Kézi BL: Nem akarok emlékezni, mi történt Veszprémben – Pesic

2019.02.25. 12:26
Az első félidőben Ivan Pesic rendre borsot tört a veszprémi játékosok orra alá, hiszen sorozatban védte ki lövéseiket, ziccereiket, ezzel versenyben tartva csapatát, a Meskov Bresztet. A fehéroroszoknak égető szüksége lett volna a pontokra a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, hogy saját kezükben tartsák a sorsukat a csoportból való továbbjutást illetően. Bár 28–20-ra kikaptak a Telekom Veszprémtől, ez egyáltalán nem a horvát kapuson múlt.

Pesic az első félidőben 57 százalékkal védett,
s noha a második játékrészben ettől már elmaradt, az NSO Tv-nek Lékai Máté és David Davis is kiemelte a teljesítményét. Ő maga így értékelt.

„Igen, jól védtem, de ez nem volt elég. Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban azonban már nem. A Veszprém remekül védekezett, 4-5 gólos hátrányban megpróbáltunk hét emberrel játszani, de ez sem jött be.”

A veszprémi szurkolók szeretettel fogadták a 29 éves kapust, aki a 2008-2009-es idényben szerepelt a bakonyiaknál.

„A Veszprém szurkolói a legjobbak a világon! Köszönöm, hogy ahányszor itt játszom, mindig támogatnak engem. Nem is tudom, mit mondjak, köszönöm, köszönöm!”

Veszprémben már csak azért sem feledik, mert ő is áldozata volt annak a 10 éve történt támadásnak, amely során Marian Cozma az életét vesztette. Pesicnek el kellett távolítani az egyik veséjét.

„Nem akarok erről beszélni, szomorú vagyok, ha erre gondolok. Játszani jövök ide, nem akarok a történtekre emlékezni” – válaszolta az NSO Tv-nek.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 28–20 (9–10)
Veszprém,5019néző.Vezette:Lah, Sok (szlovének)
VESZPRÉM:MIKLER – Gajic 1, NAGY L. 3, B. BLAGOTINSEK 1, Mackovsek 4, Terzic 1, Manaszkov 1.Csere:Lékai 2, Tönnesen 2, A. NILSSON 4, Gasper Marguc, M. ILICS 3, P. Nenadics 1, Strlek 1, MAHÉ 4.Edző:David Davis
BRESZT:PESIC – Razgor 4, SKURINSZKIJ 4, KULAK 4, Poteko, Ivic 1, Djukics 4 (1).Csere:Mackevics (kapus), Horak, Obranovic, Silovics 1, Szelvaszjuk, Baranov, Djordjics, Jurinok 1, Sumak 1.Edző:Manuel Cadenas
Az eredmény alakulása:4. perc: 1–3. 10. p.: 1–5. 19. p.: 6–7. 34. p.: 11–10. 40. perc: 13–13. 44. p.: 17–14. 50. p.: 21–16. 56. p.: 24–19
Kiállítások:8, ill. 8 perc
Hétméteresek:1/–, ill. 3/1