A Dunaújváros 17 év után ismét európai kupagyőztes!

2016.05.06. 17:50
Triscsuk Krisztina megszórta a Metzingent, tizenegy gólt dobott a németeknek (Fotók: Veres Viktor)
A Dunaújváros nyolc góllal (29–21) legyőzte a német Metzingent a női kézilabda EHF-kupa döntőjének veszprémi visszavágóján, és kétgólos hátrányát (26–28) könnyedén ledolgozva, 18 év után ismét elhódította a trófeát.

NŐI KÉZILABDA, EHF-KUPA
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–TUS METZINGEN (német) 29–21
(18–14)
Veszprém, 3700
néző. V: Kijauskaite, Zaleiene (litvánok)
DUNAÚJVÁROS:
OGUNTOYE – AZARI 6, Kovács A. 2, BULATH 3 (2), TRISCSUK 11 (4), Horváth B., VINCZE 2. Csere: Triffa (kapus), Takács D. 2, SZALAI B. 3, Hajtai, Nick, Klujber. Edző: Zdravko Zovko
METZINGEN:
Stockhorst – ZAPF 5 (1), Temes 1 (1), LÖRPER 4 (2), Michielsen 1, LOSETH 8, Beddies. Csere: Obein (kapus), Grossmann 1, Winkel, Weigel 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc:
5–3. 12. p.: 6–7. 18. p.: 11–7. 22. p.: 19–14. 34. p.: 21–15. 38. p.: 21–17. 55. p.: 28–19
Zdravko Zovko:
– Amikor átvettem a csapatot szezon közben, nem gondoltam volna, hogy éppen Veszprémben nyerünk kupát. Fokozatosan építettük fel a játékunkat, nem volt hullámzás, a csapat végig betartotta a megbeszélteket. Megérdemelten nyertük meg a sorozatot.
Konkoly Csaba: – Az első félidőben nem működött a védekezésünk, ezzel pedig sikerült elbizonytalanítanunk magunkat, így a második félidőben már támadásban sem tudtuk jó teljesítményt nyújtani. A Dunaújváros a minden elemben jobb volt, megérdemelte a győzelmet.

A Veszprémben rendezett mérkőzést mindkét csapat idegesen kezdte, az első három-három támadásból egy gól sem született, utána viszont elkapták a fonalat a játékosok. Felváltva potyogtak a gólok, a 12. percben 7–6-ra a Metzingen vezetett. Ekkor azonban fordult a kocka, a Dunaújváros csaknem hat percen keresztül nem kapott gólt, viszont szerzett ötöt, így négygólos előnyre (11–7) tett szert.

Amit aztán a szünetig meg is tartott, főképp a nyáron Siófokra távozó Triscsuk Krisztina remeklésének köszönhetően, aki az első félidőben kilencszer – majd a folytatásban még kétszer – vette be a német együttes kapuját. A vendégeknél Tonje Loseth nyújtott kiemelkedőt, de mint később kiderült, az ő lendülete csak az első harminc percben tartott (18–14).

A szünet után a Dunaújváros elhúzott hat góllal (21–15), ezek után a németek visszajöttek négyre (21–17), ám ezzel el is lőtték az utolsó puskaporukat. A második játékrész második felére elfáradó, Temes Bernadettet is soraiban tudó németeknek a hajrában nemcsak arra nem volt esélyük, hogy elhódítsák a kupát, de arra sem, hogy szoros meccset játszanak a Dunaújvárossal.

Ekkorra már Oguntoye Viktória teljesítménye is feljavult a hazai csapat kapujában, így nem csoda, hogy a Metzingen játékosai a második játékrészben csak hét gólt szereztek. Rászámolni végül nem sikerült a Konkoly Csaba által irányított vendégekre – tíz gól egyszer sem volt közte –, de a magabiztos győzelem nem maradt el (29–21).

A Dunaújváros ledolgozta az idegenben összeszedett kétgólos hátrányát, és a Veszprémben aratott magabiztos sikerének köszönhetően 18 év után ismét elhódította az EHF-kupát!

Újra európai kupát nyert az Újváros

A Dunaújváros 17 év után nyert ismét európai klubtrófeát, ráadásul 13 év után szerepelt újra nemzetközi fináléban. Ez az EHF-kupa-győzelem a klub fennállásának negyedik sikere, előtte három európai kupában végzett az élen (1995: KEK, 1998: EHF-kupa, 1999: BL), és az 1995-ös elsősége alkalmával ugyancsak német együttes, a Lützellinden volt az ellenfél.

Magyar női csapatok ezzel együtt már összesen 15-ször diadalmaskodtak az európai porondon. A BL-ben, illetve a jogelőd BEK-ben 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr, 2013-ban és 2014-ben a Győr, a KEK-ben 1978-ban az FTC, 1981-ben a Bp. Spartacus, 1995-ben a Dunaferr, 2011-ben és 2012-ben az FTC, az EHF-kupában pedig 1995-ben és 1996-ban a DVSC, 1998-ban a Dunaferr, 2005-ben a székesfehérvári Cornexi és 2006-ban az FTC ült fel a trónra, majd most Zdravko Zovko együttese. A horvát trénernek ez az első kupagyőzelme.

Örömpillanat a díjátadóról

2. FÉLIDŐ

A Dunaújváros 29–21-es győzelmet aratott, ezzel 55–49-es összesítéssel megnyerte az EHF-kupát!
VÉGE, TIZENNYOLC ÉV UTÁN EHF-KUPA-GYŐZTES A DUNAÚJVÁROS!!!

60. perc: A németek az utolsó támadásukból sem tudnak gólt szerezni.
Megkezdődött az utolsó perc!
59. perc: Zapf ziccerét Oguntoye hárítja.
Zdravko Zovko időt kér, addig is lehet ünnepelni.
58. perc: Triscsuk lő fölé, de rontottak a németek is.
58. perc: Weigel első gólja a meccsen. 29–21
58. perc: Kovács Annát állították ki két percre, így most emberelőnyben a németek.
Érik a Dunaújváros történetének második EHF-kupa-győzelme!
56. perc: Azari csodásan játszik. 29–20
56. perc: Zapf szerez gólt hétméteresből. 28–20
Kettős emberhátrányban a Metzingen!
55. perc: Vincze Melinda a jobb szélről kilőtte a bal felsőt, Temest ütésért két percre kiállították. 28–19
55. perc: Losethet lerántásért kiállították!
55. perc: Loseth hosszú idő után dobott gólt. 27–19
54. perc: Azari nem hibázik a szélről, miért is tenné?! 27–18
54. perc:
Temes ismét eladja a labdát, karnyújtásnyira a kupagyőzelem a Dunaújváros számára!
53. perc: Kis gól is gól, ismét Triscsuk. 26–18
52. perc: Weigel kísérlete sem ment be. A labda a Dunaújvárosé.
52. perc: Triscsuk lövése nem talált utat a kapuba.
52. perc: Megint elveszik a labdát a németektől, akik támadásban teljesen elbizonytalanodtak.
51. perc: Kovács Anna megint nem tudott túljárni Stockhorst eszén.
50. perc:
Kovács Anna lövését Stockhorst kivédte, míg a másik oldalon Weigel lépéshibát követett el.
Zdravko Zovko időt kér, de biztosan nem azért, mert aggódna a pályán látottak miatt.
Ha a Dunaújváros még 11 percig így játszik, megnyeri az EHF-kupát.

49. perc: Azari negyedszer eredményes, Temes lesáncolt lövését pedig Oguntoye hárítja. 25–18
A második félidőben csaknem 18 perc alatt négy gólt szerzett a Metzingen.

48. perc: Temes gyenge kísérletét Oguntoye kitolta.
47. perc: Bulath ragyogó bejátszása után Takács Dusmáta nem hibázik. 24–18
Loerper ápolása miatt most Temes irányít a németeknél.
46. perc: Kovács Anna szépen betört, de Stockhorst bravúrral védett.
45. perc: Temes pontatlan passza után ismét a Dunaújváros támadhat.
45. perc: Triscsuk kétszer indulása miatt elvették a labdát a litván bírók a magyar csapattól.
Konkoly Csaba kapott sárga lapot reklamálásért.
44. perc: Szalai talpról csúnyán mellé lőtt.
43. perc: Loerper bejátszását Michielsen váltja gólra. 23–18
Konkoly Csaba időt kér, mielőtt elúszna csapata számára a hajó.
42. perc: Kovács Anna és Bulath összjátéka után Stockhorst nagyot védett. Szalai lövését azonban már nem tudta hárítani. 23–17
41. perc: Temest küldték ki két percre. Bulath nem kegyelmez a hetesnél. 22–17
40. perc: Loseth első kísérlete Triscsukról szögletre pattant, majd a norvég játékos fölé lőtt.
39. perc: Stockhorst jegyzett fel egy újabb védést.
Ezekben a percekben hatékonyan védekeznek a vendégek.
Kiegészült a Dunaújváros!
37. perc: Kovács Anna lövésében nem volt erő, a lerohanásból Zapf eredményes. 21–17
36. perc: Oguntoye védte a szélről érkező Zapf lövését!
36. perc: Loseth volt erőszakos, Bulath kap két percet.
35. perc: Temes Bernadett bepattintja a hetest Oguntoyénak, ezzel megszerezte az első gólját a mérkőzésen. 21–16
34. perc: Azari
ejt a kapuba a szélről. 21–15
33. perc: Újabb hetes és két perc! Bulath értékesíti a büntetőt, és kettős emberelőnyben a Dunaújváros! 20–15
33. perc: Loerper lőtt kapufát.
33. perc: Loseth kapott kétperces büntetést, a Dunaújváros pedig újabb hetest. Triscsuk lövését Stockhorst kivédte.
32. perc: Zapf kozmetikázik az eredményen. 19–15
31. perc: Szalai bejátszása után Takács Dusmátát megütötték ziccer közben, jár a hetes. Triscsuk „természetesen” bedobja. 19–14
31. perc: A Dunaújváros vezetheti az első támadást a második félidőben.

1. FÉLIDŐ

Vége az első félidőnek! A szünetben Dunaújváros–Metzingen 18–14. A magyar csapat összesítésben két góllal vezet, de 30 perc még hátra van.
30. perc:
Triscsuk lövését ezúttal fölé tolta a kapus, a vendégek pedig már nem tudtak felérni.
30. perc: A Metzingen legjobbja, Loseth megszerezte a hetedik gólját. 18–14
29. perc: Triscsuk elképesztően játszik. 18–13
28. perc: Hajtai Vanessza nem járt sikerrel a szélről, Zapf viszont igen. 17–13
27. perc: Vincze Melindát állították ki két percre. Loerper hetesét Triffa Ágnes hárította!
Triscsuk Krisztina a nyolcadik gólját szerezte, ami egyéni legjobbja az EHF-kupa mostani kiírásában.
26. perc: Takács Dusmáta harcolt ki hetest. Triscsuk ezt is bedobja. 17–12
Zdravko Zovko időt kért, négy góllal vezet a Dunaújváros.
25. perc: Loseth
nem hibázza el a ziccert. 16–12
25. perc: Triscsuk hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe. 16–11
24. perc: Loerper
bedobja a hetest Oguntoye támaszkodó lába mellé. 15–11
23. perc: Loseth mellé lőtt, a másik oldalon Szalai lépéshibát vétett.
23. perc: Triscsuk megszerzi a hatodik gólját, majd ápolást kér. 15–10
22. perc: Grossmann pattintja be a szélről. 14–10
22. perc: Szalai
második gólja. 14–9
21. perc: Loerper nagy gólt dobott lerohanásból – pedig előtte a hatgólos vezetésért támadhatott a Dunaújváros. Ehelyett 13–9.
20. perc: Triscsuk nagyon hanyagul, de látványosan értékesíti a hetest. 13–8
20. perc: Loseth lövése után a léc segített Oguntoyénak.
19. perc: Triscsuk lövése a kapufáról kijött, Azari ismételt a szélről, ez már bent van. 12–8
18. perc: Temes harcolt ki hetest, Loerper belőtte. 11–8
Konkoly Csaba időt kért.
18. perc: Azari szedte össze a lecsorgó labdát, majd használta ki a ziccert. 11–7
17. perc: Oguntoye védte Beddies lövését.
A sorozatban szerzett négy gólnak köszönhetően először vezet hárommal a Dunaújváros.
16. perc: Vincze Melinda harcolt ki hetest. Triscsuk bevágja. 10–7
14. perc: Kovács Anna
labdát szerzett, majd egyedül végigvédte. 9–7
13. perc: Triscsuk lövése irányt változtatott a sáncon, de bepattant. 8–7
13. perc: Zapf lőtt a szélről, Oguntoye védett.
13. perc: Szalai talpról kilőtte a jobb alsót. 7–7
12. perc: Losethet valahogy meg kellene állítani… 6–7
11. perc: Kovács Anna hetesét Stockhorst lábbal kivédte.
A megsérülő Bulath Anita helyett Szalai Babett a pályán.
A norvég Tonje Loseth már négy gólnál jár.

10. perc: Loseth szépen átemelte Oguntoyét. 6–6
10. perc: Vincze Melinda a bal szélről, a kapus szeme közé. 6–5
9. perc: Loseth
megint nagy gólt lőtt a rendezetlen védelemnek. 5–5
8. perc: Loerper volt eredményes egy gyors ellentámadás végén. 5–4
Ha most lenne a vége a meccsnek, EHF-kupa-győztes lenne a Dunaújváros!

7. perc: Bulath Anita pattintott lövése beakadt. 5–3
7. perc: Zapf találta el a kapufát.
6. perc: Triscsuk második góljával 4–3 a Dunaújvárosnak.
6. perc: Újabb gyors gólváltás: az egyik oldalon Takács, a másikon Zapf talált be. 3–3
5. perc: Ismét Loseth válaszolt. 2–2
4. perc: Kovács Anna talpról, test mellett. 2–1
4. perc: Loseth egyenlített. 1–1
3. perc: Triscsuk átlövésével vezet a Dunaújváros. 1–0
3. perc:
Háromszor támadott eddig mindkét együttes, az eredmény 0–0.
1. perc: Egyik csapat sem szerzett gólt az első támadásából. Sőt, a németek a másodikból sem, Temes lövését védte Oguntoye.
A két játékvezető a litván Viktorija Kijauskaite és Ausra Zaliene.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Metzingen vezetheti az első támadást.

A dunaújvárosi játékosok piros mezben, a németek kék-rózsaszínben lépnek pályára.

A vendégcsapat játékosait – köztük Temes Bernadettet – már bemutatták, most a dunaújvárosi kézilabdázók érkeznek.

A visszavágóra a Veszprém Arénában kerül sor, a pokoli hangulat garantált.

A Dunaújváros a párharc első mérkőzésén idegenben 28–26-as vereséget szenvedett, a kétgólos hátrány ledolgozhatónak tűnik. A német csapatot Konkoly Csaba irányítja, és az együttest erősíti többek között Temes Bernadett is.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a női kézilabda EHF-kupa döntőjében rendezendő Dunaújváros–Metzingen párharc visszavágójának online közvetítésénél!