Női kézi Eb: a franciák gáláztak, Grooték és a spanyolok kikaptak

2016.12.04. 22:20
Anne Hubinger (fehérben) négy góllal szomorította Grootékat (Fotó: AFP)
A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság nyitó mérkőzésén Szerbia a nyolc gólig jutó Szanja Radoszavljevics vezérletével 36–34-re nyert Szlovénia ellen. A házigazda 25–19-re legyőzte Spanyolországot, a hollandok kikaptak a németektől, a franciák pedig fölényes győzelmet arattak a lengyelek felett.

A-CSOPORT

SZERBIA–SZLOVÉNIA

Katarina Krpezsék a 13. percben már négy góllal vezettek (9–5), de a szlovénok egy 4–0-s sorozattal egyenlítettek, innentől pedig a 40. percig fej fej mellett haladtak a felek (25–24).

Akkor újra elmentek néggyel a szerbek (29–25), de ez sem számított még döntő ütésnek (32–32), és még az 57. percben is csak egy gól volt a felek között (34–33). A végjátékot ugyanakkor jobban bírták a szerbek, és 36–34-re nyertek.

SVÉDORSZÁG–SPANYOLORSZÁG

Az előző kiírás ezüst (Spanyolország) és bronzérmese (Svédország) csapott össze a nap második meccsén. A házigazda a hatodik percig nem tudta bevenni a vendégek kapuját (0–2), majd egészen a 21. percig egymás mellett haladtak a felek (8–8).

Ekkora azonban Nathalie Hagmanék ritmust váltottak, egy 5–0-s sorozattal leszakították a spanyolokat (13–8), innentől kezdve pedig nem engedték vissza ellenfelüket.

B-CSOPORT

HOLLANDIA–NÉMETORSZÁG

A németek a 11. percben 4–3-ra vezettek, majd egy nyolcperces gólcsend következett, amire 6–0-s sorozattal feleltek Cornelia Grooték (9–4).

Svenja Huberék szépen apránként dolgozták le a hátrányt, és a szünetben már csak egy gól volt a felek között (14–13), de Estavana Polman „triplája" után ismét ellógott a holland csapat (17–13).

Groot 41. percben szerzett gólja után (20–17) viszont jött a német henger, Huberék egy 5–0-s szériával fordítottak (20–22), és magukhoz ragadták a kezdeményezést. A hajrában Anne Hubinger is megállíthatatlannak bizonyult, 80 másodperccel a vége előtt pedig már néggyel vezettek a németek (26–30).

Groot öt találatig jutott végül, a szintén győri Yvette Broch kettőig, a ferencvárosi Danick Snelder egyet szerzett, de ez sem volt elég.

FRANCIAORSZÁG–LENGYELORSZÁG

A nyitó nap záró mérkőzésén a lengyelek nem tudták megnehezíteni a franciák életét, csúfos vereséget szenvedtek. A piros-fehérek az első húsz percben még tartották a lépést, utána azonban a gallok átgázoltak rajtuk. A franciák az első félidő utolsó nyolc percében 6–2-es sorozatot futottak, és hatgólos előnyt dolgoztak ki a játékrész végéig (15–9).

A szünet után tovább nőtt a különbség a két csapat között, a 39. percben kialakult a tízgólos differencia (22–12). Az 52. percben a franciák már 13 góllal is vezettek (29–16), ám a végjátékban már nem céloztak pontosan, így a lengyelek kozmetikáztak az eredményen, és „csak" kilencgólos vereséget szenvedtek (31–22).

A meccs legeredményesebb játékosának a lengyel Kinga Grzyb bizonyult, de ez aligha jelent gyógyírt a számára. A franciáknál a siófoki Estelle Nze Minko öt gólig jutott.

Hollandia–Németország 27–30 (14–13)
Ld: Abbingh, Groot 5-5, Bont 4, ill. Huber 7, Bolk, Hubinger, Karolius, Lang 4-4
Franciaország–Lengyelország 31–22 (15–9)