Dániában sem kegyelmezett a Győr az Odensének

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.10.17. 15:47
Silje Solberg remekül védett (Fotó: Török Attila – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének B-csoportjában a Győri ETO Dániába látogatott, és az Odense ellen is folytatta győzelmi sorozatát. Már az első félidőben ötgólos különbség alakult ki a két csapat között, és a másodikban is a kezében tartotta a meccset a Győr, s kiengedve is biztosan nyert.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
B-CSOPORT

ODENSE HANDBOLD (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–31 (11–16)
Gudme, 1556
néző. Vezette: Carmaux, Mursch (franciák)
ODENSE: Reinhardt – Ikehara 2, HOUSHEER 7 (3), Rej 3, IVERSEN 4, Höjlund 3, Kyndboel. Csere: K. Larsen, Aardahl 1, Abbingh 4 (2), Vollebregt, Van Wetering 2, Knudsen. Edző: Ulrik Kirkely
GYŐR: SILJE SOLBERG – Lukács V. 2, V. Kristiansen, Bratsett 3, Anne M. Hansen 2 (1), S. OFTEDAL 3, SCHATZL NADINE 6. Csere: Glauser (kapus), Nze Minko 3, Blohm 3, RJU 6 (2), Háfra N. 1, Fodor Cs., Deszpotovics 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 10. p.: 2–5. 14. p.: 4–8. 21. p.: 8–9. 26. p.: 11–12. 38. p.: 16–20. 44. p.: 17–25. 49. p.: 21–26. 53. p.: 21–29
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Ulrik Kirkely:
– Megérdemelt győzelmet aratott a Győr. Ez a Bajnokok Ligája-meccs is egy fokkal magasabb színvonalon volt, mint amilyen találkozókat a hazai bajnokságban vívunk, hozzá kell szoknunk ehhez és tanulnunk ebből a meccsből is.
Ambros Martín:
– Nagyszerű csata volt, amelynek egyik szakaszában sem volt olyan egyszerű dolgunk. Remek munkát végeztünk, nem adta fel az Odense, ezért végig százszázalékosan koncentrálnunk kellett. A hangulatot és a csapatom játékát tekintve is élvezetes mérkőzés volt.

A csoport többi eredménye
CSZKA Moszkva (orosz)–Sävehof (svéd) 29–28 (14–11)
Ljubljana (szlovén)–Metz (francia) 28–29 (17–15)

8. Kastamonu Belediyesi (török)44100–128–280

Van egy jó és egy rossz hírünk. Melyikkel kezdjük?

Akár ezzel a felütéssel is várhatták a Győr női kézilabdacsapatának szurkolói (akik szép számmal rándultak ki Gudméba) a dán Odense elleni vasárnapi Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést. A legutóbb bronzérmes ETO ugyanis lábsérülés miatt hat-nyolc hétre elveszítette a román válogatott beállót, Crina Pinteát, a hosszabb kihagyás után visszatérő Estelle Nze Minkót viszont benevezte Ambros Martín – a francia olimpiai bajnok kiváló teljesítménnyel rukkolt ki.

Ahogy a komplett győri együttes, újfent az aktuális idényben. Noha kicsit döcögősen indult, Schatzl Nadine az 5. perc végén szerezte meg a meccs első gólját, a gyors játékot és nagy iramot diktáló (éppen ezért a lendület miatt mindkét oldalon becsúsztak hibák) Győr hamar belelendült és uralta a játékot. Schatzl remekelt a bal szélen, Silje Solberg is fokozatosan tornázta fel mutatóit a kapuban. A hazaiaknál Althea Reinhardt is nagyszerűen védett az első harminc percben, ezzel nem igazán tudott meccsben maradni a skandináv topcsapat. A magabiztosan, összeszedettebben és nagy kedvvel kézilabdázó ETO félidőre alakította ki az addigi legnagyobb különbséget.

A szünet után is abszolút kézben tartotta a találkozót a Martín-csapat az összecsukló és maga alatt teljesítő házigazda ellen, sokatmondó volt, hogy az északiak alig hét perc elteltével időt kértek a második félidőben. Hiába, az Odense nem tudott felnőni riválisa mellé a második harminc percben, hatékony védekezésével megfojtotta a dán akciókat a remekül játszó Győr, amely támadásban sem engedett a színvonalból. Az újabb erődemonstrációval felérő sima sikerrel az ötszörös BL-győztes magyar együttes a rendes játékidőt tekintve immár 61 meccse veretlen az elitsorozatban, az aktuális kiírásban a negyedik kör után is őrzi hibátlan mérlegét, egyúttal ismét jelezte a riválisoknak: mindenkinek alaposan fel kell kötnie a gatyát, ha meg akarja szorongatni az ETO-t.

Ez pedig feltétlenül jó hír a győri szimpatizánsoknak.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, öt góllal nyert a Győr. 25–31

60. perc: Deszpotovicsot most kiküldték két percre, hetes is. A hetest Abbingh a jobb alsóba küldte. 26–31

60. perc: Deszpotovics lövése a sáncban akadt el.

59. perc: Szép akció végén Van Wetering lőtt gólt. 25–31

57. perc: Iversen még dobott egy gólt, aztán a másik oldalon Blohm is lőtt egyet beállóból. 24–31

56. perc: Passzívig játszott az ETO, aztán Blohm már csak a büntetőterületen belül tudta megkaparintani a labdát.

55. perc: Van Wetering is szerzett egy gólt a bal szélről. 23–30

55. perc: Deszpotovics keze jól elsült, a labda pedig a bal felsőben kötött ki. 22–30

54. perc: Rossz bejátszás az Odensénél, de a győriek is rontottak. Ezt használta ki Rej, aki gyors támadás végén lőtt a kapuba. 22–29

53. perc: Folytatódott a győri támadás, Deszpotovics egészen éles szögből szerzett gólt. 21–29

52. perc: Iversen lőtt beállóból mellé, a bírók nem fújtak szabálytalanságot, a másik oldalon pedig Fodor lövését védte az oldalvonalon kívülre Reinhardt.

51. perc: Szép győri támadás végén Rju lőtt gólt a rövidbe a jobb szélről. 21–28

51. perc: Nze Minko labdát lopott, Höjlund utánanyúlt, kiküldték két percre.

50. perc: Háfra betörése után kapott hetest az ETO. A hetest Rju a jobb alsóba dobta. 21–27

50. perc: Győri időkérés.

49. perc: Rej tört be nagy lendülettel, és csak belül védekezés árán tudták megállítani, hetes. A hetest Abbingh belőtte a jobb alsóba. 21–26

48. perc: Lukács került helyzetbe, de a lövést kivédte a kapus.

48. perc: Hosszú idő után Ikehara megint betalált a jobb szélről, feljöttek hat gólra. 20–26

47. perc: A hazai közönség az utóbbi időben csöndben ült, de most fellelkesedett, mert Höjlund lőtt gólt betörésből. 19–26

46. perc: Hansen tört be két védő között, és remek csuklóval ejtett a kapuba. 18–26

45. perc: Kristiansen lövéséből nem lett gól, a másik oldalon pedig Abbingh lövését védte Solberg.

44. perc: Egy kis öröm a hazaiaknak, mert Höjlund lőtt szép átlövésgólt. 18–25

44. perc: Szép támadás végén Rju lőtt középről a bal alsóba. 17–25

43. perc: Most Ikehara próbálkozhatott, de a jobb szélről nem tudta bevenni a győri kaput.

42. perc: Abbingh lövése a kapufáról ment mellé, Oftedal gyorsan ébredt, és az üres kapuba ívelt. 17–24

41. perc: Rju kikeveredett a jobb szélre, de úgy látszik, neki ez sem gond, szépen ejtett a hálóba. 17–23

41. perc: Lukácsot küldték ki két percre, és mivel utána a dánok kihagyták a ziccert, jöhetett a Győr.

41. perc: Hansen harcolt ki emberelőnyt, az ETO eldugta a labdát, Oftedal pedig hat méterről lőtt a bal alsóba. 17–22

40. perc: Belül védekezés miatt kapott hetest az Odense, amelyet Housheer a bal felsőbe dobott. 17–21

39. perc: Oftedal remek betörés után kiválóan ejtett a hálóba. 16–21

38. perc: Nyilvánvalóan nem sietett a Győr, de lövésig nem jutottak ebben a támadásban. A másik oldalon Rej passzát Iversen dobta be tiszta ziccerből. 16–20

37. perc: Megint hét a hat ellen a dánok, jól is csinálták, mert nemcsak egy hetest, de emberelőnyt ki kiharcoltak. Nze Minkót küldték ki. A hetest Housheer a jobb alsóba dobta. 15–20

36. perc: Időt kért az Odense.

36. perc:Solberg védett szépen egy Bidstrup-lövést, majd Oftedal passzából harcolt ki hetest Brattset. A hetest Hansen bedobta. 14–20

35. perc: Hansen lövése szállt el a léc fölött.

34. perc: Housheer óriási átlövésével szemben még Solberg is tehetetlen volt. 14–19

34. perc: Háfrát hagyták egyedül, ő pedig két ember közé beugorva lőtt szép gólt. 13–19

34. perc: Höjlund akkora gólt dobott, hogy csak na, a kapufa is segített neki. 13–18

33. perc: Megint Schatzlt hozták játékba a társak, ő pedig jelezte, hogy számíthatnak rá. 12–18

33. perc: Passzívig játszott a Győr, végül Oftedal lőtt a kapusba. A másik oldalon Rej talált be átlövésből. 12–17

32. perc: Rontottak támadásban a norvégok, aztán a magyarok, majd egy gyors hazai akció végén Ikehara próbálkozott ejtéssel, de Solberg lekapta.

31. perc: Mindjárt egy Brattset-góllal, amelyet természetesen beállóból szerzett a norvég légiós. 11–17

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jobb a Győr, vezet is öt góllal. 11–16

30. perc: Labdalopás után az utolsó támadás a Győrié volt, Schatzl pedig a bal szélről ezúttal is bedobta. 11–16

29. perc: Jó hosszan támadott a Győr, végül Blohm beállóból csak betalált. 11–15

29. perc: Győri időkérés.

29. perc: Solberg védett, pedig Housheer nagyon megnézte a jobb felsőt.

28. perc: Aardahl kiejtette a kezéből a labdát, Nze Minko indult, és a hálóba ejtett. 11–14

27. perc: Oftedal lövése a kapufáról jött ki, de maradt a labda a Győrnél, Kamilla Larsent pedig kiküldték két percre. Erre válaszul Rju betörés után lőtt a jobb felsőbe. 11–13

26. perc: Solberg védett szépen, lejárt a kettős emberhátrány. Rju azonban kiejtette a labdát, és végül Aardahl lőtt gólt lerohanásból. 11–12

25. perc: Oftedal harcolt ki hetest, amelyet Rju a hálóba vágott. 10–12

25. perc: Iversen kapott jó passzt beállóban, és bár könnyebb dolga volt, mégis be kellett lőnie. Megtette. 10–11

24. perc: Kristiansen kettős hátrányban is helyzetbe került, de a lövése elszállt a jobb alsó mellett.

23. perc: Jött az újabb kiállítás, ráadásul hetessel együtt. Lukácsot küldték ki két percre. A hetest Housheer a bal felsőbe dobta. 9–11

23. perc: Nze Minko rángatta meg az ellenfelét, kiküldték két percre.

23. perc: Dán időkérés.

22. perc: Abbingh lövését ütötte oldalra Solberg, majd Blohm beállóból lőtte ki a bal felsőt. 8–11

21. perc: Ikehara most nem ejtett, ezért Solberg védett, majd a másik oldalon Schatzl ejtett a lécre.

20. perc: Aardahl hatalmas helyzetét védte Solberg, így a másik oldalon Nze Minko talpról a hálóba pattintott. 8–10

19. perc: Kristiansen próbálta Reinhardt lábán keresztül bedobni, de nem sikerült neki.

19. perc: Feljöttek a dánok, ezúttal Ikehara kapott labdát a jobb oldalon, és nagyon szépen ejtett a hálóba. 8–9

18. perc: Passzívot jeleztek a bírók, és már nem sikerült jó lövést megeresztenie a Győrnek.

17. perc: Abbingh kezdi belőni magát, talpról a kapu jobb oldalába bombázott. 7–9

17. perc: Lukács megint lehetőséget kapott a jó befejezésre, és ezúttal remekül sikerült is neki. 6–9

16. perc: Lukács került helyzetbe, de nem volt jó a lövése, a másik oldalon viszont a lendületből érkező Abbingh lőtt a bal alsóba. 6–8

15. perc: Housheer lövését védte Solberg, de a kipattanóra berepült Housheer, és beütötte a labdát a hálóba. 5–8

14. perc: Nze Minko szerzett labdát, majd a saját térfeléről az üres kapuba lőtt. 4–8

14. perc: Solberg védése után jött a gyors győri akció, végülSchatzl a rövidbe vágta a helyzetét. 4–7

13. perc: Oftedal ziccerét védte a kapus, de folytatódott a győri támadás, és Kristiansen hetest és emberelőnyt harcolt ki. A hetest Kristiansen kihagyta. Jó formában van a kapus,Reinhardt.

12. perc: Átálltak a dánok a hét a hat elleni játékra, de nem emiatt lőtt Housheer óriási gólt a bal felsőbe. 4–6

11. perc: Oftedal passzából Brattset összekaparta a labdát, és a jobb alsóba lőtt. 3–6

11. perc: Gyorsan szépített az Odense, Iversen maradt szabadul a hatoson, ahonnan aztán ügyesen ejtett a hálóba. 3–5

10. perc: Belemenést fújtak Housheernél, jöhetett támadással az ETO. Lukácsot találták meg a jobb szélen, s ő a rövidbe pattintott. 2–5

9. perc: Höjlund lövését védte Solberg, a győri akció végén megint Schatzl maradt egyedül, és kiválóan lőtte ki a bal felsőt. 2–4

7. perc: Schatzl szerezte az újabb győri gólt, miután sikerült blokkolni egy dán lövést, Solberg pedig remekül indított. 2–3

7. perc: Brattset maradt egyedül beállóban, be is lőtte. 2–2

6. perc: Lukács helyzetét védte a kapus, a másik oldalon Housheer remek testcselek után a bal felsőbe durrantott. 2–1

6. perc: Bidstrup lepte meg egy közbelövéssel Solberget, és egyenlített. 1–1

5. perc: Ügyes labdaszerzés után Schatzl indulhatott egyedül, és bevágta a ziccert. 0–1

5. perc: Még mindig nincs gól. Schatzl szerezhette volna meg az elsőt, de kicsúszott a labda a kezéből lövés közben.

4. perc: Passzívig játszottak a Gudméban játszó hazaiak, és végül nem jutottak lövésig.

3. perc: Kétszer is lőhetett a Győr, de előbb Kristiansen, majd Oftedal lövését védte Reinhardt.

2. perc: Hosszan támadtak a dánok, de végül nem jött össze nekik a gólszerzés.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Odense narancs-feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

B-CSOPORT
Vipers Kristiansand (norvég)–Kastamonu (török) 39–25(20–11)

ELŐZMÉNYEK

Az eddig roppant meggyőzően menetelő Győr az Odense ellen idegenben folytatja a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörét. A dán ligában hét meccsből hét győzelemmel, hibátlan teljesítménnyel az élen álló, svéd, norvég, holland, japán légiósokkal felálló alakulat a harmadik idényében szerepel a BL-ben, miközben az ötszörös aranyérmes ETO a rendes játékidőt tekintve 60 veretlen meccsnél (52 győzelem, 8 döntetlen) tart az elitsorozatban. Legutóbb 2018. január 26-án, a román CSM Bucuresti otthonában maradt alul (22–28) a győri együttes a BL-ben.

A két klub eddig négyszer találkozott egymással a Bajnokok Ligájában, három győri győzelem mellett egy döntetlen született. A válogatott szünet után keddtől készült teljes kerettel az ETO a Gudméban sorra kerülő találkozóra.

„Tipikus dán szellemiségű, jó és sokat futó csapattal találkozunk, így kulcsfontosságú lehet, hogyan védekezünk, kellenek a védések tőlünk, kapusoktól, hogy utána tudjunk gyorsan indulni – tekintett előre a győriek honlapján a norvég válogatott kapus, Silje Solberg. Az előző idényben döntetlent játszottunk az Odensével idegenben, kemény meccs volt, többgólos hátrányból álltunk fel az utolsó tíz percben, és szereztünk pontot – most jobban szeretnénk szerepelni Dániában. Erős a mi csapatunk is, és jó felkészüléssel remek meccset játszunk vasárnap.”

Nem lesz viszont ott a pályán Crina Pintea, aki az Ausztria elleni Eb-selejtező első félidejében sérült meg, majd Győrbe visszaérkezve Balogh Péter csapatorvos vizsgálta meg.

„Kivizsgálása során a mérkőzés után helyben készített MRI-vizsgálatnak és a klinikai képnek megfelelően a lábszár hátsó izomcsoportjának részleges szakadása volt igazolható. Műtét nem szükséges, komplex konzervatív kezelését már meg is kezdtünk, de sajnos hosszú távú rehabilitáció vár rá, legkorábban hat-nyolc hét múlva várható a pályára lépése”– mondta a csapatorvos a klubhonlapjának.

Pintea – akinek ezzel erősen kérdésessé vált a decemberi világbajnokságon való részvétele – már nem utazott el az Odense elleni vasárnapi BL-mérkőzésre, azonban Ambros Martínnak így is két válogatott játékos áll rendelkezésére (Linn Blohm és Kari Brattset) beállóposzton.