Női kézi BL: Pena és Grimsbö a legjobbak között

2016.01.18. 10:41
<a href="http://www.ehftv.com/hu/video/2016-01-17-3-stars-main-round-2" target="_blank">Pena nagyon megszórta a Larvikot (Fotó: Földi Imre)</a>
Az FTC-Rail Cargo Hungaria, valamint a Győri Audi ETO egy-egy légiósa is bekerült a forduló legjobbjai közé a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntő második körében.

Nerea Pena (FTC) kilenc góllal vette ki a részét a norvég Larvik elleni hazai sikerből (30–27), ezzel a forduló három legjobb játékosa közé választották be. Kari Aalvik Grimsbö (Győr) ugyancsak nagyszerűen teljesített, több remek védéssel segítette övéit a svéd Sävehof elleni idegenbeli sikerhez (26–18), a 37. percben bemutatott duplázását a forduló harmadik legszebb védésének bizonyult.

A videó a képre kattintva érhető el.

Ugyancsak két magyar vonatkozású érdekesség Nora Mörk (Larvik) és Julia Eriksson (Sävehof) egy-egy gólja, amit a Fradinak, illetve a Győrnek lőttek. A nyáron Győrbe érkező Mörk több akciógólt nem is szerzett – Szucsánszki Zita nagyszerűen védekezett vele szemben –, Eriksson megállt háromnál.

A címvédő Buducsnoszt Podgorica biztos győzelmet aratott otthon a Vardar Szkopje ellen, a mezőny egyetlen hibátlan együttes, a Rosztov-Don kisebb nehézségek árán őrizte meg makulátlanságát, miután a Fleury vendégeként öt góllal megnyert meccs félidejében még háromgólos hátárnyban volt.

A góllövőlista első helyén 57 találattal Allison Pineau áll (francia; HCM Baia Mare/román), őt az 52 gólos Isabelle Gulldén (svéd; CSM Bucuresti/román) és Gnonsiane Niombla (francia; Fleury Loiret/francia) követi. A magyar klubok képviselői közül a legelőkelőbb helyen 32-32 góllal hármas holtversenyben a 20. helyen áll a norvég Heidi Löke (Győr) és a spanyol Pena. A leggólerősebb magyarként Szekerczés Luca (FTC) 31 találattal a 23. helyen áll.