Női junior kézi-vb: megérett a szőlő, meglett az arany – így ünnepeltek a lányok

2018.07.15. 06:53
Bár a szünetben még a norvégok vezettek, a második félidő a magyar válogatotté lett, így veretlenül megnyerte a női junior kézilabda-világbajnokságot. A debreceni közönség tombolt, a lányok pedig teli torokból énekelték a himnuszt az éremátadásnál. Nézze meg vágatlanul az öröm pillanatait!

XXI. NŐI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (2018. július 1–14., Debrecen)
DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–NORVÉGIA 28–22 (10–12)
Debrecen,
Főnix Csarnok,6500néző.Vezette:Sosagordalina, Lemesmartinez (uruguayiak)
MAGYARORSZÁG:SUBA – Faluvégi 1, KLUJBER 8 (2), LAKATOS R. 4, PÁSZTOR N. 2, HÁFRA8, Márton.Csere:Hlogyik (kapus), Kuti, FODOR CS. 3, Tóvizi, SZABÓ K. 2, Kácsor.Edző:Golovin Vlagyimir
NORVÉGIA:GRÖNLUND – Gabrielsen 2, Ellersten 2, Lund 1 (1), Nestaker 1, REISTAD 7, K. Olsen 1.Csere:Fossheim 2, JACOBSEN 4 (4), Dahl 1, Huse, Solstad, Hovland 1.Edző:Vigdis Holmeset
Eredmények alakulása:7. perc: 4–1. 13. p.: 5–6. 26. p.: 9–11. 39. p.: 16–15. 50. p.: 22–18. 55. p.: 25–20
Kiállítások:4, ill. 8 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 4/4