Női kézi BL: Martínék majdnem elszórakozták; hibátlan franciák

B. L.B. L.
2019.11.16. 21:11
Cvijics ezúttal két gólig jutott (Fotó: ehfcl.com, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában az előző idényben döntős Rosztov-Don otthon 23–22-re legyőzte a CSM Bucuresti-et, pedig az 54. percben még hattal is vezetett Ambros Martín csapata. A C-csoportban a Brest Bretagne a hatodik meccsét is megnyerte, így hibátlan mérleggel zárta a csoportkört.

A bukaresti mérkőzésen a Cristina Neagut és Nora Mörköt is nélkülöző CSM erejéből döntetlenre futotta (23–23), de a visszavágón az oroszok igyekeztek már a meccs elején egyértelműsíteni, hogy itt nem lesz esélye a román együttesnek.

A CSM gyakorlatilag a 4. percig tudta tartani magát, akkor belelendültek Ambros Martín lányai, és rögvest elhúztak három góllal (4–1), majd Carmen Martín erőfeszítései ellenére újra nyílt az olló a felek között, és a 20. percben már négy volt közte, majd a román csapat a 21. perc után teljesen megrekedt hat gólon, így Polina Kuznyecova találata már nyolcgólos differenciát eredményezett (14–6).

A játékrész végén Neagu villanásával kozmetikáztak a vendégek, de a 6-7 gólos különbség a 42. percig kitartott (19–12). Akkor úgy tűnt, kicsit tudnak kapaszkodni a bukarestiek (20–16), ám Anna Szedojkina Neagu büntetőjét is kivédte, a román gólcsendet pedig megbüntették a rosztoviak.

A hazaiak talán fejben az 54. percre letudták a meccsüket (23–17), így a lendületbe jövő bukarestiek az utolsó percben kettőre tudtak felzárkózni (23–21), ami már időkérést eredményezett, sőt, az utolsó másodpercekben még egy büntetőből egyetlen gólra közeledett a vendégcsapat – a pontszerzésre viszont már nem maradt ideje (23–22).

Az első mérkőzésen 12 találatig jutó Anna Vjahireva ezúttal a szünetben négynél járt, végül ötig jutott, a túloldalon a második félidőben nagyon belelendülő Neagu nyolccal zárt.

A Vipersben újra remekelt a 21 éves Ragnhild Valle Dahl, aki 11 góllal vette ki a részét a Podravka 34–28-as legyőzéséből. A volt győri Heidi Löke 7/7-tel zárt. A C-csoportban a Buducsnoszt Podgorica legyőzte a Bietigheimet, így a német csapat kiesett.