A sírból mentett pontot a Győr az Odense ellen

R. Gy.R. Gy.
2021.01.17. 15:47
Megmaradt a Győri ETO veretlensége (Fotó: MTI/EPA/Ritzau/Liselotte Sabroe)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a Győri ETO a dán Odense otthonába látogatott, és bár a hazaiak nagyon jó napot fogtak ki, és a meccs vége felé ötgólos előnyre is szert tettek, a Győr visszakapaszkodott, és a sírból hozott vissza egy pontot.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT,
11. FORDULÓ

ODENSE HB (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC32–32 (18–17)
Odense, zárt kapuk mögött. Vezette:M. Sá, V. Sá (portugálok)
ODENSE:Wester – Ikehara1,GROOT3,K. Larsen, R. Iversen, HÖJLUND6,COHRT6.Csere:Reinhardt (kapus), de La Cour1,ABBINGH11 (4),Rej1 (1),Quintino3,Wallén. Edző:Ulrik Kirkely
ETO:Leynaud – Faluvégi D., V. Kristiansen5 (3),S. Oftedal4,Brattset3,E. AMORIM7,Fodor Cs.2. Csere:Silje Solberg, Glauser (kapusok), NZE MINKO3,Edwige2,LUKÁCS V.5,Anne M. Hansen1. Edző:Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc:3–5.9. p.:6–5.15. p.:10–10.20. p.:13–11.22. p.:13–14.27. p.:15–16.35. p.:20–21.41. p.:23–23.44. p.:27–23.49. p.:30–25.52. p.:30–28.54. p.:32–29
Kiállítások:4, ill. 4 perc
Hétméteresek:6/5, ill. 3/3
Ulrik Kirkely:
– Kemény meccs volt, ahogy azt vártuk. Az egy pont megszerzése rendben van, persze ha a mérkőzés képét nézem, akkor egy kicsit talán szomorúak lehetünk. Nehéz megmondani, hogy ez volt-e az idényben a legjobb teljesítményünk, tény, hogy szinte végig magas szinten játszottunk, ez mégsem volt elég a kiváló Győr ellen.
Danyi Gábor:– Az Odense jobban játszott, mint mi, jobban funkcionáltak csapatként, támadásban is dinamikusabbak, könnyedebbnek bizonyultak. A védekezésünkkel és a kapusteljesítményünkkel volt nagy baj, elöl pedig sok ziccert hagytunk ki és rossz döntéseket hoztunk. Szerencsével szereztük meg az egy pontot. Azt azért bebizonyítottuk, hogy hiába vezetnek ellenünk a végén több góllal is, képesek vagyunk felállni. Sűrű menetelés elején vagyunk, ez legyen a legrosszabb, amit nyújtani tudunk.

Nem várt könnyű feladat a Győri ETO-ra a dán Odense ellen a B-csoport 11. fordulójában, de jogosan lehetett számítani arra, hogy így is nyerhet a csoport listavezetője. Nem így történt, sőt egészen hihetetlen izgalmak után sikerült a magyar csapatnak egy pontot szereznie.

Már az első félidő sem sok jót ígért. Óriási gólpárbajt láthattak a tévénézők, mert a csapatok bátran lőttek, a kapusok viszont nem sokszor találkoztak a labdával. Többnyire a hazaiak vezettek egy-két góllal, de a Győr mindig visszajött, sőt a vezetést is átvette, de a 28. percben nagyot hajráztak a hazaiak, akiknél elsősorban Abbingh volt elemében, és a 30 perc lejárta után két góllal vezettek. Hogy mégis csupán egygólos előnnyel mentek szünetre, az Amorim zsenialitásának volt köszönhető, hiszen időn túli szabaddobásból egészen mesteri gólt szerzett a hazaiak legnagyobb ámulatára és bosszúságára. 18–17

A második félidőben gyorsan ledolgozta hátrányát a Győr, és a vezetést is megszerezte a 37. percben. Ezután viszont beindultak a hazaiak, és fokozatosan elléptek a zöld-fehérektől. A dánoknak szinte minden bement, a kapusuk is egyre többször találkozott a labdával, az ETO viszont szenvedett, ráadásul a kapusai egyáltalán nem találkoztak a labdával. Jellemző, hogy az 50. percre a győri védési „hatékonyság” 8 százalék volt, ami az álmoskönyvek szerint sem jelent jót. Abbinghnak szinte mindegy volt, honnan lő, rengeteg labdát bevágott, 11 góllal zárt.

Tíz perce maradt a Győrnek, hogy egyenlítsen, és a lehetetlent is teljesítette. Laura Glauser kapus találkozott a labdával, Amorim hihetetlen erővel küzdötte ki a lehetőségeket, Lukács keze pedig nem remegett meg a helyzeteinél.

Bár jobban játszott az Odense, és meg is érdemelte volna a győzelmet, immár harmadszor állt talpra idegenben nagy hátrányból a Győr, és mentett pontot reménytelen helyzetből – ami a klasszisát mutatja. 32–32