakadt ki szinte mindegyikükből, vérben forgó szemekkel örültek egy védésnek, egy megállító faultnak, egy jó befejezésnek. Ennek köszönhető, hogy 4–4 után a norvég duó, Stine Oftedal és Kari Brattset remek játékkapcsolatára alapozva négy góllal elhúztak a győriek, ekkor annyira stabil volt a védekezése az ETO-nak, hogy az FTC helyzetig sem nagyon jutott. A Handball-Planet.com internetes szakportálon zajló szavazás során a 2020-as évben a világ legjobb játékosának választott győri irányító megmutatta, hogy nem véletlenül kapta meg az elismerést: előbb álompasszal szolgálta ki Brattsetet, a következő akciónál pedig a nála egy fejjel magasabb Alicia Stolle fölül halászott le egy kipattanót, és lőtt gólt Bíró Blankának. A Ferencváros elképesztő erőfeszítéseket tett, hogy meccsben maradjon, éppen Stolle bombáira alapozva sikerült is neki, minden nyíltnak tűnt a félidőben.

És azért az FTC már megmutatta nem is olyan rég, ha akar valamit, képes is elérni. A 40. percben Klujber Katrin hetesével már csak két gól maradt a győri előny, szűnni nem akaró heroikus csata zajlott a pályán. A győriek ekkor Oftedal góljaiban, zseniális gólpasszaiban bízhattak. A második félidőre látványosan feljavuló Klujber viszont jó 13 perccel a zárás előtt egy gólra zárkóztatta fel az FTC-t, és máris lélektani fordulóponthoz érkeztünk.

Ebből az ETO jött ki jobban, mert Kisfaludy Anettet szinte azonnal kiállították, és a két percet 2–0-ra meg is nyerte a Győr, a Fradi megint kapaszkodhatott. Egészen addig tehette, amíg Oftedal megint megtalálta valahogy Brattsetet, aki négyre növelte csapata előnyét, és hat perccel a zárás előtt innen már nem volt visszaút.

A Győr visszavágott a népligeti bajnoki vereségért, megnyílt az útja a Magyar Kupa-elsőség felé.

A másik elődöntőben
DVSC Schaeffler–Kisvárda Master Good SE28–22

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, győzelmével a Győr bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. 25–29

60. perc: Nze Minko még tartogatott egy gólt az utolsó pillanatokra. 25–29
60. perc: Kovács Anett a negyedik gólját szerezte a jobb szélről. 25–28
60. perc: Oftedal a végén is tarthatatlan, kiváló gólt szerzett. 24–28
59. perc: Bíró védett egy kínai figurát, de a kipattanó maradt a győrieknél. De csak rövid ideig, mert Kisfaludy a vonalról belőtte. 24–27
59. perc: Győri időkérés.
58. perc: Klujber
a jobb alsót vette célba, Leynaud viszont védett.
57. perc: Oftedal találta meg Brattsetet, aki be is lőtte. 23–27
57. perc:
Ha most gólt szerez a Győr, alighanem megnyeri...
56. perc: Lukács kihagyott helyzete után a másik oldalon Háfrát blokkolták, de a Fradi visszaszerezte, majd megint Háfra lőtt, fölé.
55. perc: Háfra a passzív utolsó passza után lőtt nagy gólt. 23–26
54. perc: Oftedal és Brattset összjátéka ezúttal is szép gólt hozott az utóbbitól a bal alsóba. 22–26
53. perc: Schatzl
lövését Leynaud szedte ki a rövidből.
53. perc: Ferencvárosi időkérés.
52. perc: Hansen lövése a kapufáról Bíróra pattant, onnan viszont a kapuba. 22–25
52. perc: Klujber újabb távolijával jött közelebb a Ferencváros. 22–24
51. perc: Oftedal lőtt szép gólt a kapu jobb oldalába. 21–24
50. perc: Háfra
lövése nem találta el a kaput.
49. perc: Újabb győri emberelőny, Amorim betörés után lőtt a bal alsóba. 21–23
48. perc: Klujber engedett el egy nem túl erős lövést, de mégis neki volt igaza, mert bepattant a kapusról. 21–22
48. perc: Nagyon gyors volt a Győr, Brattset lőtte be Bírtó mellett. 20–22
47. perc: Klujber vállalta el a szaggatottról, és belőtte a bal alsóba. 20–21
47. perc: Krisitansen
tiszta ziccerét védte nagy bravúrral Bíró.
46. perc: Háfra remek betörés után hozta fel kettőre az FTC-t. 19–21
45. perc:
Emberelőnybe került a Győr, Oftedal lövését viszont Bíró mesterien védte.
44. perc: Schatzl maradt nagyon egyedül a bal szélen, de csúnyán ellőtte.
43. perc: Oftedal ezúttal is elemében volt, megint betalált. 18–21
43. perc: Klujber szép cselek után lőtt laposan a kapuba. 18–20
43. perc: Amorim a másik oldalon betörés után lőtt gólt a bal felsőbe. 17–20
42. perc:
A győri támadásból nem lett lövés, egy gólra jöhetett végre volna fel az FTC, de Bölk lövése mellé ment.
41. perc: Lépéshiba a Győrnél, majd Bölk lövése a lécről pattant fölé.
40. perc: Szucsánszki hetest és emberelőnyt is kiharcolt. A hetest Klujber a hálóba pattintotta. 17–19
39. perc: Lukács
hagyta ki a helyzetét a jobb szélről.
38. perc: Bölk lövése kijött a kapusról, a kipattanót viszont Kovács belőtte. 16–19
38. perc: Ritkán találkozik Bíró a labdával, most sem sikerült neki, igaz, Oftedal nagy bevágta a léc alá. 15–19
37. perc: Edwige bentről lőtt gólt, nem adták meg, a másik oldalon viszont Bölk hosszú idő után betalált. 15–18
36. perc:
Sokáig támadott a Ferencváros, majd Bölk lövése ment nagyon fölé.
35. perc: Amorim harcolt ki hetest, Stolle ment le két percre. A hetest Kristiansen bevágta. 14–18
34. perc: Kovács kapott labdát a jobb szélen, és remekül bedobta a helyzetét. 14–17
33. perc: Oftedal váratlanul, talpról eresztett el egy lövést, be is ment. 13–17
32. perc: Stolle
lövését védte Leynaud az oldalvonalon túlra, ezért tovább támadott az FTC, majd Stolle döngette meg a lécet.
31. perc: Lukács lövését Bíró védte, de maradt a labda a győrieknél, egészen addig, amíg Edwige nem csinált helyet magának szabálytalanul.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, három gól a győri előny. 13–16

30. perc: A vége előtt jött még egy nagy Stolle-dugó a jobb felsőbe. 13–16
30. perc: Fél perccel a vége előtt Hansen csodás csuklómozdulattal csavart a bal alsóba. 12–16
29. perc:
Passzívig játszott a Ferencváros, majd Háfra lövését védte Solberg.
28. perc: A győri figura végén Görbicz maradt egyedül a bal szélen, és a helyzetet kiválóan váltotta gólra. 12–15
28. perc: Bejött Kovács Anett, és a jobb szélen azonnal labdát kapott, majd a rövidbe lőtt. 12–14
27. perc:
Ketten is a földre kerültek a ferencvárosiak, de csak szabaddobás lett a győriek jutalma, majd Oftedal lőtt mellé.
27. perc: Győri időkérés.
26. perc: Hansen szép lövését nem tudta kivédeni Bíró, azonnal támadott a Ferencváros, és Háfra a kapu jobb oldalába lőtt. 11–14
26. perc: Edwige kiment két percre, a Ferencváros pedig hetest kapott. A hetest Klujber a bal fölsőbe dobta. 10–13
25. perc: Pillanatok alatt lőtt gólt a Győr, Hansen választotta a bal alsót betörés után. 9–13
24. perc: Győri lépéshiba után hosszan támadott a Fradi, majd megint Stolle talált be, csak most a bal alsót választotta. 9–12
23. perc: Stolle is betalált, a léc alá lőtt a német légiós. 8–12
23. perc: Nze Minko szinte pillanatok alatt szerzett újabb győri gólt. 7–12
22. perc: Rontott passzal tékozolták el a győriek a labdát, a másik oldalon Háfra gyönyörűen futott be az üres területre, és a kapu jobb oldalába lőtt. 7–11
21. perc: Háfra
lövése ezúttal kevésbé volt jó, Solberg könnyen védett.
20. perc: Oftedal látványos ejtésével újra öt a győri előny. 6–11
20. perc: Kisfaludyt hagyták egyedül a győriek, ő pedig a bal felsőbe lőtt. 6–10
19. perc: Háfra lövése nem találta el a kaput, a másik oldalon Oftedal eltalálta a kapufát, majd a kipattanót ő maga kapta el, és ezt már belőtte. 5–10
19. perc: Oftedal remek passzát szedte össze Brattset, és kegyetlenül belőtte. 5–9
18. perc: Megtört a jég, Szucsánszki ugrott fel a szaggatottról, és bevágta a bal felsőbe. 5–8
17. perc:
A győri támadás is elég esetleges volt, rossz passzal ért véget.
16. perc: Láb Mártonnál, majdnem tíz perce nem tudott betalálni a Ferencváros.
15. perc: Oftedal harcolt ki hetest egy jó betörés után, amelyet Kristiansen belőtt a bal felsőbe. 4–8
14. perc:
Nem sikerült megtörnie a jeget az FTC-nek, Malestein kezéből kiperdült a labda.
14. perc: Támadóhiba az ETO-nál, majd szándékos láb miatt kiküldték két percre Hansent.
13. perc: Faluvégi
lövését védte Bíró, a másik oldalon Klujber nem túl jó helyzetből eleresztett lövését lábbal védte Solberg.
13. perc:
Türelmes támadásépítést kért Elek Gábor, meg is volt, de Solberg nagyot védett.
12. perc: Ferencvárosi időkérés.
12. perc: Brattset maradt egyedül a vonalon, neki pedig az ilyesmi ziccer. Be is dobta. 4–7
12. perc: Bölk
keveredett ki a bal szélre, de onnan nem tudott betalálni.
11. perc: Fodor maradt egyedül a bal szélen, és az utóbbi idők szokásához híven a rövid sarokba lőtt. 4–6
10. perc:
Rontott a Győr is, ezért a Ferencváros inkább megfontolt akciót vezetett, és számos passz után Malestein éles szögből nem tudott betalálni.
9. perc: Behnke szerzett labdát, az indításával Klujber összehozott egy belemenést.
8. perc: Passzívnál lőtt a bal alsó mellé Bölk.
8. perc: Szucsánszkit leblokkolták, a másik oldalonBrattset maradt egyedül a hatoson, és bevágta a bal felsőbe. 4–5
6. perc: Most Márton került helyzetbe a bal szélen, és egészen éles szögből is remekül belőtte. 4–4
6. perc: Megint Faluvégi maradt egyedül a jobb szélen, és megint biztosan használta ki a helyzetét. 3–4
5. perc: Bölk nagyszerűen találta meg a rést a győri védőfalon, és a kapu jobb oldalába lőtt. 3–3
5. perc: A hetest Kristiansen belőtte. 2–3
5. perc: Nze Minko
hetest harcolt ki, Szekerest kiküldték két percre.
4. perc: Szucsánszki tört be két védő között, és szép góllal egyenlített. 2–2
4. perc: Amorim
kezéből perdült ki a labda, ráadásul utána ki is küldték két percre.
3. perc: Megvan a Fradi első gólja is, Klujber talált be a jobb szélről. 1–2
3. perc: Bölköt lesáncolták, Fodor indult gyorsan és szépen lőtte be a győriek második gólját. 0–2
3. perc: Malestein
rontása után rontottak a győriek is.
2. perc: A másik oldalon viszont gyorsan lövésig vitték az ügyet, Faluvégi talált be a jobb szélről. 0–1
1. perc:
A Ferencváros kezdte a meccset, az első támadást nem siették el, Bölk lövését védte Solberg.
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Másfél hete bajnoki döntőnek beillő összecsapást vívott egymással a két magyarországi gigász, a Győr és a Ferencváros. Akkor az ETO sokkal jobb pozícióból indult, hiszen februárban hazai meccsén hat góllal nyert, és elég lett volna ennél kevesebb góllal kikapnia, hogy nyeregben maradjon az aranyéremért zajló versenyfutásban. Az FTC viszont kiváló játékkal átrohant a Rába-partiakon, kilenc góllal győzött, és a bajnokságban immár neki áll a zászló.

A vereség földindulást okozott Győrben, az elmúlt három évadban dirigáló, a Fradi elleni mérkőzésig csupán egy vereséget számláló Danyi Gábornak sokba került a kudarc, lapátra tették. Helyére Ambros Martín érkezett és vette át a munkát hétfőtől, ő a nyáron egyébként is kezébe ragadta volna a kormányrudat, azonban így korábban kellett beugrania. A spanyol szakember nem kívánt a szombati rangadó előtt nyilatkozni, csak a feladatra koncentrált...

Danyi távozása és Martín visszatérése közöttGörbicz Anitánakkellett vezetőedzőként vezényelni a Debrecen elleni múlt szombati – egyébként győztes – mérkőzésen, ám megbízatása csak arra a meccsre vonatkozott, Veszprémben már ismét játékosként segítheti csapatát.

A Ferencváros abba a kiváltságos helyzetbe került ebben az évadban, hogy van esélye két sorozatban is megelőzni az elmúlt évek egyeduralkodóját. Persze ehhez legalább olyan teljesítményt kell nyújtania, mint legutóbb.