Nemzetisport.hu 2009.09.19 15:50 Frissítve: 2015.03.21 01:29

Méltóképpen emlékeztek a csapatok Cozmára

A magyar férfi kézilabda-válogatott Nagyváradon a meggyilkolt Marian Cozma emlékére megmérkőzött Románia legjobbjaival. Ezen a találkozón mutatkozott be szövetségi kapitányként a volt válogatott Csoknyai István, az MKB Veszprém másodedzője. A csapatok méltóképpen emlékeztek meg Cozmára, és végig kiélezett mérkőzésen, 16–16-os félidő után, néhány másodperccel a vége előtt szerzett góllal nyert 31–30-ra a vendéglátó Románia.

Méltó volt a mérkőzés Marian Cozma emlékéhez.
MI LESZ NAGY LÁSZLÓVAL?

A szövetségi kapitánnyal beszélve elkerülhetetlen volt a kérdés: mi lesz Nagy Lászlóval? Válaszában Csoknyai István hangoztatta, maga is mielőbb szeretne tisztán látni a barcelonai jobbátlövő ügyében. Akkor is, ha a magyar címeres mezt választja (mindenki, a mester is ezt reméli), s akkor is, ha elfogadja (elfogadta?) a spanyol állampolgárságot. (Leghamarabb három év múlva szerepelhet spanyol színekben.)

„A döntést Nagy Lászlónak kell bejelentenie, jó lenne mielőbb megtudni, mert ettől is függ, miként készülünk a januári Európa-bajnokságra" – hangoztatta Csoknyai.

A meggyilkolt Marian Cozma iránti kegyelet jegyében a két ország labdarúgói már megmérkőztek augusztus 12-én a Puskás Ferenc Stadionban, és 20 ezer néző előtt a vendégek nyertek 1–0-ra. Az emlékezés következő állomása szeptember 8-án Veszprémben volt: Cozma 27. születésnapján az MKB Veszprém játékosai, vezetői és szurkolói, valamint a város vezetői virágokat helyeztek el és gyertyát gyújtottak a brutális gyilkosság helyszínén.

Az idegenlégiósok többségét ezúttal nélkülöznünk kellett, ugyanis a külföldön játszók közül most csak a constantai Schuch Timuzsin volt kerettag. Csoknyai és Matics elmondta, hogy a januári ausztriai Európa-bajnokságig minden közösen töltött percet hasznosítani kell, ezért jelentős szakmai értéke is lesz a meccsnek.

Bár a külföldön játszók nem álltak rendelkezésre, visszatért Díaz Ivo, és debütált Krivokapics Milorad. Jól kezdtük a mérkőzést, elhúztunk három góllal, de ezután feljöttek a románok, és a szegedi Ghionea góljainak köszönhetően fordítottak. Utána nem tudott elhúzni egyik csapat sem, és 16–16-os döntetlennel zárult a félidő.

A második játékrészben az Iváncsik testvérek helyére beálló új szélsők, Gulyás és Halász révén ismét elléptünk néhány góllal, a hajrára fordulva azonban megint átvették a vezetést a románok (27–26).

Az utolsó két percen belül egygólos hazai vezetésnél időt kért Csoknyai, ezután pedig a nem sokkal előtte hetest kihagyó Krivokapics talált be távolról, majd Halász góljával szereztük meg a vezetést.

A román időkérés után azonban először egyenlítettek a hazaiak, majd pedig – miután mi a győzelem reményében a kapust is mezőnyjátékosra cserélve támadtunk – egy védett Díaz-lövés után az utolsó másodpercekben az üres kapuba lőttek, s ezzel megnyerték a mérkőzést.

MARIAN COZMA-EMLÉKMÉRKŐZÉS
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 31–30 (16–16)
Nagyvárad, 1200 néző. V: Herdea, Marta románok)
ROMÁNIA: Stanescu - GHIONEA 9 (4), Novanc 2, Onyejke 1, Simicu, MIHALCEA 4, Sania. Cs: Popescu (kapus), Georgescu 2, CSEPREGHI 4, Rohozneanu 1, Fenici, SABOU 3, STAMAE 4, Muresan, Giotoiu 1. Mb. szövetségi kapitány: Petru Ghervan.
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Iváncsik T. 2, KRIVOKAPICS 9 (3), Zubai 1, EKLEMOVICS 4, Katzirz 1, Iváncsik G. 2 (1). Cs: LISZKAI (kapus), HALÁSZ 4, Harsányi 1, Nagy K. 2, Gulyás 2, Herbert, Díaz 2, Schuch. Szövetségi kapitány: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. p. 0-3. 12. p.: 7-6. 18. p.: 10-8. 24. p.: 14-11. 30. p.: 15-16. 34. p.: 16-18. 36. p.: 19-18. 44. p.: 20-22. 50- p.: 23-25. 55. p.: 27-26. 58. p.: 29-28. 60. p.: 29-30
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.