Az utolsó percben győzött az ETO az Odense ellen

2022.01.23. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a B-csoportot eddig hibátlan mérleggel vezető Győri Audi ETO KC a dán Odensét elképesztő izgalmak végén, egyetlen góllal, 27–26-ra múlta felül hazai pályán, a győztes találatot Linn Blohm bő 20 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt vitte be.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kristiansen (21) az első félidőben egy gólt dobott hetesből (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
B-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–ODENSE HB (dán)
27–26 (12–13)
Győr,
Audi Aréna, 3907 néző. V.: Davor Loncar, Zoran Loncar (horvátok)
GYŐR:
Silje Solberg – Faluvégi D.2,Rju Un Hi2,S. OFTEDAL5,BRATTSET3,V. Kristiansen3 (1), Schatzl Nadine2. Csere:GLAUSER (kapus), NZE MINKO5,Anne M. Hansen1,Blohm2,Lukács V., Fodor Cs., Pintea2,Deszpotovics.Edző:Ambros Martín
ODENSE:REINHARDT – Aambakk 2, HOUSHEER 5, Nüsser 1, IVERSEN 3, HÖJLUND 9, Cohrt. Csere: K. Larsen, Aardahl3,Abbingh2(2),Knudsen, Van Wetering1. Edző:Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 8. perc:6–3.13. p.:7–6.16. p.:7–8.22. p.:9–11.26. p.:11–11.36. p.:15–16.38. p.:18–18.46. p.:21–20.50. p.:21–22.58. p.:25–24.
Kiállítások:
6, ill. 10 perc.
Hétméteresek:
2/1, ill. 4/2
Ambros Martín:– Ellenfelünk teljesítménye alapján a végeredmény ránk nézve hízelgő. Ezúttal is csődöt mondott minden kézilabda-elmélet, mert most is az utóbbi időkben kevesebb játékossal rendelkező csapat nőtt fel a feladathoz. Az Odense hibákra kényszerített bennünket, hiányzott csapatomból a magabiztosság, nem éreztünk rá a játékra. Támadásban is sokat rontottunk, futottunk az eredmény után, ezúttal magunkkal is meg kellett küzdeni.
Ulrik Kirkely:– Rendkívül kiélezett küzdelemben legalább egy pontot megérdemeltünk volna. Jól játszottunk, az esetek nagy részében éltünk a lehetőségekkel is. Elégedettek lehetünk, mert tanulás szempontjából rendkívül értékes mérkőzést játszottunk. Mindkét csapat sok taktikai elemet tudott felvonultatni, a hajrában a Győr kicsit élesebb volt.

Három a győri igazság.

Az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Győr női kézilabdázói a világbajnoki szünet és vírus miatti halasztást követően nyolc napon belül a harmadik csoportmeccsüket tudták le – az ellenfél ezúttal a dán élcsapat Odense volt. A francia Metz (39–30) és a szlovén Ljubljana (40–27) fölényes kiütését követően mondhatni borítékolható volt, hogy ezúttal jobban megszenved az ETO – így is lett, a győzelmet ugyanakkor nem kell magyarázni.

Merthogy Ambros Martín együttese (amely az idény végén visszavonuló francia kapust, Amandine Leynaud-t leszámítva újra teljes kerettel állhatott ki) ismét nyert, méghozzá nagyszerű küzdelemben, gólfesztivál helyett harcos énjét csillogtatva. A keményen védekező északiak – alaposan feladva a leckét a hazaiaknak – sokáig őrizték egy-két gólos előnyüket, a világbajnoki bronzérmes hálóőr, Althea Reinhardt is sokszor kibabrált a győri támadókkal. Az elképesztően izgalmas, kiélezett és fordulatos hajrá előtt azonban a francia Laura Glauser is egyre jobban belelendült a hazai kapuban. Nyolc perc volt hátra és a Mie Höjlund vezérelte dánok kettővel vezettek, ám két perccel a zárás előtt a két fontos gólt szerző Faluvégi Dorottya révén már az ETO-nál volt az előny. A jobbszélső mellett a svéd válogatott beálló, Linn Blohm is kétszer villant, húsz másodperccel a vége előtt szerzett második találata pedig győzelmet is ért, mivel Glauser a legvégén hárította Höjlund kísérletét.

„Külön örülök, hogy a hajrában két góllal én is hozzá tudtam járulni a győzelemhez. Hosszú kihagyás után nagyszerű érzés volt újra pályára lépni, már nagyon hiányzott a szurkolók előtti játék, sok erőt adott a biztatásuk” – értékelt a siker után Faluvégi Dorottya, míg Althea Reinhardt így látta a kiváló csatát:

„Büszkék lehetünk, mert nagyszerű játékot nyújtottunk a félelmetes Győr otthonában. A vártnál is nagyobb volt a küzdelem, tényleg az utolsó pillanatig nyílt maradt az állás. A remek védekezés mögött nekem sem ment rosszul a védés. Kár, hogy a döntő találatot nem mi vittük be.”

A győri együttes – egyedüliként a 16 csapatos BL-mezőnyben – továbbra is hibátlan az idényben és karnyújtásnyira került a csoportelsőség megszerzésétől.

A csoport másik mai mérkőzésén:

IK Sävehof (svéd)–CSZKA Moszkva (orosz) 23–32 (10–14)

8. Kastamonu Belediyesi (török) 10 10 237–329 –92 0

Köszönjük a figyelmüket, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Vége! Óriási mérkőzésen diadalmaskodott a Győr!

60. perc: Blohm! Beállóban megkapja Oftedaltól, befordul, belövi. Höjlund lövését meg Glauser védi! 27–26.

60. perc: Egy támadásra készül az ETO végig akarja játszani az időt.

60. perc: Harminchat másodperc van hátra.

60. perc: Győri időkérés.

59. perc: Höjlund... 26–26. Hosszú labdajáratás után vágta be a kilencesről.

59. perc: Másfél perc van hátra, dán időkérés.

58. perc: Housheer most jól kanyarodik középen, lő, gól. Blohm viszont Schatzl lövése után beteszi a kipattanót, 26–25.

57. perc: Housheer elszórja, nincs balszélsőjük, de erről az átlövő nem tudott. Faluvégi a jobb szélről megint, ez is bemegy! 25–24.

56. perc: Hansen blokkját visszafújják a bírók. Aambakk a szélről, Glauser beleér, de bemegy. Faluvégi a jobb szélről egyenlít gyorsan. 24–24.

55. perc: Nze Minko jó blokkja után Glauser kapja fel a labdát és próbálkozik üres kapura, mellé... Letelt a kiállítás.

54. perc: Van Wetering kap két percet! Oftedalt vitte földre. Pintea beállóból azonnal egyenlít, 23–23. Housheer lövése nem jó, Glauser véd, a labda Nze Minkóé. A saját hatosáról lő is az üres kapura, de Reinhardt visszaér...

53. perc: Schatzl nagyon fontos gólt szerez a szélről, szépen csinálta a szélről, 22–23.

52. perc: Höjlund töri meg az 5 perce tartó dán gólcsendet... 21–23.

51. perc: Hansen lövése a kapufáról pattan oldalra...Hét perce nem dobott gólt az ETO.

50. perc: Gyors gólt kér Martín, valamint nyugalmat és összeszedett védekezést, amellyel elkerülhető lenne, hogy a dánok is gyors gólt szerezzenek.

50. perc: Cohrt rossz lövése után győri időkérés.

49. perc: Pinteánál támadót fújnak, a közönség ezt nem díjazza. Glauser védi Höjlund lövését, majd Faluvégit borítják fel a visszarendeződő védők, nincs sípszó.

48. perc: Höjlund hetedik találatával ismét a dánoknál az előny. 21–22.

47. perc: Aardahl lövését védi Glauser, egy zavarba ejtő hiba is jön tőle – elfelejtette ziccerben eldobni a labdát... – majd jön az újabb Höjlund-gól, 21–21.

46. perc: Újra vezet az ETO! Nze Minko szerzett labdát, átrobogott a pályán, és nem rontotta el a ziccert, 21–20.

46. perc: Nze Minko bepattintja a beállóban lévő Pinteához, ő pedig nem is ront, egyenlő, 20–20.

45. perc: Housheer rég volt eredményes... Nem hiányzott... 19–20.

45. perc: Dán időkérés.

44. perc: Végül Nze Minkónak csak sikerül a gólszerzés. Glauser védése után robog ziccerig a francia és nem is hibázza el. 19–19.

43. perc: Nze Minko is elront egy lövést ezt a ziccert is Reinhardt védi, nem sikerült kettős fórban gólt szereznie a Győrnek...

42. perc: Hamar passzív lesz a dánok támadása, de így is bő fél perc elmegy... Az egy dolog, hogy Housheer lövése fölé száll, de sajnos Oftedal lövését meg Reinhardt védi.

41. perc: Tíz másodperccel később mehet Larsen után Höjlund is, kettős előny 1:50-ig. Lukács telibe küldi a szélről Reinhardtot, nagy kár, ziccer volt.

40. perc: Schatzlban akadt el a dánok támadása. Kristiansen beforog, lő, de megfogják, ám nincs két perc. Másodjára viszont már van Larsent küldik ki.

39. perc: Höjlund újabb góljára Lukács a szélről próbál válaszolni, nem jár sikerrel, 18–19.

38. perc: Schatzl előtt ziccer, a lécről vágódik a gólvonal mögé a labda, egál, 18–18. Nüsser és Rju is ront egyet.

37. perc: Szép támadás végén Van Wetering a szélről eredményes, aztán megint Oftedal lő gyors gólt – ez volt a 300. gólja győri mezben. 17–18.

36. perc: Rju lövését Höjlund blokkolta...Nüsser szép csel után lő gólt, ám Oftedal villámgyorsan kihasználja, hogy a dánok kapusa nem ért vissza időben, 16–17.

35. perc: Rossz dán lövés után Iversent küldik ki két percre.

34. perc: Rju gyorsan szépít, 15–16.

33. perc: Oftedal balról lő, be is akad a hosszúba, Iversen állítja vissza a kétgólos különbséget beállóból, 14–16.

32. perc: Höjlund avatja fel Glausert, majd Iversen labdaszerzése után Aardahl talál be az üres kapuba, 13–15.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Győr támad. Glauser véd a második félidőben az ETO-nál. Brattset pedig gyorsan egyenlít. 13–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Hosszan előkészített támadás, amelynek végén már passzívak a dánok, de kiszórják Hansent... Így végig támadásban maradhatnak a dánok. Höjlund pedig a dudaszó pillanatában lő a győri kapuba, 12–13 oda.

29. perc: Nze Minko egyenlít szép átlövésből ismét, 12–12.

28. perc: Oftedal labdaeladása után a támadhatnak a dánok, megint Höjlund lő, de nem talál kaput.

27. perc: Jól alakult a győri védekezés, de Höjlund átlövésére nem készült fel a védelem, 11–12.

27. perc: Nze Minko kap jó zárást, és ki is használja két lépés után, szép gól. 11–11.

26. perc: Még egy hetes a dánoknál, ezt most Housheer lövi. De Solberg kivédi!

25. perc: Oftedal dönt úgy, hogy betör jobbról a hatoson belülre, jól is teszi, gól, 10–11.

24. perc: Lukács kap két percet, az Odense meg egy hetest, amit Abbingh a kapufára lő.

23. perc: A háromgólos előnyért támad az Odense, de időt kérnek a dánok végül.

22. perc: Egy hetes az egyik, egy a másik oldalon, csakhogy, míg Abbingh belövi, addig fél perc múlva Kristiansen a kapufát találja el. 9–11.

21. perc: Aardahl gyorsan válaszol, majd Hansen is átrobog a dán védelmen, szép gól, 9–10.

20. perc: Na. Nze Minko töri meg a gólcsendet. Kilép a védőfalból, labdát lop, ziccerig robog és bevágja, 8–9.

19. perc: Housheer lövését Solberg a kapufára tolja, onnan pedig Kristiansené a kipattanó. A gyors indítás végén Blohm lövését védi Reinhardt.

18. perc: Győri időkérés. Nem ezt kérte Martín: Fodor Csenge a bal szélről, gyengén, Reinhardt véd.

18. perc: Van viszont dán találat: Höjlund, mint kés a vajon megy át a győri védelmen és be is lövi. 7–9.

17. perc: Sok a pontatlanság most: Rju lövése nem jó, hosszú percek óta nincs győri gól.

16. perc: Aambakk a jobb szélről eredményes, ott az előny. 7–8.

15. perc: Housheer most elront egy szépen előkészített lövőhelyzetet, fölé bombáz a kilencesről ugorva. Kristiansen eladja, majd Aardahl egyenlít, 7–7.

14. perc: Faluvégi lövése a kapufát találja el, a túloldalon Cohrt a szélről próbálkozik, de Solberg véd!

13. perc: Valahogy odakeveredett a labda Iversenhez a falban, ő pedig szépen átejti Solberget. 7–6.

12. perc: Egy hiba itt, egy ott, a dánoknál Aambakk, az ETO-nál Rju ront.

11. perc: Kiegészült a Győr, passzív lett a dán támadás, a győrinél pedig Brattset kalandozott a hatoson belülre, kár érte.

10. perc: Aardahlt is kiszórják két percre a horvátok, Brattset pedig jó labdát kap beállóban, 7–5.

10. perc: Housheer újabb bombájával már csak egy a különbség, 6–4.

9. perc: Oftedalt szórják ki két percre, ráadásul a dánok kapnak egy hetest is, Abbingh nem ront, 6–4.

9. perc: Faluvégi labdaszerzése után Oftedal eredményes. 6–3.

8. perc: Iversen góljára Oftedal bepassza után Brattset válaszolt gyorsan, 5–3.

7. perc: Housheer újabb szép lövés talál utat a győri kapuba, Kristiansen pedig betörésből a kapufa mellé, ahogy illik, 4–2.

6. perc: Iversen kapott sárgát, Rju pedig feliratkozott a gólszerzők közé: nagyszerű átlövésből eredményes, 3–1.

5. perc: Höjlund lövése középről, kapufa!

4. perc: Brattset harcolt ki hetest, Kristiansen bevágta, 2–1.

3. perc: Az ETO támadása sem jó, nem sikerült megjátszani a beállót, Housheer viszont hatalmas bombával egyenlít 1–1.

2. perc: Újabb rossz dán támadás, jó a győri védekezés.

1. perc: A vendégeké az első támadás, a győri kapuban Solberg kezd, és rögtön ziccert véd, a leindításból pedig Kristiansen meg is szerezte a vezetést, 1–0!

A hazaiak zöldben, a vendégek narancssárgában játszanak majd ma.

Köszöntjük olvasóinkat! Érkeznek a játékosok,lassan minden kész az összecsapásra.

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

A 16 csapatos mezőnyben egyedüliként hibátlan Győr az Odensét fogadja a B-csoportban, nyolc napon belül ez lesz az ETO harmadik hazai BL-meccse.

Ambros Martín vezetőedző az előző találkozókon egészségügyi problémák miatt több meghatározó játékosát is nélkülözte, ám a dánok ellen várhatóan már minden felnőtt kerettagjára számíthat a spanyol tréner.

„Nehéz az Odense ellen játszani, mert gyors és jól védekező csapat, ez a mérkőzés is a legjobb teljesítményt követeli meg tőlünk. A védekezésünk mindig kulcsfontosságú, hiszen az ad stabilitást a játékunknak. Mentálisan is erősnek kell lennünk – de meg tudja oldani a csapat, ez kiderült az előző mérkőzéseken is” – tekintett előre Ambros Martín.

A győrieknél betegség után visszakerült a csapatba Faluvégi Dorottya és Lukács Viktória is – ezzel teljes a győriek kerete.

Amennyiben a Győr ma győz, úgy bebiztosítja helyét a negyeddöntőben – a továbbjutást már korábban bebiztosította az ETO.

Délután a győriek mérkőzése előtt már rendeztek egy dán–magyar párharcot, az A-csoportban az FTC kikapott az Esbjerg otthonában. Bővebben itt.