A Ferencváros kiütéssel küldte haza az oroszokat

2016.10.23. 14:50
Az FTC győzelmét nem fenyegette veszély (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Ferencváros kiütéses, 32–23-as győzelmet aratott az orosz Asztrahanocska ellen, ezzel megszerezte az első győzelmét a 2016–2017-es kiírásban.

NŐI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ASZTRAHANOCSKA (orosz) 32–23 (15–10)
Dabas, OBO Aréna., 2000 néző V:
Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
FERENCVÁROS:
Szikora – Lukács V. 4, PENA 8 (5), Szucsánszki 1, SNELDER 6, KOVACSICS 7 (1), Schatzl 1. Csere: Bíró (kapus), Szekeres, Hornyák D. 2, Faluvégi 2, Szarka, Jovanovics, Monori 1. Edző: Elek Gábor
ASZTRAHANOCSKA:
Truszova – Levsa 1, Sziszenova 2, Csigirinova 1, Ignatovics 1, POSZTNOVA 6, Kozsakar 3. Csere: Vaganova (kapus), SZABIROVA 8 (4), Zelenkova, Vidrina 1, Jemeljanyenka, Sicskina. Edző: Mihail Szerjogin
Az eredmény alakulása.
6. perc: 4–1. 17. p.: 9–3. 19. p.: 9–6. 23. p.: 12–7. 32. p.: 15–12. 43. p.: 21–14. 52. p.: 27–17. 58. p.: 29–22
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
8/6, ill. 4/4
Elek Gábor:
– Örülök ennek a győzelemnek, bár a szünetben még nem voltam biztos benne, hogy sima lesz. De amikor odafigyeltünk, az történt a pályán, amit mi akartunk, és kicsit kevesebb hibával még nagyobb különbséggel nyerhettünk volna.
Mihail Szerjogin:
– Minden meccsen próbáljuk a maximumot nyújtani, de most elveszítettük a párharcokat, és sok gólt kaptunk gyors ellenakciókból, lőnünk ellenben alig sikerült, emiatt vagyok igazán csalódott.
Korábban játszották:
Vardar Szkopje–HC Leipzig 41–24

1. Vardar Szkopje (macedón)21168–51+173
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA21159–50+93
3. Asztrahanocska (orosz)21150–56–62
4. HC Leipzig (német)2248–68–200

Kimondottan biztatóan kezdte az FTC a Bajnokok Ligáját, az első fordulóban pontot szerzett a Vardar Szkopje otthonában. Második ellenfele, a nyáron alapos átalakuláson áteső (a Krasznodarhoz távozó Jevgenyij Trefilov hét játékost is magával vitt) orosz bajnok Asztrahanocska volt, amely a HC Leipzig elleni sikerrel indította a sorozatot. Legismertebb játékosa a balátlövő Ljudmila Posztnova, aki rutinjával is kulcsfontosságú láncszeme az egyébként fiatalokkal teletűzdelt együttesnek.

„Ismét egy magyar–orosz meccs, csak sokkal nagyobb győzelmi esélyekkel" – utalt a hangosbemondó a 60 évvel ezelőtti forradalomra és szabadságharcra. A dabasi csarnok lelátóján is sok magyar zászlóval érkező szurkoló foglalt helyet, a hivatalos bemutatás előtt pedig rövid megemlékezéssel tisztelegtek az 1956-os hősök emléke előtt.

A műtét után lábadozó Zácsik Szandrát nélkülöző Fradi újra három irányítóval állt fel a belső posztokon, és ez a formáció Szkopjéhoz hasonlóan most is eredményesen tette a dolgát. 6–2-re elhúzott a magyar csapat, amikor az orosz csapat edzője kénytelen volt időt kérni. Kiválóan működött a Pena, Snelder kapcsolat, de Kovacsicstól is kapott remek labdát a holland irányító.

Megnyugodni nem lehetett, mert elég volt néhány kimaradt támadás, hogy hatról háromra zárkózzon az ellenfél. Közelebb már nem tudott jönni, Elek Gábor időkérése után visszaállt az ötgólos különbség, amely a szünetre is megmaradt (15–10).

Posztnova-gólokkal indult a második játékrész, felállt fal ellen szinte kizárólag ő volt veszélyes az orosz csapatból. Az FTC-ből Pena amellett, hogy hibátlanul lőtte a heteseket, hozta a rá jellemző bombákat, de Kovacsics Anikó és Snelder is rendesen kivette a részét a góltermésből.

A meccs utolsó negyedében a BL-ben is bemutatkozott a Fradiban Marija Jovanovics. Ekkor már Penának és Szucsánszki Zitának sem kellett a pályán lennie, ugyanis az Asztrahanocska nem tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Az 52. percben tíz gól is volt a különbség, végül 32–23-ra nyert a magyar együttes.

2. FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés! A Ferencváros kiütéses győzelmet aratott!
60. perc: Szabirova
lő még egy gólt hetesből. 32–23
60. perc:
labdát szerez a Fradi, Monori indításból dob gólt. 32–22
60. perc: Snelder
lő gólt. 31–22
59. perc: Kovacsics
remekel, egyedül tör be és szerzi meg a hetedik gólját. 30–22
58. perc:
időt kér Elek Gábor.
58. perc: Szabirova
kitekeredve, talpról lő gyönyörű gólt. 29–22

57. perc: Vidrina
nagy gólt l talpról, átlövésből. 29–21
56. perc: Szabirova
beindul, újabb gólt szerez. 29–20
55. perc:
most Lukács kap jó labdát. 29–19
54. perc:
Kovacsics elképesztő labdát ad Sneldernek, aki kihasználja a ziccert. 28–19
52. perc: Sziszenova
középre kanyarodva nagy gólt lő átlövésből. 27–19
53. perc: Szabirova
veri át a védőket, középről szerez könnyű gólt. 27–18
52. perc:
előbb Bíró véd, majd a lerohanásból Snelder talált be. Számolnak a Fradi drukkerei: tíz, tíz, tíz. 27–17
51. perc:
jól tör be Kovacsics, újabb gólt dob. 26–17
50. perc:
emberelőnybe kerül a Fradi.
50. perc:
most Kovacsics lövi a hetest, a gól most sem marad el. 25–17
49. perc:
indításból Szabirova. 24–17
49. perc:
hosszú idő után találnak be a vendégek. Kozsokar. 24–16
48. perc:
Hornyák sáncol, majd Kovacsics lő újabb gólt a Fradiban. 24–15
47. perc:
az oroszok elvesztik a fonalat. Időkérés.
46. perc: Lukács
kiváló labdát kap a szélen, üresen lőhet gólt. 23–15
45. perc: Kovacsics
hatalmas gólt lő átlövésből. 22–15

45. perc:
az oroszok is lőnek egy hetest Szabirova révén. 21–15
44. perc: Szekeres
megrángat egy mezt. Kiállítás.
43. perc:
most a jobb szélen védekezik rosszul egy orosz. Hetes. Ezúttal is Pena. 21–14
42. perc:
belül védekezés miatt hetes. Pena nem hibázik, a hetedik gólját szerzi. 20–14
41. perc:
jól védekezik a Fradi, megint egy hosszabb orosz támadás zárul gól nélkül.
39. perc: Pena
a kilencesről, átlövésből szerez óriási gólt.19–14
38. perc már passzív a játék, amikor Posztnova újabb gólt lő.
18–14
37. perc: Kovacsics
két emberrel a nyakán gyönyörű gólt dob. 18–13
36. perc: Szabinova
is büntetőből eredményes. 17–13
35. perc: Pena
töri meg a hosszú magyar gólcsendet egy hibátlanul elvégzett büntetővel. 17–12
34. perc
: Sorozatosan mindkét oldalon hibáznak most a csapatok.
32. perc: jó labdát kap Faluvégi a szélen. 16–12
31. perc: Posztnova egy percen belül két gólt szerez. 15–12
Elkezdődik a második félidő!

1. FÉLIDŐ

30. perc: véget ér a félidő!
30. perc: Szikora
előbb véd, majd a hosszú orosz támadás végén gólt kap a Fradi, Posztnova eredményes átlövésből. 1510

28. perc: Hornyák
két emberrel a nyakán talál be. 159

27. perc:
rossz csere miatt Ignatovicsot kiállítják.
26. perc: Kovacsics
még emberhátrányban is betalál. Odaát hetesből lő gólt Szabirova. 149

25. perc: Szucsánszkit
kiállítják, az oroszok viszont nagyon pontatlanul játszanak, megint hibáznak.
25. perc: Pena
megint betalál. 138

24. perc: Sziszenova
átlövésből nagy gólt szerez. 128
23. perc:
hibáznak az oroszok, lerohanásban senki sem gyorsabb Hornyáknál. 127
22. perc:
orosz kiállítás után Faluvégi belövi élete első BL-gólját. 117
21. perc: Csigirinova
betörésből lő gólt. 107
20. perc
: Snelder remek labdát kap Penától, csak szabálytalanul tudják megállítani. A hetest Pena lövi a helyére. 106
19. perc: Ignatovics beállósban üresen kap labdát 96. Időkérés a Fradinál.
18. perc: Kozsokar üresen kapott labdát, ki is használja. 95
16. perc: Snelder betalál, a másik oldalon Posztnova válaszol. 94
15. perc:Kovacsicsot kiállítják, az első emberelőnyös akciójából nem lő gólt az orosz csapat.
13. perc: Snelder indításból szerez parádés gólt, majd az ellentámadásból Szikora véd
. 83
12. perc
: emberelőnyben a Fradi. Szucsánszki átlövésből gyönyörűen lövi ki a jobb alsót. 73
11. perc: Kozsokar remek labdát kap, könnyű gólt szerez. 63
10. perc: Pena indításból is. 62
9. perc: Pena hetesből eredményes. 52
8. perc: pontatlan akciók mindkét oldalon, majd Levsa ejt. 42
6. perc: orosz kapufa után Lukács kap labdát a szélen üresen, és szerzi meg a második gólját. 41
4. perc: labdaszerzés után Lukács lő gólt indításból. 31
3. perc: Schatzl szerez gólt. A túloldalon Posztnova. 21
2. perc: Elrontott orosz akció után Snelder szerez vezetést a Fradinak. 1
0
1. perc
: Sneldert lerántják beállóban. Hetes. Schatzl hagyja ki a büntetőt.
1. perc: Elkezdődik a mérkőzés!

Az orosz bajnok Asztrahanocska óriási átalakuláson ment át a nyáron, hiszen a Kubany Krasznodarhoz távozó vezetőedző, Jevgenyij Trefilov hét játékost is magával vitt új állomáshelyére, és további öt játékos távozott. A viharos nyár ellenére azonban továbbra is erős maradt az együttes, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy saját bajnokságában eddigi öt meccséből négyet megnyert, és a BL első körében 27–24-re megverte a Lipcsét.

A Ferencváros az előző fordulóban a BL nyitányaként rögtön egy nagyon nehéz meccsel kezdett a Vardar Szkopje otthonában, de bravúros 27–27-es döntetlent ért el úgy, hogy az utolsó másodpercekben akár meg is nyerhette volna a mérkőzést.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Asztrahanocska női kézilabda BL-csoportmeccs tudósításában. Hamarosan kezdünk!