Női kézi MK: könnyedén jutott be a nyolc közé a Siófok

2020.01.02. 19:05
Böhme négy gólt dobott (Fotó: siofokkc.hu)
A női kézilabda Magyar Kupa 4. fordulójában a Szent István SE a Siófokot fogadta, ám miután a fővárosiak feladták a pályaválasztói jogot, a találkozót a Balaton-partiak rendezték meg, és a kiírás szerint vendégként léptek pályára a Kiss Szilárd Sportcsarnokban, ahol 43–22-es győzelmet arattak.

Az NB I-ben az élvonalbeli tagsága megőrzéséért küzdő sereghajtó Szent István jól kezdte a mérkőzést, a 10. percben még 6–5-re vezetett, ám ezt követően Tor Odvar Moen csapata fokozatosan átvette az irányítást, és hamarosan el is döntötte a továbbjutás kérdését: a szünetre 14 gólos előnnyel mehetett pihenni az SKC.

A második félidőben aztán tovább nőtt a különbség a két csapat között, és tíz perccel a vége előtt már 20 gól volt a vendéglátó vendégek előnye, amely a végére még eggyel nőtt: 43–22-re győzött a Balaton-parti csapat.

MAGYAR KUPA
NŐK, 4. FORDULÓ
Szent István SE–Siófok KC 22–43 (10–24)
A legjobb dobók:
Aron 6, Monori 5, Horváth G. 4, ill. Pena 7, Such 6, Hársfalvi 5, Böhme, Janjusevics, Lapos, Mazák-Németh, Tomori 4-4