Ferencvárosi győzelem a CSM Bucuresti felett a női kézi BL-ben

R. Gy./N. T.R. Gy./N. T.
2021.01.09. 15:51
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában a Ferencváros hazai pályán remek győzelmet aratott a csoport második helyezettje, a CSM Bucuresti felett, noha az első félidőben még a vendégek vezettek.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Háfra Noémi öt góllal vette ki a részét a Ferencváros sikeréből (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM BUCURESTI (román) 31–27 (14–16)
Elek Gyula Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Novikov, Rozskov (ukránok)
FTC: Bíró B. – Malestein 4 (2), KLUJBER 5, KOVACSICS 3, BEHNKE 3, BÖLK 5, Schatzl Nadine 3. Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Szucsánszki, HÁFRA N. 5, Kisfaludy, Márton G. 2, Kovács Anett 1, Stolle. Edző: Elek Gábor
BUCURESTI: Dedu – Moisa, A. Klikovac 1, Omoregie 1, PINTEA 4, NEAGU 9 (4), Dembélé 2. Csere: J. Grubisic (kapus), B. LAZOVIC 7, Smeets, C. Martín 3, Jipa. Edző: Adrian Vasile
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–3. 11. p.: 7–3. 15. p.: 9–5. 20. p.: 11–11. 25. p.: 12–13. 38. p.: 19–19. 46. p.: 23–22. 49. p.: 24–25. 53. p.: 26–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Elek Gábor:
– Egyértelműen az volt a tervünk, hogy minél nagyobb iramra és sebességre késztessük a riválist. Mindezek ellenére a védekezésünk sokáig nem működött megfelelően. Tudom, hogy milyen érzés, amikor egy csapat lemerül a hajrára, de ez most hála istennek nem nekünk okozott problémát.
Adrian Vasile: – Az FTC hatvan percen keresztül nyomás alatt tartott minket és megérdemelte a győzelmet. Negyvenöt percig jó meccset vívtunk, de a hajrában kiütközött, hogy nincs megfelelő rotációs lehetőségünk és november közepe óta nem játszott együtt a csapatunk, a koncentrációval is akadtak problémáink.

8. Bietigheim (német)817221–247–262

Az FTC a CSM Bucuresti ellen kezdte meg az idei BL-meccsek sűrű sorát. Míg az őszi összecsapással ellentétben Elek Gábor a teljes keretre számíthatott, a román csapatból többen (Dragana Cvijics, Alexandrina Barbosa, Gabriela Perianu) is hiányoztak sérülés miatt. Ráadásul az ellenfél még nem játszott meccset a decemberi Eb óta, míg a Fradi már túl volt három bajnokin. Mivel továbbra sem lehet nézőket beengedni, így a népligeti együttes kérvényezte az EHF-nél, hogy igazi otthonában, az Elek Gyula Arénában rendezhesse meg a találkozót, amire engedélyt is kapott.

Jól kezdett a Fradi, Adrian Vasilének már a 11. percben időt kellett kérnie, a CSM ugyanis7–3-as hátrányba került. Klujber Katrin és Emily Bölk is eredményesen játszott a hazaiaknál. Mivel a bukarestiek keveset tudtak cserélni belső posztokon, az FTC, amikor csak lehetősége nyílt rá, próbálta gyorsan felvinni a labdát, míg az ellenfél inkább csak felsétált a támadásaihoz.

Az elején még aránylag jól állt a lábán a hazai együttes védekezése, bár ekkor is előfordult, hogy a játékosok elszámították magukat, Bíró Blanka azonban többször is útját állta a román lövéseknek. Ezzel együtt, amikor 11–10-re felzárkózott a CSM, Elek rakta le a T betűt, nagyobb összpontosítást és több ütközést kérve védekezésben. A románok előtte rendre meg tudták játszani a beálló Crina Pinteát, vagy éppen a rutinos Carmen Martínt a jobb szélen.

A félidő utolsó 12 percében már csak háromszor talált be a Fradi, a CSM ezt kihasználva 16–14-re fordított a szünetig. A magyar csapat a csereként beálló Háfra Noémi góljaival próbálta tartani a lépést. Elek kapuscserével is élt, de Janurik Kinga sokszor került kiszorított helyzetbe. Barbara Lazovic találta meg a réseket, de Cristina Neagu a góljai mellett a társait is kiszolgálta.

Pinteát a folytatásban is nehezen lehetett tartani, ezzel együtt sikerült ledolgozni a háromgólos hátrányt, sőt a második játékrészre visszaálló Bölkék kétszer a vezetésért is támadhattak, ehelyett azonban újra a CSM került előnybe.

Alicia Stolle érkezett hármas védőbe, és harmadik próbálkozásra már a fordítás is összejött Kovács Anett találatával (23–22), még ha nem is volt hosszú életű. Julia Behnke fontos gólokat lőtt beállóból, de a túloldalon Pintea is szállította a kiharcolt heteseket. A hajrára visszajövő Háfra és Kovacsics is egyből betalált, míg a kapus nélküli támadással próbálkozó CSM több mint hat percig nem volt eredményes, az FTC ezalatt eldöntötte a meccset. A 31–27-es siker lendületet adhat a BL folytatására. Egyedül az adhatott okot aggodalomra, hogy Kovacsics Anikó csak fél lábon ugrálva tudott beszállni a körtáncba, de reméljük, hogy nem lett nagy baja.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, négy góllal nyert a Ferencváros. 31–27

60. perc: Neagu belőtte a kilencedik gólját is, de ez már nem oszt, nem szoroz. 31–27
59. perc: Neagu lövését védte Bíró, az ellentámadásból Háfra szép góllal növelte a Fradi előnyét. 31–26
59. perc: Ez már megvan! Klujber óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe! 30–26
58. perc: Neagu
elrontotta a lövést, nagy hazai esély a győzelem megszerzésére.
57. perc: Rontottak a románok is, jöhetett a Fradi. Kovacsics hozta játékba Schatzlt, aki a bal szélről kiváló lövést küldött a kapuba. 29–26
56. perc:
Hiába szerzett labdát Háfra, az induló Schatzl kihagyta a ziccert.
55. perc: Kovacsics csapta be Pinteát, majd növelte kettőre a Fradi előnyét. 28–26
55. perc: Ferencvárosi időkérés.
55. perc: Neagu
lövését védte Bíró.
54. perc: Háfra passzt imitált, majd megindult előre, és a bal alsóba lőtt. 27–26
53. perc: Hetest kapott a CSM, Pinteát nyomorgatta meg kicsit Behnke. A hetest Neagu a bal fölsőbe lőtte. 26–26
52. perc: Megint Behnke maradt egyedül a hatoson, és ezúttal is bedobta. Egy kipattanót szedett össze remekül. 26–25
52. perc: Martín
ziccerét Bíró kifogta!
51. perc: Behnke maradt egyedül, és kiválóan bedobta. 25–25
50. perc: Bölk lépéshibája után jöhetett előre a CSM, majd Pintea hetest harcolt ki. A hetest Neagu bedobta. 24–25
49. perc: Lazovic feltartóztathatatlanul tört előre, és bedobta. 24–24
49. perc: A hetest Malestein a jobb alsóba lőtte. 24–23
48. perc:
Passzívig játszott a Fradi, Behnke pedig hetest harcolt ki, Klikovacot kiküldték két percre.
47. perc: Hét a hat ellen jött a CSM, Martín pedig pontosan ejtett a jobb szélről a hálóba. 23–23
46. perc: Ferencvárosi labdaszerzés után előbb Klujber lövését védte Grubisic, a kipattanót viszont Kovács Anett bevágta. 23–22
45. perc: A nagy kedvvel játszó Bölk az ötödik gólját szerezte átlövésből. 22–22
45. perc: Dembélére jutott a sor támadásban, a francia játékos be is dobta a bal szélről a ziccert. 21–22
44. perc: Bukaresti időkérés.
44. perc:
Labdaszerzés után Bölk gyenge lövése a kapus zsákmánya lett.
42. perc: Neagu eladta a labdát, Bölk viszont egy remek átlövésgóllal egyenlített. 21–21
41. perc: Kovacsics két védő között bevetődve lőtt a kapuba. 20–21
41. perc: Dembélé szélsőbefutás után lőtt a jobb alsóba. 19–21
40. perc: Klujber
lövése után Grubisic védett lábbal.
40. perc: Lépéshibát fújtak Kovacsicsnál, majd Lazovic óriási lépéshiba után lőtt a kapuba, de megadták neki. 19–20
39. perc: Pintea
került helyzetbe, Bíró azonban védett.
38. perc: Megvan az egyenlítés! Omoregie kapufája után támadott a Fradi,Klujber lövése Deduról pattant a hálóba. 19–19
36. perc: Bölk nagy átadását Behnke szedte össze, és a jobb alsóba lőtt. 18–19
36. perc: Omoregie maradt szabadon a vonalon, és a kapu bal oldalába lőtt. 17–19
35. perc: Bölk cselezett ki két embert is, és hetest harcolt ki. A hetest Malestein a hálóba pattintotta. 17–18
34. perc: Kovacsics nem bírt Pinteával, kiállították két percre és hetes. A hetest Neagu belőtte. 16–18
34. perc: Bölk remek átlövése jutott a jobb alsóba. 16–17
33. perc:
Viszonylag hosszú bukaresti támadás után Pintea a kapufát találta el.
32. perc: Márton emberhátrányból lőtt szép gólt a bal szélről. 15–17
32. perc: A hetest Neagu vágta a bal fölsőbe. 14–17
31. perc: Pintea
került helyzetbe, Szekeres szabálytalankodott, hetes és két perc.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a CSM. 14–16
30. perc: Klujber
nem túl jó lövését Dedu mentette.
30. perc: Neagu ellőtte, a kapufáról bement a labda. 14–16
29. perc: Malestein
elhamarkodta, ez a támadás a kutyáké lett.
29. perc: Pintea maradt nagyon egyedül, az ilyesmit ő belövi... 14–15
28. perc: Márton vitte be remekül, majd a jobb alsóba lőtt. 14–14
27. perc:
Elrontott román támadás után Háfra lövését védte Dedu.
27. perc:
Lejárt az emberhátrány, de egy eladott labda miatt nem sikerült góllal befejezni a támadást.
26. perc: Lazovic nagy csel után lőtt a jobb alsóba. 13–14
25. perc: Visszajött szinte a kezdőcsapat a Fradiba, emberhátrányból végül Háfra a talajról lőtt a bal alsóba. 13–13
25. perc: Pintea maradt egyedül, be is dobta a jobb alsóba. 12–13
24. perc: Bölk
lövését védte Dedu, az ellentámadásból Kisfaludy mehetett le két percre.
23. perc: Neagu vette észre a beinduló Klikovacot, aki bedobta a helyzetét. 12–12
22. perc: Maradt a labda a Fradinál, Háfra viszont egészen éles szögből lőtt a rövid sarokba. 12–11
22. perc: Háfra eladta a labdát, de Márton labdát lopott. Szucsánszki lövését blokkolták.
20. perc: Lazovickiegyenlített. A bal oldal felé futott, majd ütemtelenül a hálóba lőtt. 11–11
20. perc: Bölk
lőtte rá vagy 10 méterről, de valamivel a léc fölé.
19. perc: Ferencvárosi időkérés.
19. perc: Malestein rontott, Lazovicviszont a másik oldalon nem... 11–10
18. perc: Pintea megint egyedül maradt, könnyen lőtte be a ziccert. 11–9
18. perc: Háfra bejött, és jó csel után lőtt a kapu jobb oldalába. 11–8
17. perc: Martín belejött, ezúttal nem pörgetett, hanem erővel lőtt a léc alá a jobb szélről. 10–8
17. perc: Malestein a jobb szélről ejtett a kapuba. 10–7
16. perc: Schatzl ezúttal a kapufát találta el, Neagu viszont a kapu bal oldalába lőtt. 9–7
16. perc: Martín remekül pörgetett a jobb szélről a kapuba. 9–6
15. perc: Eladták a labdát a románok, Schatzl pedig Dedu lába között lőtt a hálóba. 9–5
14. perc: Bíró
újabb jó védése után Bölk lőtt mellé.
14. perc: Neagu lövését védte Bíró, de az indítás elhamarkodott volt...
13. perc: Klujber lőtt óriási átlövésgólt a bal kapufa segítségével. 8–5
12. perc: Támadó szabálytalanság után jöhetett a CSM, Neagu meglátta a lehetőséget, és a jobb felsőbe tüzelt. 7–5
12. perc: Már javában passzív volt a román támadás, amikor Lazovica hálóba lőtt. 7–4
11. perc: Román időkérés.
11. perc: Bíró szép védése után Kovacsics elhajolva lőtt a bal alsóba. 7–3
9. perc: Kovacsics
tört be két ember közé, kapott egy hetest, amelyet Klujber a kapufára lőtt.
8. perc: Labdát szerzett az FTC, Malestein indult, és a bal alsóba lőtt. 6–3
8. perc: Bölk belőtte a második gólját is, egy szép csel után lőtt a hálóba. 5–3
7. perc: Dembélé
ezúttal is elrontotta a helyzetét a bal szélről.
6. perc: Schatzl a bal szélről a rövid sarkot vette célba, Dedu azonban védett.
5. perc: Neagu lövése talált utat a ferencvárosi kapuba. 4–3
5. perc: Megjáratta a labdát a Fradi, majd Klujber lőtt remekül a léc alá. 4–2
4. perc: Gyorsan szépített a CSM, Lazovicvolt az „elkövető”. 3–2
3. perc: Klujber betörés után lőtt a kapuba. 3–1
3. perc: Pintea maradt egyedül beállóban, befordult, és bedobta. 2–1
2. perc: Schatzl a bal szélről, egészen éles szögből lőtt a kapu bal oldalába. 2–0
2. perc: Dembélé
1. perc: Emily Bölk máris átlövésből a bal alsóba talált. Nem sokáig várt a vezetéssel a Fradi. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, a CSM fehér-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

A Nemzeti Sport interjút készített Elek Gáborral, a Ferencváros szakvezetőjével a meccs előtt.

Túl az Eb-szüneten és három győztes bajnokin milyen állapotban várják a csoportkör folytatását?
Fizikailag jó állapotban vagyunk, a gyorsaságunk megfelelő, és a védekezésünk is elég jónak mondható – válaszolta Elek Gábor, a Ferencváros női kézilabdázóinak edzője. – A kapura lövések hatékonyságában vagyunk lemaradva: nem lehet annyi ziccert elhibázni, amennyit az utóbbi két bajnokin kihagytunk. Az Érd elleni szerdai meccs után mondtam is a csapatnak, ha az ellenfél legközelebb is az egyik kapusát hozza a mérkőzést követő sajtótájékoztatóra, már büntetek.

Mi az oka a pontatlan támadásbefejezéseknek?
Koncentráció kérdése. Megmutatom, beszélünk róla, elemzünk, mégis azokat a lövőfolyosókat választjuk az átlövéseknél, amelyeket nem kellene. Mintha az lenne a játékosok fejében, hogy a nagy gól kettőt ér.

Mennyire viselte meg a csapatot az Európa-bajnokság?
Mentálisan nem voltunk a topon, én sem. De ki fogunk mászni ebből. Háromnaponta játsszuk a meccseket, mindig lesz olyan, aki nem úgy teljesít, ahogy magától is elvárja, olyan is előfordulhat, hogy az egész csapat nem úgy játszik, ahogy elvárjuk. De nem szeretném azt látni, hogy aki rosszul játszik, az két napig lehajtott fejjel önmagát ostorozza, mert az negatív hangulatot eredményez.

Hét forduló van még hátra, és öt csoportmeccset tizennyolc nap alatt teljesítenek januárban.
Minden mérkőzés fontos, és nem mindegy, hogy indulunk neki ennek asorozatnak. Biztosan lesznek vesztes meccseink, ám nem mindegy, mennyi és az sem, milyen képet mutatnak azok a találkozók.

A Bukarest ellen mit vár?
Az első sora nagyon erős, de akadnak hiányzók a románoknál, Dragana Cvijics sincs ezúttal, ez nagy érvágás. Nagyon más mérkőzésre készülök, mint amilyen a bukaresti volt október közepén, amikor a vírus miatt foghíjasak voltunk. Igaz, amíg bírtuk energiával, akkor is tisztességes csatát vívtunk. Biztos, hogy a CSM-nél sohasem lehet kiszámítani, mit hoz a január, a pénzügyi kérdésekre vagy az esetleges átigazolásokra gondolok. A védekezésen és a kapusokon sok múlik majd, és amelyik csapat felé billen a mérleg nyelve ebből a szempontból, az több könnyű gólt tud lőni, ami döntő lehet. Mellettünk szól, hogy többen vagyunk.

Az eddigi érdi csarnok helyett három év elteltével újra az Elek Gyula Arénában játszhatnak. Ez mennyit számít?
Dabas, majd Érd is rendkívül jó házigazda volt, de nekünk a népligeti az igazi hazai pálya, itt vagyunk otthon.