Női kézi: a Baia Mare a Népligetben is legyőzte a Fradit

2014.08.24. 13:36
Pena (balra) kilenc gólt vágott a nagybányaiaknak (Fotó: Havran Zoltán)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata 31–28-ra kapott ki a HCM Baia Marétól az Elek Gyula-Rail Cargo Hungaria Nemzetközi Kupán, így a románok mögött a második helyen végzett. A harmadik hely a Siófoknak jutott.

Mivel a Fradi és a Baia Mare is megnyerte mindkét szombati meccsét, így a két együttes vasárnapi összecsapását döntőként is felfoghattuk. Az FTC-ben két szélső, Kovacsicz Mónika és Vérten Orsolya is kihagyta a mérkőzést. A két csapat Nagybányán már találkozott a felkészülési időszakban, akkor a románok győztek két góllal.

A Baia Mare jól kezdte a meccset, rögtön kétgólos előnybe került, a Fradi a felkészülési időszakban biztató formát mutató Nerea Pena találataival tartotta a lépést. Tomori Zsuzsanna révén sikerült fordítani, bár ez az állapot nem tartott sokáig. Az első negyedórában csak az említett két ferencvárosi játékos talált be, aztán Szarka Adrienn törte meg ezt a sorozatot. A kiegyenlített játékrész hajrájában először tudott két góllal elmenni az FTC, amit Katarina Tomasevics nagy védéseinek is köszönhetően a szünetre is megőrzött (14–12).

Ezen a tornán is kiderült, hogy a jól erősítő Baia Maréval bizony számolni kell a következő szezonban. A kapujukban a brazil válogatott Barbara Arenhartot Paula Ungureanu váltotta, de csak ekkor állt be Valentina Ardean Elisei és Jelena Gjorgijevszka is. Bár a románok gyorsan egyenlítettek, a Fradi hamar visszaállította a különbséget. Laura Steinbachnál is megtört a jég, és több rossz kísérlet után betalált, míg a kapuban Tomasevics újabb bravúrjai váltottak ki nagy ovációt a szurkolókból. 21–17-re is elhúzott az egyre inkább lendületbe jövő Fradi, Pena mellett Steinbach is megszórta magát.

A félidő közepén megtorpant a magyar csapat, és bár Makejeva toporzékolása négyperces kiállítást és piros lapot ért, így is egyenlített a Baia Mare. Sőt, a 25. percben 26–25-re átvették a vezetést a vendégek. Több hiba csúszott ekkor a ferencvárosi támadásokba, a románok könnyű gólokat is szerezve bebiztosították győzelmüket. A Fradi így a második helyen végzett a tornán. A legjobb játékosnak a siófoki Nina Wörzöt, a legjobb kapusnak a ferencvárosi Katarina Tomasevicset választották.

NŐI KÉZILABDA, ELEK GYULA-RAIL CARGO HUNGARIA NEMZETKÖZI KUPA
HCM BAIA MARE (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–28 (12–14)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
Baia Mare: Arenhart – Nechita 3, Davigyenko 4 (1), Oltean 2, Makejeva 1, Buceschi 3, Herrem 2. Csere: UNGUREANU (kapus), SZŰCS G. 1, Marin 2 (1), ARDEAN-ELISEI 6, Arcjuhovics 3, GJORGIJEVSZKA 3, Tiron 2, Tatar 1. Edző: Costica Buceschi
FTC: TOMASEVICS – Lukács 2, PENA 9 (4), Szucsánszki, Szamoránsky P. 1, Tomori 4, SZARKA 5. Csere: Szikora (kapus), CIFRA, STEINBACH 5, Soós 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–1. 7. p.: 4–2. 11. p.: 5–5. 19. p.: 9–9. 22. p.: 9–11. 39. p.: 15–18. 43. p.: 17–21. 46. p.: 20–24. 55. p.: 26–26. 57. p.: 26–29
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Costica Buceschi:
– Ez volt a legnehezebb mérkőzésünk a felkészülés során, örülök, hogy sikerült győznünk. Huszonkét játékos alkotja a keretünket, folyamatos a versenyhelyzet, úgyhogy mindenki nagyon odateszi magát, és minden meccsen a legvégéig küzd.
Elek Gábor: – Az első ötven perccel elégedett lehetek, jó volt a védekezésünk, támadásban is sokan hozzátették a magukét, uraltuk a meccset. Aztán viszont megengedhetetlen módon összezuhantunk, egyik hibát a másik után követtük el.

További eredmény: Siófok KC-Galerius Fürdő–Radnicski Kragujevac (szerb) 37–25. Siófok ld: Erdősi 7, Such 6, Szabadfi 5

KORÁBBI EREDMÉNYEK
FTC-Rail Cargo Hungaria–Radnicski Kragujevac 36–26 (18–14)
FTC-Rail Cargo Hungaria–Siófok KC-Galerius Fürdő 31–30 (18–14)
Baia Mare–Radnicski Kragujevac 30–22 (18–10)
Siófok KC-Galerius Fürdő–Baia Mare 26–31 (14–18)

A torna végeredménye: 1. Baia Mare 6 pont, 2. FTC 4, 3. Siófok 2, 4. Kragujevac 0