Szinte szétszedte a Fradit a Baia Mare

2016.02.05. 18:53
Elek Gábor nem így képzelte el (Fotó: Földi Imre, archív)
A Ferencváros női kézilabdacsapata a csoportban két győzelemmel és négy vereséggel álló HCM Baia Mare otthonába látogatott. Bár előzőleg győzelemre lehetett számítani, végül gyenge játékkal, elpárolgott önbizalommal nem lehetett nyerni. A roppant erős hazaiak teljesen megérdemelten nyertek.

Reménykedtek a Ferencváros szurkolói, hogy kedvenceik Nagybányán meg tudja verni a Baia Marét, de mindenki tudta, hogy nagyon nehéz dolga lesz a csapatnak. Így is lett. A meccs elejére óriási gólváltás volt jellemző, ami azt jelentette, hogy nem nagyon találkoztak a kapusok a labdával.

Aztán a 16. perctől ellépett a Fraditól a Baia Mare, elsősorban Ardean Elisei és Geiger jó játékával. Elek Gábor hiába kért kétszer is időt, nem sok foganatja volt a szavainak. A román támadások mindvégig veszélyesek voltak, sokszor úgy mentek át a támadók a védelmi réseken, mint kés a vajon.

Az első félidő utolsó három percben azonban sikerült közelebb kerülni, és a kétgólos hátrány egyáltalán nem tűnt leküzdhetetlennek. (16–14)

A második félidő elején még az egyenlítés reménye is felcsillant, de egyenlítés helyett a románok lőttek gólt. A nagyszerűen játszó Pineau-t egyszerűen nem tudtuk tartani. A ferencvárosi támadójáték meddő volt, egyedül a végül kilenc gólig jutó Pena tartotta a lépést a románokkal.

A 42. perctől kezdve elléptek a románok, és egyre-másra dobták a könnyű gólokat. Jellemző, hogy még emberhátrányból is kettőt lőttek. Felrémlett egy tízgólos vereség rémképe is, de végül ezt sikerült elkerülni, és „csak" nyolc góllal kapott ki a Fradi. (32–24)

Ebben a Bajnokok Ligája-sorozatban még soha nem kapott 30 gól felett a Ferencváros, most ez is megtörtént. Sem támadásban, sem védekezésben nem sikerült felvenni a versenyt a nagyon erős Baia Maréval. Így végül is nagyon simán nyert a román csapat. Legközelebb jön a csoport veretlen listavezetője, a Rosztov, az sem lesz könnyű...

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT
3. FORDULÓ
HCM Baia Mare (román)
–FTC-Rail Cargo Hungaria32–24 (16–14)
Nagybánya, 2080
néző. V: Caferopulosz, Bethman (görögök)
BAIA MARE:
UNGUREANU – Nascimento 2, Marin, PINEAU 10 (4), Perianu 4, Ardean Elisei 4, Jezic 4. Csere: Geiger 4, Szűcs G., Nechita 2, Abbingh 2
FTC: Szikora – Kovacsicz, PENA 9, Szucsánszki 1, Szamoránszky 2, Zácsik 3, Schatzl 3. Csere: Tomasevics (kapus), Mészáros R., Szekeres, Szekerczés 4 (4), Hornyák D. 1, Lukács V. 1, Cifra
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 6–5. 16. p.: 9–7. 18. p.: 10–7. 21. p.: 13–8. 28. p.: 16–12. 36. p.: 17–16. 40. p.: 19–18. 42. p.: 21–18. 44. p.: 24–19. 48. p.: 27–21. 52. p.: 29–21. 58. p.: 32–23
Kiállítások:
2, ill. 2 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 6/4
Elek Gábor (a Ferencváros vezetőedzője): – A játék minden elemében alulmaradtunk, semmilyen téren sem tudtunk még csak átlagos szintet sem hozni. El vagyok keseredve, és mérges vagyok, mert a második félidő közepétől ez már macska-egér harc volt. Nagyon sok rossz egyéni teljesítmény volt. Rossz felfogásban kézilabdáztunk. Semmi sem úgy működött ezen a mérkőzésen, ahogyan kellett volna, ennek nem is lehetett más a vége. Innentől az a kérdés, hogy ezt a hibát hogyan tudjuk kijavítani, idegenben a Larvik ellen is nyerni kellene, hogy biztos legyen a második helyen a továbbjutásunk.

1. Rosztov-Don (orosz) 6 6 152–135 +17 12
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 7 4 1 2 201–188 +13 9
3. Larvik (norvég) 6 3 3 159–153 +6 6
4. Baia Mare (román) 7 3 4 185–182 +3 6
5. Fleury Loiret (francia) 6 1 2 3 155–170 –15 4
6. Thüringer HC (német) 6 1 5 145–169 –24 1

60. perc: Vége a meccsnek, magabiztosan nyert a Baia Mare. 32–24
60. perc:
Az utolsó támadás a Fradié volt, de gól nem született.
60. perc: Zácsik
lövését sáncolták, maradt a labda a Fradinál, de nem sokáig, Schatzltól elvették.
59. perc: Pena
kilencedik gólja kicsit kozmetikázott az eredményen. 32–24
59. perc: Nechita
a második emberhátrányos gólt lőtte. 32–23
58. perc: Nagybányai időkérés.
57. perc: Szamoránsky
ziccerét Ungureanu nagy bravúrral védte.
57. perc: Abbingh
valami őrült nagy gólt lőtt jóval a szaggatotton túlról. 31–23
56. perc: Nascimento
mehetett ki két percre, a lepattanót Szamoránsky belőtte. 30–23
56. perc: Abbingh
díszkíséretben ment be a hatosig, aztán persze be is dobta. 30–22
54. perc:
Gyenge, ötlettelen volt a Fradi támadása, el is vesztette a labdát a zöld-fehér csapat.
53. perc:
Végre egy labdaszerzés, majd Pena nem talált társat, ezért inkább bedobta. 29–22
52. perc: Hornyák
lövése a jobb kapufáról pattant ki, jöhettek a románok.
51. perc:
Úgy meg pláne nehéz, ha Geiger szétbombázza a kapunkat. 29–21
51. perc:
Támadó szabálytalanság Szamoránskynál, kilenc perc alatt hét gólról nem könnyű visszajönni.
50. perc:
A Fradi támadása mit sem ért, utána azonban a románok is hibáztak.
49. perc:
Passzív volt a román támadás, Pineau azonban mesteri passzal hozta játékba Geigert, aki belőtte. 28–21
48. perc:
Most végre ziccerig játszott a Fradi, Lukács a jobb szélről szépen bedobta. 27–21
Ez így kezd nagyon csúnya lenni...
48. perc: Pena eladta a labdát, Nascimento pedig egészen könnyű gólt szerzett. 27–20
47. perc: Jezic
kapott labdát beállóban, ő pedig szépen belőtte. 26–20
47. perc: Lukács
lőhetett a szélről, de talán megijedt Ungureanutól és kihagyta.
46. perc: Pineau
nagyon belejött... Talpról pattintotta be. 25–20
46. perc: Román időkérés.
46. perc:
Labdát loptunk, Schatzl pedig indításból bevarrta. 24–20
45. perc:
Ez így nehéz lesz... Pena lövését védte Ungureanu.
44. perc: Zácsikot
lesáncolták, aztán hiába védte Szikora Nechita lövését, a kipattanó Jezicé lett, ő pedig belőtte. 24–19
44. perc: Elek Gábor időt kért.
44. perc:
Sajnos Perianu megint úgy ment át a védelmen, mint kés a vajon. 23–19
43. perc: Pena
passzolt remekül Szamoránskyhoz, aki beállóból szép gólt lőtt. 22–19
43. perc: Pineau
mindenhonnan belövi, és újra négy gól oda... 22–18
42. perc:
Nagyon rossz magyar támadás után Ardean Elisei mehetett ziccerben, de Szikora védett!
42. perc:
Belemenés a Fradinál, gyors indítás a Nagybányánál, Jezic belőtte. 21–18
41. perc:
Hetest kaptak a románok, mivel Jezicet birkózta le a védelem. A hetest Pineau kihagyta, de a kipattanó ismét elé került, ezt meg már belőtte. 20–18
40. perc: Pena
óriási cselére mindenki elmozdult, ő pedig a bal alsóba pattintott. 19–18
40. perc:
Nagy helyzetbe kerültek a nagybányaiak, Perianu tisztán lőhetett, de szerencsére fölé.
39. perc:
Passzív a románoknál, el is vesztették. Penát lökték, de a bíró nem fújt semmit.
38. perc:
Régen volt nagy fradista átlövés, most ez is megvolt, Pena nagy góljával. 19–17
38. perc:
Így meg aztán nehéz is... Pineau lőtt szép gólt. 19–16
37. perc: Hornyák
a rövidre lőtt, de Ungureanu lábáról kijött a labda.
37. perc: Geiger harcolt ki hetest. Megint jött Pineau, és megint belőtte. 18–16
36. perc: NAGYSZERŰ GÓL! Zácsik
csapta be a védelmet, és lőtt a bal fölsőbe. 17–16
36. perc:
Hektikus román támadás végén elengedtek egy belemenést, aztán befújtak egy jogos hetest. A hetest Pineau lőtte, ezúttal is biztosan. 17–15
35. perc: Zácsik
labdát szerzett, de Schatzlt szerelték.
35. perc: Geiger lövését védte Szikora, majd Abbingh lövését is.
34. perc:
Aztán Zácsik javított, mert labdát szerzett. Pena lőhetett, de a kapufáról kijött a labda.
33. perc: Abbingh
lövését védte Szikora, de Zácsik betörése után nem fújtak semmit.
31. perc:
Elszórták a labdát a románok, a Fradi türelmesen játszott, és ki is harcolt egy hétméterest belül védekezésért. Megint Szekerczés érkezett a heteshez, és a kapust becsapva felhozta a csapatot egy gólra. 16–5
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, visszakapaszkodott a Fradi két gólra. 16–14
30. perc: Geiger
passzát lefülelte Szekeres, sokáig támadtunk, végül Zácsik óriási gólt lőtt 3 másodperccel a vége előtt. 16–14
29. perc:
Ziccerbe került Jezic, de szerencsére belépett. Az ellentámadásból Pena harcolt ki hetest, amelyet Szekerczés higgadtan kihasznált. 16–13
28. perc: Hornyák
labdája kijött a kapufáról, de a kipattanó Schatzl zsákmánya lett, ő pedig kihasználta a ziccert. 16–12
27. perc: Tomasevics
védett egyet, de maradt a labda a románoknál, Nechita pedig a jobb szélről volt eredményes. 16–11
26. perc:
Újabb hetest harcoltunk ki, Szekerczés ezt is belőtte. 15–11
26. perc:
Ki is használták a románok. Ezúttal is Pineau lőtt a hálóba. Sajnos a magyar csapat kapujában nem tudtak labdát fogni a lányok. 15–10
25. perc: Schatzl
remekül lopott labdát Geiger rossz passza után. Sajnos gyorsan elvesztettük a támadás lehetőségét.
25. perc:
Kétperces büntetés még nem volt. Szekeres megkapta.
24. perc: Zácsik
óriási testcsellel került helyzetbe, és szépen be is vágta a bal fölsőbe. 14–10
23. perc:
Ezért kár volt. Pineau lőtt talpról a hálóba. 14–9
22. perc: Pena
szerzett egy lecsorgót, hetest érően szabálytalankodtak vele. Szekerczés végezte el a hetest, és ezúttal nagyon biztosan belőtte. 13–9
22. perc: Muszáj is volt a Fradi edzőjének kikérnie az újabb idejét.
21. perc: Szinte minden akciójukból betalálnak. Geiger
tört be a résbe és belőtte. 13–8
20. perc: Pena
rossz lövése nem talált kaput, ezt a román támadást ki kellene védekezni.
20. perc:
A védekezés egyelőre gyenge, ezt használta ki Geiger. 12–8
19. perc:
Ez már nagyon kellett. Hornyák nagyon nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 11–8
19. perc:
Ott az újabb román gól. Jezic talált be. 11–7
18. perc:
Jó, hogy van Pena. Ezúttal egy hetest harcolt ki, majd ő is végezte el, de át akarta ejteni Ungureanut. Nem volt jó.
17. perc:
Már három gól a román előny. Perianu lőtt betörésgólt jobb kettőből. 10–7
17. perc: Schatzl
kapta a labdát a bal szélen, de a lövés kijött a kapufáról.
17. perc: Elek Gábor időt kért.
16. perc:
Belemenés a Fradinál, rohantak a románok, és hetest is kaptak. A hetest Pineau belőtte. 9–7
15. perc:
A románok azonban mit sem tudnak kezdeni Penával, és ez jó. 8–7
15. perc: Ardean Eliseijel
kezdeni kellene valamit. Megint belőtte. 8–6
14. perc: Nascimento
lövése mellé ment, de a Fradi támadását megállították. Csak rövid időre, mert Pena egy védekezési hibát kihasználva szép gólt lőtt. 7–6
13. perc:
Heteshez jutott a Fradi. A büntetőt azonban Ungureanu lábbal védte.
13. perc:
A románok labdát vesztettek, de túl hirtelen lőtte el Szucsánszki. A románok gyorsan indítottak, Ardean Elisei pedig belőtte. 7–5
12. perc: Pena
vette észre, hogy Schatzl helyzetbe került, adta is, Nadine meg bevágta. 6–5
11. perc: Geigert
állította meg Szekeres erőszakosan, kapott is egy sárgát, aztán megint Ardean Elisei kapott labdát a szélen, ő pedig nagyon magabiztosan bevágta. 6–4
10. perc: Pena
lövése ezúttal nem jutott a kapuba...
9. perc:
Heteshez jutott a Nagybánya, mert Zácsik visszahúzta Perianut. A hetest Pineau végezte el, és biztosan lőtt a jobb alsóba. 5–4
8. perc:
Passzívvá vált a magyar támadás, Szucsánszkinak el kellett dobnia, de ez nem okozott gondot Ungureanunak.
8. perc:
Gyors román akció után Ardean Elisei a bal szélről volt eredményes. 4–4
7. perc. Pena
kezdi megszórni magát, ezúttal a kapus kezéről ment be a labda. 3–4
7. perc:
Újabb betörés Perianutól, és ezúttal sem tudta a védelem megállítani. 3–3
6. perc: Szucsánszki
lövését blokkolta Perianu,de a labda maradt nálunk. Így jutott el Penához, aki a kapufa segítségével megszerezte a vezetést. 2–3
5. perc: Zácsik
játszott Penához, a spanyol légiós pedig bátor betörés után talált be. 2–2
5. perc:
A nagy rohanásban Perianu talált rést a Fradi védőfalában. 2–1
4. perc: Szucsánszki
lövése eléggé fölé ment. A románok elkapkodták, aztán a Fradi is, mert Zácsik fölé lőtt.
4. perc:
Sokáig támadott a Nagybánya, de Perianu lövését Szikora védte.
2. perc:
Nem sokáig tartott a hazai előny, mert Szucsánszki szép felugrás után lőtt a jobb alsóba. 1–1
2. perc:
Vezet a Baia Mare. Do Nascimento kapott labdát a jobb szélen, és bevágta. 1–0
1. perc: Pena
tört be, de megállították, majd megint ő lőhetett, de védett a kapus.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.