Kétszer is felállt a padlóról, de kikapott a Győr Podgoricában

2016.02.14. 18:54
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportjában a Győri ETO a listavezető Buducsnoszt Podgorica otthonába látogatott. A tét a csoportelsőség volt, de nem sikerült kedvező eredményt elérni, mert hiába jött fel kétszer is nagy hátrányból a zöld-fehér csapat, végül a hazaiak jobb végjátékkal biztosan nyertek.

A győriek a következő mérkőzésüket 19-én (pénteken) játsszák, hazai környezetben fogadják a svéd Sävehof, amely két ponttal sereghajtó a 2. csoportban. Csak az tegyen a svédek sikere pénzt, aki szeret kockáztatni, tekintve, hogy a fogadóirodáknál kimondottan jól fizet a vendéggyőzelem.tekintve, hogy a fogadóirodáknál kimondottan jól fizet a vendéggyőzelem.

A legutóbbi négy kiírás győzteseinek összecsapásán parádésan kezdett a címvédő Buducsnoszt, már a nyolcadik percben időt kellett kérnie a Győrnek (5–1), az első negyedóra végére pedig 8–2-re vezetett a házigazda.

Ezt követően azonban Grimsbö és Amorim is belelendült, a magyar csapat pedig megkezdte a felzárkózást, és a 21. percben már a montenegróiaknak kellett eligazítást tartaniuk (8–6).

Viszont ez sem segített, a 27. percre ugyanis Amorim újabb találatával már a Győr vezetett! (9–10). A játékrész utolsó másodperceiben egyenlített a Buducsnoszt, majd a 36. és 44. perc közti győri aszályt kihasználva 20–14-re ellépett.

A győrieket még ez sem törte meg, és az 52. percben újra el kellett beszélgetniük a hazaiaknak, miután Alstad egyre lopta övéit (21–20).

Ez a megbeszélés már jobban sikerült, a magyar csapat ereje és koncentráltsága a végére elfogyott, és a Buducsnoszt végül 25–22-re győzött.

ORBÁN: EBBE AZ ÁLLANDÓ HULLÁMZÁSBA FÁRADTUNK BELE

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT

BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–22 (12–12)
Podgorica, 5000néző.V:Arntsen, Röen (norvégok)
PODGORICA: ZDERIC – IRMAN 4, M. Knezsevics 3, K. Bulatovics 5 (1), CVIJICS 6, Neagu 2, MEHMEDOVICS 4. Csere:Nenezics (kapus), Ramuszovics, Byzdra, Jaukovics1. Edző:Dragan Adzsics
GYŐR: GRIMSBÖ – Orbán Adrienn 1, Sulland 3 (3), Groot 3, H. Löke 2, E. AMORIM 7, Kovacsics 1. Csere:BROCH1, Alstad1, Knedlíková3. Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc:3–0.14. p.:8–2.21. p.:8–6.27. p.:9–10.36. p.:14–14.43. p.:20–14.51. p.:21–20.57. p.:23–20
Kiállítások:10, ill. 6 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Nem úgy kezdtük a meccset, ahogy szerettük volna, támadásban nem voltunk elég okosak, és ez hatással volt a védekezésünkre is. Amikor a pálya teljes szélességében, rendesen elkezdtük járatni a labdát, megtaláltuk a szélsőket és a beállót is, egyenlíteni tudtunk. A második félidőben egyéni hibák miatt lépett meg a Podgorica, támadásban és védekezésben is rontottunk. Az utolsó öt perc kivételével képesek voltunk tartani a lépést a hazaiakkal, ami a jövő szempontjából fontos.

6. Savehof (svéd)817173–225–522

60. perc: Vége a meccsnek, többször is feltámadt a Győr, de végül elbukott. 25–22

60. perc: Az utolsó gól Broché volt, de nyert a Podgorica. 25–22
60. pec: Cvijics
bevetődve lőtt újabb gólt. 25–21
59. perc:
Belemenés a Buducsnosztnál, Groot lövése azonban csemege volt Zdericnek.
59. perc: Hazai időkérés.
58. perc:
A kínai figura nem sikerült a Győrnél, alighanem elment a meccs.
58. perc: Lökét
két percre kiállították.
58. perc:
Labdát vesztett a Podgorica, de elrontotta a Győr a támadást, Cvijics pedig gyors indítás után belőtte. 24–21
57. perc:
Gyors támadás végén Knedlíková a kapus lába között talált be. 23–21
56. perc: Bulatovics
belőtte a hetest. 23–20
56. perc:
Lépéshiba Amorimnál. Az ellentámadásból Cvijics kapott hetest.
55. perc: Cvijics
kapott szenzációs labdát beállóban, és be is lőtte. 22–20
54. perc:
A támadást elrontották a hazaiak, Amorim betörését belemenésnek minősítették.
53. perc: Neagu
lövését védte Grimsbö, majd Knedlíkova lövését Zderic.
53. perc: Groot
vitte be ziccerbe, és Zderic lábát találta el.
52. perc: Elvették a labdát Raicsevicstől, az egyenlítésért támadhatott az ETO.
52. perc: Montenegrói időkérés.
51. perc:
Eladták a labdát a hazaiak, lerohanás után pedig Alstad belőtte. 21–20
51. perc: Amorim
vette észre, hogy nem lépnek ki rá, betört, és kiharcolt egy hetest. A hetest Sulland bepattintotta. 21–19
50. perc: Irmannak
tették le a jobb szélre, Grimsbö viszont kivédte a lövést.
48. perc:
Passzív játék a Podgoricánál, jöhetett előre a Győr, Amorim pedig bevágta. 21–18
47. perc:
Gyorsan labdát vesztettek a montenegróiak, a győri akció végén viszont Knedliková bevágta. 21–17
47. perc: Löke
került ziccerbe, de túlgondolta a dolgot, kihagyta.
46. perc: Cvijics
mehetett ki két percre lökés miatt.
45. perc: Bulatovicsot
nem lehetett tartani nagyon bepattintotta a bal alsóba. 21–16
44. perc: Bulatovics
lövését lesáncoltuk, majd Kovacsics a bal szélről bedobta. 20˜–16
44. perc:
Végre győri gól. Knedliková talált be a jobb szélről. 20–15
44. perc: Hat gólt lőtt zsinórban a Buducsnoszt, ezért jött is a győri időkérés.
43. perc:
Belemenés Grootnál, jöhetett előre a montenegrói csapat. Cvijics hihetetlen testi erejével megint belőtte. 20–14
42. perc: Cvijics
azonnal indult, ő bezzeg be is lőtte... 19–14
41. perc: Sulland
váratlan lövését védte a kapus, aztán Groot próbálkozását is kiszedte.
41. perc: Bulatovics
védővel a nyakán is bepattintotta a bal alsóba. 18–14
40. perc: Groot
lövését lesáncolták, a sarokdobás után Amorimot birkózták le, majd Knedlikovánál belemenés.
40. perc: Győri időkérés.
40. perc: Mehmedovics
csapta be Orbánt, aztán Grimsbö szeme közé lőtt. 17–14
39. perc:
Hullámvölgy a Győrnél, Sulland lövését védte Zderic.
38. perc: Mehmedovics
volt nagyon szemfüles, és gólt lőtt. 16–14
38. perc: Kovacsics
ziccerben a kapusba lőtt, Irman viszont kihasználta a ziccerét. 15–14
37. perc: Cvijics
kapott labdát ziccerben, de Grimsbö lábbal hihetetlen bravúrral védett!
36. perc: Amorim
két emberen is átverekedte magát, aztán csak belőtte a jobb alsóba. 14–14
36. perc: Orbán
lőhetett, de védett Zderic, aztán Neagu lövését védte Grimsbö.
35. perc:
Előbb a Győr, aztán a Buducsnoszt vesztett labdát.
35. perc:
Rossz bejátszás a Győrnél, majd Mehmedovics ziccerben kapufát lőtt.
34. perc: Cvijics
kapott labdát beállóban, és nagy gólt lőtt. 14–13
33. perc: Amorim
nem sokat teketóriázott, betört, és kiegyenlített. 13–13
33. perc: Neagu
lövését rúgta ki a jobb alsóból Grimsbö.
nézte meg a bal alsót, aztán kicsivel mellé lőtt.
32. perc:
Gyors Buducsnoszt-támadás után Mehmedovics lőtt a bal alsóba. 13–12
32. perc:
Passzív volt a játék a Győrnél, Amorim lövését könnyen védte Zderic.
31. perc: Bulatovics
lövését Grimsbö védte.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, hektikus játék után egyelőre döntetlen. 12–12
30. perc:
Két másodperccel a vége előtt Jaukovics átlövésből egyenlített. 12–12
30. perc: Grootra
játszották ki a figurát, ő pedig ma jó formában van, be is talált. 12–11
29. perc: Bulatovics
balról nagy gólt lőtt a bal alsóba. 11–11
28. perc: Groot
hatalmas átlövése utat talált a jobb fölsőbe. 10–11
28. perc: Irman
szedett össze egy labdát, és a hatosról bevágta. 10–10
27. perc: Vezet a Győr! Amorim
volt nagyon erőszakos, és a jobb alsóba lőtt. 9–10
26. perc: Bulatovicsot
lesáncolták, és az előzmények után szinte hihetetlen, de a vezetésért támadhatott az ETO.
25. perc: Löke
szedte össze a labdát, és emberhátrányból egyenlített a Győr! 9–9
25. perc:
Kapufára dobta Mehmedovics, és az egyenlítésért támadhatott az ETO.
24. perc:
Belemenés a Buducsnosztnál, Kovacsics betörése után kijött a labda, Löke összeszedte, és bedobta. 9–8
24. perc: Amorim
kapott lökésért két percet.
23. perc:
A hetest Sulland pattintotta a kapuba. 9–7
23. perc: Lökét
birkózta le Achruk, hetes és kétperces kiállítás.
22. perc: Elvették a bírók passzív játék miatt. Az ellentámadásból Bulatovics lövését védte Grimsbö.
21. perc: Mehmedovics
kapott labdát beállóból, és be is vágta a ziccert. 9–6
21. perc: Montenegrói időkérés.
20. perc: Amorim
nagyon belejött! Ezúttal átlövésből durrantott a montenegrói hálóba. 8–6
20. perc: Neagu
ziccerét Grimsbö védte lábbal.
19. perc: Bulatovicsnál
belemenés, Amorim pedig szép betörés után a hálóba ejtett. 8–5
19. perc:
Eddig tartott az emberelőny... Löke taszított egyet ellenfelén, leküldték két percre.
18. perc: Groot
remekül kígyózott át a védelmen, és be is lőtte. 8–4
18. perc:
Amorimot lerántotta Raicsevics, mehetett le két percre.
17. perc: Kovacsics
került helyzetbe, de bal szélről mellé lőtt.
16. perc: Neagu
lövését Amorim lesáncolta, jöhetett előre az ETO.
15. perc: Neagu
eladta a labdát, Amorim pedig betörésből szépen lőtt a jobb alsóba. 8–3
14. perc: Orbánra
játszották ki a helyzetet, a lövés viszont kijött a kapufáról.
14. perc:
Sokáig támadott a Buducsnoszt, végül aztán Neagu balról óriási gólt lőtt. 8–2
12. perc: Sullandnál
lépéshiba, nem megy a játék a Győrnek.
11. perc: Sulland
nem túl jó lövését védte Zderic, a fellazult védelem mellett pedig Neagu lőtt gólt betörésből. 7–2
11. perc: Raicsevics
nagyon szépen lőtte ki a bal alsót. 6–2
10. perc: Grimsbö
védett nagyot, majd Orbán Adrienn a szélről talált be. 5–2
9. perc: Groot
lövése kijött Zdericről, majd Löke kidobta a labdát a pályáról.
8. perc:
Az időkérés után Neagu kapott sárgát, aztán röviddel később két perces büntetést.
8. perc: Győri időkérés.
8. perc: Raicsevics
lőtt előbb gólt, majd egy rossz bejátszás után megint gólt kapott az ETO. 5–1
7. perc:
Heteshez jutott az ETO, Sulland pedig belőtte. 3–1
6. perc: Knezevics
azonban észnél volt, és be is vágta. 3–0
5. perc: Amorim
gyenge lövése csemege a kapusnak. A montenegróiak elkapkodták a támadást, de Groot is Zdericbe lőtt.
5. perc:
Azonnal indultak a hazaiak, Irman pedig bedobta a ziccert. 2–0
4. perc: Irman
kiütötte a labdát, de maradt a Győrnél. Amorimot lerántották, de nem hetes, csak szabaddobás, aztán rossz volt a bejátszás.
4. perc: Bulatovics
próbálkozott, de csak egy szabaddobást kapott. Aztán csak sikerült a betörése, és megvan az első gól. 1–0
3. perc:
Támadószabálytalanság a hazaiaknál is, jöhetett előre a Győr. Amorim lövését könnyedén fogta a kapus.
2. perc:
Hosszan támadott a Győr, végül egy szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a bírók.
1. perc: Amorim
lövése fölé szállt, de szabaddobást kapott.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Óriási hangzavarban az ETO kezdte a meccset.

ELŐZMÉNYEK

Egy kétgólos vereség, egy egygólos győzelem és egy döntetlen – ez a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának mérlege az utóbbi három podgoricai vendégjátékáról. Tehát meg lehet kockáztatni, hogy szoros mérkőzésre van kilátás vasárnap este is.