Hatgólos Fradi-siker, karnyújtásnyira a csoport második helye

2017.02.25. 14:54
A látszat kicsit csal, Zácsikéknak nem kellett ennyire megszenvedniük a sikerért (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 29–23-ra legyőzte a francia Metzet, ezzel megszilárdította a második helyét a csoportban, sőt ha a Buducsnoszt Podgorica vasárnap a papírformának megfelelően alulmarad a Vardar Szkopje otthonában, akkor a magyar csapat már nem is csúszhat vissza a harmadik pozícióba.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 4. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Metz (francia) 29–23 (15–10)
Elek Gyula Aréna, 1400
néző. V: Nastase, Stancu (románok)
FERENCVÁROS: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 4, SZUCSÁNSZKI 6, Snelder 1, Szekeres, Kovacsics 2, SCHATZL 6. Csere: Szikora (kapus), Pena 3, Hornyák D., Jovanovics 3 (3), Zácsik 4, Mészáros R., Szarka. Vezetőedző: Elek Gábor
METZ: Glauser – Luciano 1, Gros 2, ZAADI 5 (4), Pop-Lazics 3, Smits 2, Maubon. Csere: Rajcsics (kapus), Edwige 2, HORACEK 6, Aoustin, Nocandy 1, Flippes 1, Burlet. Vezetőedző: Emmanuel Mayonnade
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 13. p.: 3–3. 21. p.: 9–6. 29. p.: 15–9. 36. p.: 18–11. 42. p.: 20–16. 53. p.: 26–20. 59. p.: 28–23
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Asztrahanocska (orosz)–Thüringer HC (német) 26–24 (17–12)

6. Asztrahanocska (orosz) 8 1 7 189–264 –75 2

Elkezdődtek a „visszavágók” a női Bajnokok Ligája középdöntőjében. A Fradi eddig mindhárom mérkőzését megnyerte, majd most Metzben szoros csatában háromgólos sikerrel indított Elek Gábor együttese.

NYILATKOZATOK
Elek Gábor, az FTC edzője: – A védekezés egy-egy kivételtől eltekintve végig jól működött, és Bíró Blanka ismét jól védett. Két hiányérzetem van, az egyik a támadójáték gyorsasága, a másik a ziccerek értékesítése. Főként a második félidőben Rajcsicsnak hagytunk ki sokat. Összességében ma kicsit tompábbak voltunk, de nagy akarással így is biztosan nyertünk.
Nerea Pena, az FTC átlövője: – Az első támadásnál ellőtték az ujjamat, utána ugyan még játszottam, de a szünetben az orvossal egyeztetve abban maradtunk, csak akkor jövök vissza a folytatásban, ha szükséges lesz. Most nagyon fáj, biztos meg kell röntgenezni. Ez volt a legfontosabb meccsünk a második hely szempontjából. A Metz végig küzdött, így nekünk is összpontosítanunk kellett, de jobbak voltunk.
Emmanuel Mayonnade, a Metz edzője: – Csalódottak vagyunk, mert nyerni szerettünk volna. Nem állt össze a védekezésünk, az FTC pedig nagyon jó csapat, és a kiváló hangulatban győzött.
Grace Zaadi, a Metz irányítója: – Szomorúak vagyunk a végeredmény miatt, de el kell ismerni, hogy az FTC jobb volt. Tudtuk, hogy hazai pályán még erősebbek, így igazán azt sajnálom, hogy Metzben kikaptunk, ha azt a meccset hozni tudjuk, talán a mostani is máshogyan alakul.

Ezúttal a hatodik percig kellett várni az első ferencvárosi gólra, de mivel Bíró Blanka több labdát is megfogott, ez az egyenlítést jelentette a franciákkal szemben. Szucsánszki Zita második találata pedig már a vezetést, még ha az nem is volt hosszú életű. Nerea Pena a jobb kézfején egy kötéssel tért vissza, miközben Elek a 12. percben elégelte meg a támadásban látott erőlködést.

Nagyon kellettek Pena távoli bombái, a spanyol játékos góljaival tartotta a lépést a Fradi. A hosszú kihagyás után az elmúlt meccseken visszatérő Zácsik Szandra ezúttal már a 16. percben pályára került, és egy zúgó kapufával nyitott, de utána többször is jól játszotta meg a társait vagy éppen hetest harcolt ki (már amikor a román játékvezetők megadták azt). A franciák sokszor nem találták az FTC védekezésének ellenszerét, és amint támadásban is lendületbe jött a hazai csapat, egyből el tudott lépni ellenfelétől.

Hiába kértek időt a vendégek, egy hatperces metzi gólcsendet kihasználva néggyel meglógott a Fradi, majd nem sokkal később már hat volt a különbség (13–7). Közben a 23. percben nagy ováció fogadta Zácsik első gólját, amelyet nem sokkal később a második is követett. A szünetben 15–10-re vezetett a népligeti együttes.

A második félidő elején is folytatódott a ferencvárosi roham, hat perc után mínusz hétnél metzi időkérés következett. A franciák ezt követően megnyitották a védelmüket, a Fradi pedig megtorpant, így a 42. percben már Eleknek kellett leraknia a T-betűt, mert a Metz feljött négyre.

Sikerült hamar rendezni a sorokat, Schatzl Nadine és Szucsánszki gólerős játéka (a Fradi kapitánya a saját térfeléről is betalált) révén pillanatok alatt nyolcra hízott a különbség (25–17). Ezen a ponton el is dőlt a mérkőzés, az utolsó tíz percre nem maradt esélye a már hét mezőnyjátékossal támadó Metznek a felzárkózásra. Az is belefért, hogy az ujját fájlaló Pena egy percet se játsszon a második játékrészben.

Sorozatban aratott negyedik sikerével nagyon közel került az FTC a csoport második helyéhez, ha a Buducsnoszt a papírformának megfelelően nem tud vasárnap nyerni Szkopjében, akkor pedig mindez biztossá is válik.

2. FÉLIDŐ

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A Ferencváros a háromgólos idegenbeli győzelem után hazai pályán 29–23-ra verte meg a Metzet.
60. perc: Kovacsics
góljával alakult ki a végeredmény. 29–23
59. perc: Horacek már hat gólnál jár. 28–23
58. perc: Zácsik lelkesedése nem hagyott alább, a góljainak száma viszont nőtt. 28–22
56. perc: Horacek teljesítményére nem fogható a franciák várható veresége. 27–22
56. perc: Edwige hamarabb jött vissza a kelleténél, így a franciák újabb kétperces büntetést kaptak. Szucsánszki góllal használta ki az emberfórt. 27–21
55. perc:
Zácsik rontott emberelőnyben, Pop-Lazics bosszulta meg a hibát. 26–21
54. perc:
Flippes talpról eleresztett próbálkozása elsuhant a kapufa mellett.
54. perc: Burlet újabb két percet kapott, Szucsánszkival szemben szabálytalankodott.
53. perc: Flippes is feliratkozott a gólszerzők közé. 26–20
52. perc: Pop-Lazics szépít, Bíró Blanka mosolyog. 26–19
51. perc: Schatzl hatodik gólja a meccsen. 26–18
51. perc:
Zácsiktól elvették a labdát lépéshibáért, de Schatzl visszaszerezte.
50. perc: Aztán Szucsánszkit két percre kiállították, a hetesből Zaadi szerzett gólt. 25–18
50. perc: Szucsánszki dobott üres kapus gólt saját térfelének közepéről. 25–17
49. perc: Zácsik Szandra régi önmagát idézve hatalmas gólt dobott a jobb felsőbe. 24–17
48. perc: Zaadi lő talpról, test mellől a jobb alsóba. 23–17
47. perc: Ha Gros lő, akkor Bíró véd, de sajnos Hornyák sem célzott pontosan.
Mayonnade kihasználta a harmadik időkérését is.
47. perc: Gros megint elveszítette a labdát, a lerohanásból Schatzl talált be. 23–16
46. perc: Burlet kap kétperces büntetést mezhúzásért.
A Ferencváros két szélsője, Schatzl és Lukács négy-négy gólnál jár – akárcsak Szucsánszki.
44. perc: Gros lövését Bíró szokás szerint védi, a másik oldalon Schatzl lő a kapuba a kapufa segítségével. 22–16
43. perc: Lukács
viszont újabb gólt szerzett. 21–16
A Fradinak nem ízlik a Metz nyitott védekezése.
43. perc: Snelder lábához ért a labda, jöhettek a franciák, de Gros megint hibázott.
Elek Gábor időt kért, nyugalomra intette lányait.
42. perc: Edwige gólja után már csak négy gól a különbség. 20–16
Rajcsics beállásával jelentősen javultak a Metz esélyei.
40. perc: Hornyák lövése elzúgott a kapu fölött.
40. perc: Horacek
futott keresztbe a fal előtt, majd visszahúzta a labdát a jobb alsóba. 20–15
39. perc: Grosnak
pedig a második. 20–14
38. perc: Kovacsics Anikó első gólja a mérkőzésen. 20–13
38. perc: Horacek lőtt a jobb alsóba. 19–13
37. perc: Lukács szedte össze a kapufáról kipattanó labdát, majd lőtt a jobb felső sarokba. 19–12
36. perc: Pop-Lazics
dobott gólt három ferencvárosi találat után. 18–12
Mayonnade ismét időt kért.

36. perc: Schatzl ellenben újabb gólt szerez. 18–11
35. perc: Grosnak szerencsére nem megy.
34. perc: Schatzl viszont igen! 17–11
33. perc: Smits újabb lövéséből sem született gól, de Lukács sem tudott túljárni Rajcsics eszén.
32. perc: Zaadi lövésén rajta volt Szikora Melinda, de nem tudott hárítani. 16–11
32. perc: Smits és éles szögből Schatzl sem talált be.
31. perc: De a montenegrói kapus sem tudta védeni Snelder lövését. 16–10
Kapuscsere a franciáknál, Glauser helyett Rajcsics a pályán.
31. perc: Elkezdődött a második félidő! A labda a ferencvárosi játékosok kezében.

A Fradi kapujában Bíró Blanka 38 százalékos hatékonysággal véd. A legeredményesebb játékos Szucsánszki Zita, aki négy gólnál jár.

A csoport első mai mérkőzésén az Asztrahanocska otthon 26–24-re megverte a Thüringer HC-t, ezzel elkönyvelte az első sikerét a középdöntőben.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Véget ért az első félidő! A Ferencváros a szünetben 15–10-re vezet a Metz ellen.
30. perc: Luciano
először került helyzetbe, be is dobta. 15–10
29. perc: Szucsánszki nagy gólt zúdít a kapu bal oldalába Lukács előkészítése után. 15–9
28. perc: Bíró Blanka fantasztikusan véd, a franciák hiába kerülnek sokszor helyzetbe, a Fradi kapusa gyakran kibabrál velük.
26. perc: Zácsik megszerezte a második találatát. 14–9
26. perc: Horacek szerencsés gólt szerzett. 13–9
25. perc: Nocandy
szépít. 13–8
25. perc: Pena újabb góljával már hattal vezet a Fradi. 13–7
24. perc: Lukács másodszor eredményes. 12–7
23. perc: Megvan az első Zácsik-gól! 11–7
23. perc: Horacek megtörte a franciák hatperces gólcsendjét. 10–7
22. perc: Lukács Viktória megszerzi az első gólját a jobb szélről, a kapus lábai között pattintott a kapuba. 10–6
21. perc:
Zácsiknak egyelőre nem jön össze a gól, pedig nagyon megérdemelné már. De szerencsére Schatzl visszaszerezte a labdát. Utána viszont Pena fölé lőtt.
20. perc: Pop-Lazics kiszállt két percre, Jovanovics pedig újabb hetest dobott be. 9–6
Időt kért Emmanuel Mayonnade, a Metz vezetőedzője.

19. perc: Zácsik harcolt ki hetest, amit Jovanovics értékesített. 8–6
Szucsánszki Zita már háromgólos, eddig ő a mezőny legeredményesebb játékosa.
18. perc: Újabb gól lerohanásból, Szucsánszki fejezte be pontosan a gyors akciót. 7–6
17. perc: Szucsánszki indítása után Schatzl szép testcsel után egyenlít. 6–6
A pályán Zácsik Szandra a zöld-fehéreknél.
16. perc: Zaadi könyörtelenül bevágta a hetest. 5–6
15. perc: Pena újabb szép gólt dobott, Glauser hiába érezte az irányt. 5–5
14. perc: Gros lőtte ki a bal alsót, megint a franciáknál az előny. 4–5
14. perc: Pena klasszis lövéssel egyenlített. 4–4
13. perc:
Gros harcolt ki hetest a vendégeknek. Zaadi bedobta. 3–4
12. perc: Snelder lerántásért hetest kapott a Fradi. Jovanovics lövésébe beleért Glauser, de bepattant a labda. 3–3
Nerea Pena kötéssel a kézfején visszatért a pályára, amelyet a Ferencváros első támadása után hagyott el.

12. perc: Szucsánszki lövését blokkolták, Elek Gábor időt kért. A Fradi 11:23 perc után csak három gólt kapott, tehát a védekezéssel nincs gond, de a támadójátékkal igen.
11. perc: Pena lövését Glauser hatástalanította.
10. perc: Elveszítette a labdát a Fradi, jöttek a franciák, Edwige pedig a belemenés határát súrolva betalált. 2–3
10. perc: Smits hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. 2–2
A mérkőzést egyébként szlovák, román bírópáros vezeti.
9. perc: Szucsánszki harmadik góljára egyelőre várni kell.
8. perc: Zaadi lőtt mellé, ismét támad a Fradi.
7. perc: Smits lövését Bíró Blanka leolvasta – ez volt a Fradi kapusának harmadik védése –, a másik oldalon Szucsánszki újabb gólt dob. 2–1
6. perc: Szucsánszki talpról átlövi a falat. 1–1
6. perc: Kovacsics lövése a kapufán csattant.
4. perc: Szucsánszki lőtt, de elakadt a kapusban a labda.
4. perc: Xenia Smits szerezte a mérkőzés első gólját. 0–1
3. perc: Zaadi és Gros lövéséből sem született gól, a Fradi még nem vette célba a kaput.
1. perc: A vendégek első támadásából nem született gól, de a Fradiéból sem, mert a lerohanás során Schatzl Nadine sokat lépett.
1. perc: Elkezdődött az első mérkőzést, a franciák vezethetik az első támadást!

Pályán a csapatok. A Bajnokok Ligája himnusza után a szurkolók torkából felcsendült a magyar himnusz is.

A Ferencváros idegenben 28–25-re legyőzte a Metzet szűk egy hónappal ezelőtt.

Kezdjük a legfontosabbal: ha a Fradi nyer, és vasárnap a Buducsnoszt a papírformának megfelelően alulmarad a macedón Vardar Szkopje otthonában, akkor a magyar csapat már nem végezhet a második helynél rosszabb pozícióban a csoportban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában rendezendő Ferencváros–Metz mérkőzés online közvetítésében!