Női kézi BL: győri gól és védés a legszebb megmozdulásoknál – videó

2017.04.10. 11:50
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) által életre hívott EHF TV minden fordulót követően megválasztja az aktuális kör legjobb játékosait, legszebb góljait és legnagyobb védéseit – nem volt ez másként a női Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzései után sem.

A negyeddöntő első mérkőzéseinek második legszebb gólját a Győr jobbátlövője, Nora Mörk szerezte. A norvégot csak a magyar csapat ellen az utolsó másodpercekben győztes találattal jelentkező Metz-játékos, Ana Gros előzte meg.Nora Mörk szerezte. A norvégot csak a magyar csapat ellen az utolsó másodpercekben győztes találattal jelentkező Metz-játékos, Ana Gros előzte meg.

A legszebb gólok

A legnagyobb védéseket tartalmazó listára Kari Aalvik Grimsbö bravúrja fért fel, a győriek kapusa a negyedik helyet szerezte meg.

A forduló három sztárjánál a magyar csapatok ellen villogó klasszisok dominálnak: ott találjuk Carmen Martínt (CSM Bucuresti), aki az FTC legyőzéséhez járult hozzá jó játékkal és hat góllal. A bukarestiek spanyolján kívül Ana Grost is beválogatták, ő a Győr ellen lőtt tíz gólt, köztük a már említett győztes találatot.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

CSM BUCURESTI (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 30–25 (17–15)
Bukarest, 5000 néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
CSM BUCURESTI: UNGUREANU – MARTÍN 6, Ayglon 3, GULLDÉN 10 (4), Manea 2, Torstensson, MEHMEDOVICS 4. Csere: Grubisic (kapus), Niombla 1, Bradeanu 2, Böhme, Curea, Bazaliu 2. Edző: Per Johansson
FERENCVÁROS: Bíró – LUKÁCS 4, KOVACSICS 10 (5), PENA 6, SNELDER, Zácsik 2, Schatzl 2. Csere: SZIKORA (kapus), Szekeres, Jovanovics, Faluvégi, Szarka 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 6–6. 13. p.: 8–8. 18. p.: 11–10. 24. p.: 16–11. 37. p.: 21–18. 41. p.: 23–20. 50. p.: 23–22. 55. p.: 26–23
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/6
Per Johansson:
– Az első félidőben a védekezésünk nem volt megfelelő, a másodikban meg támadásban nem boldogultunk, a végén viszont nagyon odafigyeltünk, de így kell majd a visszavágón is.
Elek Gábor: – Ötvenöt percig nagyon jól tartottuk magunkat, ám közben mindenkinek túl sok időt kellett a pályán töltenie a belső posztokon, és ezt nem bírtuk el, az utolsó percekre elfogyott a fejekből az oxigén. De készülünk a jövő hétre – mindent bele fogunk adni.

METZ HB (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 32–31 (16 –16)
Metz, 4500néző.V:Moszorinszki, Pandzsics (szerbek)
METZ:
GLAUSER – Luciano3,GROS10 (3),ZAADI4,Pop-Lazics4,Smits3,AOUSTIN5. Csere:Rajcsics (kapus), Edwige, Horácek, Burlet, Flippes, Maubon2,Kanor1. Edző:Emmanuel Mayonnade
GYŐR:Grimsbö – Bódi3,N. MÖRK10 (4), Groot3,al-Gaui1,Amorim2,Görbicz3. Csere:Kiss É. (kapus), Tomori4,BROCH3,Puhalák1,Knedlíková1. Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc:2–2.10. p.:5–6.20. p.:11–11.22. p.:13–12.38. p.:22–19.45. p.:24–21.48. p.:28–23.58. p.:30–30
Kiállítások:10, ill. 4 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 5/4
Ambros Martín:
– Védekezésben nem voltunk a helyzet magaslatán, és ennek „köszönhetően” kerültünk ötgólos hátrányba, amikor viszont nagy nyomás alá kerültünk, megmutattuk, milyen játékra vagyunk képesek. Van egy hetünk, hogy rendbe hozzuk a védekezést, és hatvan percünk, hogy eldöntsük a párharcot.