Nagyon kikapott Érden a Ferencváros a Bietigheimtől

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.11.07. 15:45
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének A-csoportjában a Ferencváros Érden fogadta a német Bietigheim csapatát, és nagy különbségű vereséget szenvedett az eddig pont nélkül álló ellenfelétől.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotó: Tumbász Hédi)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SG BBM BIETIGHEIM (német) 24–35 (11–14)
Érd, 700 néző. V: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
FTC: Bíró B. – Malestein 1, Stolle 1, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 7, Schatzl Nadine 1. Csere: Janurik (kapus), Háfra N. 3, KLUJBER 7 (2), Bölk 3, Pásztor N., Kovács Anett, Tóth N., Kisfaludy. Edző: Elek Gábor
BIETIGHEIM: SANDO – ÖSTERGAARD 6, MAIDHOF 7 (2), Smits 2, SNELDER 2, Naidzinavicius 4, LAUENROTH 7. Csere: S. Jörgensen 1, Loerper 3, SCHULZE 2, Reimer 1. Edző: Markus Gaugisch
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 10. p.: 2–5. 13. p.: 6–5. 20. p.: 9–9. 25. p.: 9–13. 37. p.: 13–19. 39. p.: 14–22. 46. p.: 18–26. 51. p.: 19–29. 58. p.: 22–32
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Elek Gábor: – A Bietigheim a játék minden elemében felülmúlt minket, nagyon jó kézilabdát játszott. Sebességben és fizikailag is nagy különbség volt a két csapat között. A rivális részéről sok elemmel tisztában voltunk, ám csak keveset tudtunk ebből megvalósítani és visszaadni. Nem szeretnék magyarázkodni, mindenki tud a problémáinkról, de kicsit ijesztő, hogy most azok a játékosok is fáradtnak tűntek, akik eddig egészségesek voltak. Ez várható volt, belefáradtak az elmúlt időszakba. Iszonyatosan nehéz időszak áll előttünk, fel kell emelnünk a fejünket, rendezni a sorokat.
Markus Gaugisch: – Jó napot fogtunk ki, rendkívül elégedett vagyok a mutatott játékunkkal és teljesítményünkkel. Eddig nem tudtunk nyerni ebben az idényben, ezért fontos volt, hogy végre jó élményekkel gazdagodjunk. Fontos volt, hogy végig megőriztük a higgadtságunkat és egységes csapatként funkcionáltunk.

A női kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában a Ferencváros a csoport eddig pont nélkül álló csapatát, a német Bietigheimet fogadta. Győzelemben reménykedett mindenki, de erre ma semmi esélyük nem volt a zöld-fehéreknek.

Már az első félidő sem úgy alakult, ahogy vártuk, hiszen rögtön az elején magához ragadta a kezdeményezést a Bietighem, és csak a 15. percben sikerült átvennie a vezetést a Ferencvárosnak (7–6). Akkor még nem tudtuk, hogy többet erre sansza sem lesz... Ennek legnagyobb „felelőse” Emily Sando volt, aki a vendégek kapujában remekül védett. A másik a gyorsaság: gyors támadásaik kiválóan működtek, biztosan használták ki a helyzeteiket. A szünetben hárommal vezettek a németek, de még mindig lehetett bizakodni abban, hogy a második játékrészben jobban fog játszani a Fradi (11–14).

A vágyakat a kijózanító valóság tette helyre, mert a játék minden elemében jobbnak bizonyult a Bietigheim, és Klujber vagy Kovacsics fellángolásai ellenére egyre csak növelte a különbséget, meg sem állt tizenegyig. Vannak meccsek, amikor semmi sem jön össze, jobb híján ezzel vigasztalhatja magát az FTC, no meg azzal, hogy legközelebb éppen a Bietigheim ellen vehet revansot idegenben. Egy biztos: a mainál csak jobban játszhatnak a ferencvárosiak. 24–35

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 23–25
(11–12)

8. FORDULÓ
Rosztov-Don (orosz)–Esbjerg (dán) 28–24 (15–13)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagyon nyertek a németek. 24–35
60. perc: Sando
védte Kovács lövését, és a végére még egy kínai is összejött nekik. Nagyon szép volt... 24–35
60. perc: Reimer
utánozta Bölköt, ő is két támadást fejezett be egymás után góllal. 24–34
59. perc: Bölk
lőtt kétszer egymás után is gólt. 24–32

58. perc: A másik oldalon Östergaard lőtt jobbról nagy gólt. 22–32
58. perc: Tóth
betörés utáni lövését Sando védte.
57. perc: Elrontották a figurát, bármit is szerettek volna...
56. perc: Bietighemi időkérés.
56. perc: Schatzl éles szögből a kapufát találta el.
55. perc: Hetest kapott és emberelőnybe került a Bietigheim. A hetest Maidhof a jobb alsóba vágta. 22–31
54. perc: Bíró
védése után Kovacsics megint belőtte. 22–30
54. perc: Kovacsics
lankadatlanul próbálkozott, ezúttal sikeresen. 21–30
53. perc: Maidhof
bezzeg belőtte a magáét... 20–30
53. perc:
Labdaszerzés után Kisfaludy helyzetét védte Sando.
52. perc:
Kapufa a másik oldalon is, viszont egy gyors Fradi-akció végén Kovacsics szerzett gólt. 20–29
51. perc: Semmi nem jön össze... Háfra
került helyzetbe, és a kapufát találta el.
51. perc: Tíz közte! Schulze lőtt gólt beállóból. 19–29
50. perc: Klujber
próbálkozott nem túl nagy helyzetből, nem is lett gól.
50. perc: Visszahúzás miatt hetes a Bietigheimnek, amelyet Maidhof belőtt. 19–28
49. perc: Német időkérés.
49. perc: Úgy tűnik, ez a hajó elúszott...
Újabb támadóhiba után jöhettek a németek.
48. perc: Eladták a labdát a németek, de aztán eladta a Fradi is, Lauenroth pedig bevágta. 19–27
47. perc: Bölk
átlövése surrant be a jobb alsóba. 19–26
46. perc: Kovacsics
eladta, Jörgensen viszont belőtte. Nagyon megy ma a Bietigheimnek. 18–26
45. perc:
Pillanatok alatt újabb gólt lőttek a vendégek, ezúttal Östergaard volt eredményes. 18–25
44. perc:
Eladták a labdát a németek, Kovacsics remek helyzetfelismeréssel a jobb alsóba lőtt. 18–24
43. perc: Klujber
parádés pörgetése hozott újabb gólt. 17–24
43. perc: Kár, hogy nincs jó védekezés... Ezért lőhetett könnyű gólt Naidzinavicius. 16–24
41. perc: Loerper
lőtte el távolról, ez is bement. A másik oldalon már szinte minden veszve látszott, amikor Malestein találta be. 16–23
40. perc: Klujber
remekül lőtt a jobb felsőbe. 15–22
40. perc: Bölk
lövése a kapufán csattant, de szabálytalankodtak vele, Maidhof ment le két percre.
39. perc: Újabb hazai időkérés.
39. perc: Semmi sem jön össze, még lövés sem sikerült, a másik oldalon viszont Östergaardsimán belőtte. 14–22
38. perc: Smits
könnyen jutott helyzetbe, belőtte, aztán pillanatok alatt labdát vesztett a Fradi, Lauenroth pedig belőtte. 14–21
37. perc: Stolle
keveredett helyzetbe a jobb oldalon, és a rövidbe be is lőtte. 14–19
36. perc: Háfrát
szerelték, gyorsan indultak, Naidzinavicius természetesen belőtte. 13–19
35. perc: Ferencvárosi időkérés.
35. perc:
A rossz hazai védekezést kihasználva szereztek újabb gólt Östergaard révén. 13–18
35. perc: Sando
jól véd, de naggyá is teszik a ferencvárosiak.
34. perc: Elrontott ferencvárosi támadás után Snelder lőtt könnyű gólt. 13–17
33. perc:
Bosszantó, de a középkezdés után villámgyorsan lőtt gólt Maidhof. 13–16
32. perc: Behnke
került helyzetbe, de Sando védett. Maradt a labda a Fradinál, Kovacsics a kapufa segítségével lőtt gólt. 13–15
31. perc: Klujber
nagy csel után lőtt a kapuba, de azonnal robogott Lauenroth, és ő is belőtte. 12–15
31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőben, jobban játszottak a németek, három góllal vezetnek. 11–14
30. perc: Elek Gábor időt kért.
30. perc:
Két helyzetet is kihagyott a Fradi, a másik oldalon Bíró védte Schulze lövését.
29. perc: Újra három gól oda. Lörperszedett össze egy kósza labdát, és a bal alsóba lőtt. 11–14
28. perc:
Belemenés a Bietigheimnél, majd Kovács lövését védte Sando.
27. perc:
Újabb rontott hazai támadás után rosszul passzoltak a németek, Háfra találta meg a rést, újabb gólt szerzett. 11–13
26. perc: Lauenroth
került ismét helyzetbe, Bíró viszont most nagy bravúrral védett.
26. perc: Háfra egyéni akciója végén kis szerencsével talált a kapuba. 10–13
25. perc:
Újabb eladott labda után könnyű gólt szereztek a németek üres kapura. 9–13
24. perc:
A jobb szélre játszották ki, Östegaard gyönyörűen beejtette. 9–12
24. perc: Malesteint
állították ki két percre. Nem tűnt olyan durvának.
24. perc: Bölköt megállították, de ment tovább az akció, passzívat mutattak a bíró, amikor eladta a Fradi.
23. perc: Smits átadásából Schulze beállóból a bal alsóba pattintott. 9–11
22. perc:
Sokáig támadott a Ferencváros, de lövésig sem sikerült eljutni...
21. perc: Lauenroth a harmadik gólját szerezte a bal szélről. 9–10
20. perc: Klujber
első lövése a kapusról kijött, összeszedte, másodszorra már bevágta. 9–9
19. perc:
Hatottak az edzői szavak, mert Maidhof góllal fejezte be a támadást. 8–9
18. perc: Német időkérés.
18. perc: Klujber
két ember között lőtt a bal alsóba a szaggatottról. 8–8
18. perc: Újra vezet a Bietigheim! Lauenroth
volt az elkövető. 7–8
17. perc:
A bírók már passzívot jeleztek, amikor Behnke ellőtte, de nem a kapuba.
16. perc: Naidzinavicius előbb a blokkba lőtt, de a lepattanót elkapta, és másodszor már nem hibázott. 7–7
15. perc: Kovacsics
lőtt kiváló gólt Snelder mellől. 7–6
15. perc: Maidhof
viszont nem cifrázta, cserében nagyon bevágta... 6–6
14. perc:
Újabb jó ferencvárosi védekezés után Malestein remek mozdulattal lőtt, de nem találta el a kaput.
13. perc: Naidzinavicius fölé lőtt, a másik oldalon viszont Schatzla bal szélről a bal felsőbe lőtt. 6–5
12. perc:
Labdaszerzés után Háfra tört be bátran, visszahúzták, hetes. A hetest Klujbera bal fölsőbe lőtte. 5–5
11. perc:
Szép támadás végén Kovacsics lőtt a kapu bal oldalába. 4–5
10. perc: Naidzinavicius
kipókhálózta a jobb felsőt, de szinte azonnal válaszolt a Fradi Behnke révén. 3–5
9. perc: Schatzl
került helyzetbe, Sando viszont kivédte a lövést.
9. perc: Maidhof nyúlt oda Háfra nyakához, ez kétperces büntetéssel járt.
8. perc: Lauenroth elrontotta a helyzetét, Stolle viszont ellépte. Östergaard indult, és ziccerből a bal alsóba lőtt. 2–4
7. perc: Háfra
tört be a védőfalba, és lőtt a bal alsóba. 2–3
7. perc: Snelder kapott labdát beállóban, ketten is hiába gyötörték, így is bedobta. 1–3
6. perc:
A hetest Klujber a jobb fölsőbe vágta. 1–2
6. perc: Háfra
hetest harcolt ki, Smits pedig kiment két percre.
5. perc: A jobb szélre játszotta ki a vendégcsapat, Lauenroth bevágta. 0–2
4. perc: Háfra
rossz passza után jöhettek a németek.
3. perc: Stolle a lécet találta el, a másik oldalon Maidhof a jobb felsőbe zúdította a labdát. 0–1
3. perc: Smits
lövését Bíró védte, a kipattanót Snelder vágta a kapufára.
2. perc: A németek eladták, a Ferencváros pedig hetest harcolt ki Stolle révén. A hetest Malestein a kapusba dobta.
1. perc: Rontott német támadás után Háfra találta el a kapufát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros zöld-feketében, a Bietigheim fehér-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Egy szabad hétvége után folytatódnak a küzdelmek a női Bajnokok Ligája csoportkörében. Az A-csoportban szereplő, szombat délután Érden a német Bietigheimet fogadó Ferencváros viszont gyakorlatilag ugyanabban a cipőben jár, mint a szlovén Ljubljana ellen vívott legutóbbi fordulóban: a továbbjutást jelentő 1–6. hely egyikének megszerzése szempontjából kulcsfontosságú, hogy ismét mindkét pontot begyűjtse.

A Vác elleni szerdai bajnokihoz hasonlóan Szucsánszki és Márton most sincs a keretben – hiányukra nem adott magyarázatot a klub (hogy sérültek vagy betegek-e).

Az FTC trénerének, a csütörtökön 50. életévét betöltő Elek Gábornak súgói is akadhatnak a három német válogatott, a balátlövő Emily Bölk, a jobbátlövő Alicia Stolle és a beálló Julia Behnke személyében – utóbbi 2001 és 2014 között éppen a Bietigheimben szerepelt. Ott van még a világbajnok holland jobbszélső, Angela Malestein is, aki nyári érkezése előtt hat évig ugyancsak a Bietigheimet erősítette. A németek pedig a napokban Siófokról igazolt holland vb-győztes beállót, a 2016 és 2020 között a Fradiban játszó Danick Sneldert vethetik be. Stolle helyzete különleges: a 24 éves, 182 centis balkezes eddigi ferencvárosi időszakát nagyban befolyásolta egy makacs saroksérülés, amely miatt januártól hét hónapos kihagyásra kényszerült.

„Idegőrlő időszak volt, mert közben már tudtam, hogy az idény végén országot váltok, júliusban kezdődik a felkészülés, és hiába volt még addig három hónapom, a fájdalom nem akart múlni – emlékezett vissza Stolle. – Még vissza kell nyernem az erőmet, visszaépítenem az izmokat. Nem tudok még olyan magasra emelkedni az átlövéseknél, mint előtte.”

A Fradit megtizedelő világjárvány miatt azonban úgy alakult, hogy egy hónapja Stollét azonnal a mély vízbe kellett dobni az esbjergi BL-találkozón.

„Október elején, a meccs hetében csatlakoztam először a többiekhez, egy labdás edzésem volt a lányokkal, mielőtt elutaztunk Dániába. Először arra gondoltam, kezdésként milyen jó lesz majd néhány perc erejéig újra pályára lépni, aztán világossá vált, hogy mivel alig volt cserénk, sokkal nagyobb szerepem lesz – folytatta a jobbátlövő. – Hét hónap kihagyás után nem ment annyira rosszul a játék az első BL-mérkőzéseken, de még bőven van hová fejlődnöm. Minden játékosnak, aki új országba, új csapatba igazol, időre van szüksége, hogy felvegye a ritmust. Össze kell szoknom még a társakkal, hogy jobban érezzük egymást a pályán, és tudjuk, kitől mire számíthatunk.”