Kilátástalan játék - búcsú a vb-től és az olimpiától

2011.06.11. 17:23
A magyar női kézilabda-válogatott hazai pályán is kikapott Németországtól – 27–22-re – a világbajnoki selejtező visszavágóján. Csapatunk így nemcsak a decemberi vb-ről maradt le, hanem a jövő évi olimpiáról is.

Szamoránsky Piroska és a magyar válogatott csak szenvedett a németek ellen (Fotó: Veres Viktor)

SZAVAZÁS

Ön elsősorban miben látja a női kézilabda-válogatott kudarcának okát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nálunk, csakúgy, mint egy hete, ezúttal is Pastrovics Melinda és Mayer Szabina maradt ki a keret tagjai közül. A helyszínen szurkolt Schmitt Pál, Borkai Zsolt és Sinka László is, a győri csarnokban pedig telt ház volt. A német válogatottat mintegy tíz drukker kísérte el, ám ők négy dobbal felszerelkezve érkeztek.

A mérkőzés előtt Ferling Bernadettet köszöntötték 150. válogatottsága alkalmából, a kezdő sípszó után viszont már szó sem volt ünnepi hangulatról, hiszen mindkét fél számára óriási téttel bírt a találkozó.

Nem kezdtünk túl fényesen, támadásban tanácstalanok voltunk, ezt pedig jó védekezéssel sem tudtuk ellensúlyozni. A németek könnyedén játszották meg beállójukat, és a betöréseikkel is gyakran problémát okoztak. Pálinger Katalin szerencsére bemutatott néhány fontos védést, így a vendégek nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni. A 10. perc után volt egy jó periódusunk, ekkor egy 4–0-s sorozattal először (s mint kiderült, egyben utoljára...) álltunk továbbjutásra (7–5).

A lendület azonban megtört, védekezésben volt, hogy négy, egymásra váró magyar között szerzett labdát, majd gólt a német játékos. A vendégek fordítottak, a félidő végén már hárommal is vezettek, végül 12–14-es állással vonultak pihenőre a felek.

Azonnali lemondás kell
Szövetség és edző is mehet, botrány volt a németek elleni párharc, és hogy ez a keret nem lesz ott az olimpián. Hatosfal

A magyar csapat játéka a fordulás után még kilátástalanabbá vált, hét perc után tudtunk először betalálni, addigra viszont a németek már hat góllal elhúztak. Emberelőnyüket maximálisan kihasználták, Nadja Nadgornajával nem tudtunk mit kezdeni, és Pálinger ekkor már nem sokat találkozott a labdával.

Herr Orsolya állt be a helyére 13–20-nál, ám nagy változást ez sem hozott. Kapusunknak a védelem ezután sem sokat segített, támadásban még emberelőnyben is csúnyán eladtuk a labdát, a várt lerohanásokból, gyors indításokból nem sokat láthattunk. Az utolsó percekben így már sajnos csak az volt a kérdés, hogy mennyivel kapunk ki (ismét) az egyébként korántsem világverő német válogatottól. Végül 27–22 lett oda, Mátéfi Eszter csapata összesítésben hét góllal maradt alul a párharcban.

NŐI KÉZILABDA
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 22–27 (12–14)
Győr, 2500 néző. Vezette: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
Magyarország: PÁLINGER – Kovacsicz, Tomori3, Szucsánszki2 (1), SZAMORÁNSKY P.3, Zácsik, Vérten3. Csere: Herr O. (kapus), Hornyák Á. 1, GÖRBICZ 10 (6), Szabó V., Bódi, Bulath, Kovacsics
Németország: SCHÜLKE – Klein1, Melbeck3, WOHLBOLD4, ALTHAUS2, NADGORNAJA8 (3), Augsburg1. Csere: Englert (kapus), Jurack 3, A. Müller 2, Krause 1, Loerper 2, Mietzner
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 10. p.: 3–5. 16. p.: 7–5. 19. p.: 7–8. 26. p.: 11–11. 30. p.: 11–14
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/3
Továbbjutott: Németország, kettős győzelemmel, 53–46-os összesítéssel
MÁTÉFI ESZTER, a magyarok kapitánya: – Nagyon csalódott vagyok. Úgy gondoltuk, behozható a különbség, de nem úgy kezdtünk, ahogyan kellett volna, így egyre jobban elbizonytalanodtunk, és a németek fölénk kerekedtek agresszivitásban. Voltak előzmények, amelyek miatt siker esetén is el kellett volna gondolkozni a jövőről – az elnökség előtt számolok majd be, de úgy gondolom, váltásra van szükség.
HEINE JENSEN, a németek kapitánya: – Elégedett és büszke vagyok a csapatomra, mert már a találkozó elejétől irányításunk alatt tartottuk a meccset. Végig végre tudtuk hajtani, amit megbeszéltünk, és ahogy telt az idő, úgy lettünk egyre magabiztosabbak.
„SEMMI SEM JÖTT ÖSSZE!”

A MÁTÉFI ESZTERREL KÉSZÜLT INTERJÚ VASÁRNAP REGGEL TEKINTHETŐ MEG AZ NSO TV-BEN!

Győr. Vezette: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
60. perc: Görbicz időn túli hétméteresével „csak" öttel kaptunk ki. 22–27
57. perc: Melbeck a szélről ejt szép ívben. 21–27
54. perc: Nadgornaja emberhátrányban lő gólt, Tomori gólja sovány vigasz. 21–26
53. perc:Görbiczre lehet a legkevesebb panasz, hetesből lő újabb gólt, majd Hornyák is beveszi a német kaput. 20–25
50. perc: Loerper válaszol, most már hárommal kellene nyernünk. 18–25
49. perc: Görbicz eredményes ismét. 18–24
48. perc: Nadgornaja büntetőből sem hibázik. 17–24
48. perc: Szamoránsky lő gólt. 17–23
46. perc: Emberelőnyben vagyunk, Görbicz hetese jó. 16–23
45. perc: Augsburg góljával már nyolc oda... 15–23
44. perc: Wohlbold beállóból talál be. 15–22
43. perc:Görbicz betörése nagyszerű. 15–21
42. perc: Jurack átlövésére nincs ellenszer. 14–21
40. perc: Görbicz hetesből ezúttal sem hibázik. 14–20
38. perc: Nadgornaja lövése után Pálingert Herr Orsolya váltja. 13–20
37. perc: Melbeck ismét. 13–19
37. perc: Görbicz szerzi az első gólunkat a második félidőben. 13–18
36. perc:Melbeck a szélről eredményes. 12–18
35. perc: Nadgornaja lő gólt átlövésből. 12–17
34. perc:Nadgornaja góljával már néggyel vezet Németország, Tomorit pedig kiállították. 12–16
32. perc: Althaus talál be. 12–15
30. perc:Görbicz hetesből könyörtelen. 12–14
30. perc: Jurack ismét – először plusz három, oda. 11–14
29. perc: Klein emberhátrányból lő a bal alsóba. 11–13
27. perc: Jurack szól hozzá a meccshez. 11–12
25. perc: Pálinger újabb fontos védése után Vérten szerzi meg harmadik gólját. 11–11
24. perc: Görbicz góljára egyből válaszol Loerper, Szamoránskyt két percre kiállították. 10–11
23. perc: Nadgornaja sem hibázik a büntetővonalról. 9–10
22. perc:Szamoránsky harcol ki hetest. Szucsánszki lövésébe a kapus csak beleérni tud. 9–9
21. perc: Krause lövése Pálinger lábai között talál utat a hálóba. 8–9
20. perc:Szamoránsky második találatával egyenlítünk. 8–8
19. perc: Mátéfi Eszter időt kér.
19. perc: Rendezetlen védelem ellen Müller eredményes ismét. 7–8
18. perc: Mi kapufát lövünk, Wohlbold könnyű betörés után gólt. 7–7
17. perc: Minden magyar játékos a másikra várt, Müller ezt kihasználta 7–6
16. perc: Görbicz bejátszása után Szamoránsky Piroska talál be. 7–5
14. perc: Tomori újabb góljával végre vezetünk. 6–5
12. perc: Tomori először eredményes. 5–5
11. perc:Szucsánszki lövése bepattan a kapusról. 4–5
10. perc:Wohlbold lendületből betör, és gólt szerez. 3–5
9. perc: Görbicz nagyszerű passzát Vérten váltja gólra. 3–4
9. perc: Zácsik átlövése csemege Schülkének, Melbeck lövése viszont jó. 2–4
8. perc: A németek büntetőt kapnak, Tomori sárga lapot. Nadgornaja nem hibázik. 2–3
6. perc: Althaus ziccerben a kapufát találja el, majd Pálinger védi Augsburg lövését. A másik oldalon Görbicz hetesből egyenlít. 2–2
4. perc:Nadgornaja góljával ismét vezetnek a németek. 1–2
3. perc: Zácsik lövését védi a német kapus, Katja Schülke, de Pálinger bravúrja után Vérten megindult, és egyenlített. 1–1
2. perc:Althaus megszerzi a találkozó első találatát. 0–1
1. perc: Az első támadásból nem sikerült gólt szereznünk.

AZ ELSŐ MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE
Németország–Magyarország 26–24 (11–12)
Balingen, 1200 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
Németország: ENGLERTKlein 2, MELBECK 3, Müller 1, KRAUSE 4, NADGORNAJA 5 (4), Hering. Csere: Schülke (kapus), Althaus 1, Loerper 2, Mietzner, Jurack, Augsburg 2, Steinbach, Wohlbold 1, RICHTER 5
Magyarország: PálingerKovacsicz 1, Szamoránsky P. 2, Szabó V., Tomori 3, SZUCSÁNSZKI 5 (3), Juhász G. 1. Csere: Herr O. (kapus), Görbicz 1, Zácsik 2, VÉRTEN 5, Hornyák Á., Bulath 1, Bódi 1, Ferling 2
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 6. p.: 3–2. 9. p.: 5–3. 19. p.: 6–6. 31. p.: 11–13. 38. p.: 13–13. 40. p.: 14–15. 46. p.: 20–17. 50. p.: 21–20. 56. p.: 24–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3