Káprázatos hajrá, újabb nagy veszprémi siker

2010.10.09. 19:11
Nagyon küzdött a meccsen a Veszprém, az utolsó percekben „kikaparta a gesztenyét” <br />(fotó: Szabó Miklós)
Az MKB Veszpr&eacute;m k&aacute;pr&aacute;zatos hajr&aacute;val 27&ndash;26-ra legyőzte a Montpellier-t a f&eacute;rfi k&eacute;zilabda Bajnokok Lig&aacute;ja 3. fordul&oacute;j&aacute;ban, &iacute;gy tov&aacute;bbra is hib&aacute;tlan az elitlig&aacute;ban. A francia csapat a m&eacute;rkőz&eacute;s nagy r&eacute;sz&eacute;ben vezetett, de a bakonyiak a hajr&aacute;ban Dejan Perics remek v&eacute;d&eacute;seinek k&ouml;sz&ouml;nhetően magukhoz ragadt&aacute;k a vezet&eacute;st, &eacute;s heroikus csat&aacute;ban nyertek.

A Hamburg után újabb kemény rivális, a bombaerős francia Montpellier érkezett a napokban az egyik szakportálon Európa leghangulatosabb arénájának választott veszprémi csarnokba. Patrice Canayer együttesét azonban érhetően fűtötte a bizonyítási vágy, hiszen az első fordulóban otthonában kikapott a HSV-től (26–30).

JÓTÉKONY FŐSZPONZOR

A találkozó után a férfi BL névadó szponzora, a Velux képviselője bejelentette, hogy a cég 10 ezer eurót ajánl fel a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak megsegítésére.

Erősen kezdtek a franciák, William Accambray és Nikola Karabatic vezetésével gyorsan előnyre tettek szert az első percekben, ami az első félidő végéig meghatározta az eredmény alakulását.

Alighanem sokat számított a vendégeknek, hogy Richard Stochl védte kapujukat, aki korábban éveken át Magyarországon edződött. A szlovák kapus elkapta a fonalat, nagyszerűen védett, még a ziccereket máskor biztosan értékesítő Iváncsik Gergőnek is megremegett a keze (3–6).

A félidő közepén egyre inkább belelendült Marko Vujin, ha pedig a szerb átlövő sorozatban tud felugrani, a gólok sem maradnak el. A bakonyiak egyre közelebb kerültek a franciákhoz, a 10–13 után lőtt három gól után pedig egyenlő volt az állás. Két kihagyás a félidő végén – egyik másodpercekkel a dudaszó előtt – azonban azt jelentette, hogy a Montpellier fordulhatott előnnyel a szünetre (13–15).

Fordulás után öt percen át egyik csapat sem tudott betalálni, Császár Gábor gólja után viszont annál többször rezdült a háló, a Montpellier azonban folyamatosan két-három gólos előnyben volt. Hiába volt többször is lehetőség egy gólra felzárkózni, a bakonyiak rendre hibáztak támadásban, míg Accambrayt nem tudták tartani (20–23).

Az utolsó negyedórára viszont Fazekas Nándor helyére Dejan Perics érkezett a kapuba, Vujin pedig rövid pihenő után visszatért, ez pedig fordulatot hozott a mérkőzésbe: 21–24 után a Montpellier leblokkolt, Gulyás Péter egyenlítő gólja után Császár találata pedig a 26. percben először jelentett vezetést a Mocsai-csapat számára.

27–26-nál viszont Vujin lövése nem volt pontos, így a franciák még támadhattak,  Laluska Balázs – kiállítás ellenében – elkövette a kötelező szabálytalanságot, Perics pedig az utolsó másodpercben kiszedte Accambray kapu bal oldalába tartó bombáját.

Emlékezetes mérkőzésen nyertek a veszprémiek, így a Hamburg és a Montpellier elleni hazai összecsapás után is veretlenek a csoportban. A jövő héten a dán Kolding következik.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–MONTPELLIER (francia) 27–26 (13–15)
Veszprém, 5000 néző. V: Kohout, Novák (csehek)
VESZPRÉM: Fazekas – Iváncsik T. 3, VUJIN 7, Eklemovics, SULIC 4, Terzic 2, IVÁNCSIK G. 4. Csere: PERICS (kapus), Lusnyikov, Laluska, Vilovszki, Pérez 3, Császár 2, Gulyás 1, Nagy K. 1. Vezetőedző: Mocsai Lajos
MONTPELLIER: STOCHL – Di Panda 3, TEJ, Juricek 2, N. KARABATIC 4, ACCAMBRAY 9, Guigou 4 (1). Csere: L. Karabatic, Bojinovics 3 (1), Kavticnik 1, Obradovics. Vezetőedző: Patrice Canayer
Az eredmény alakulása. 4. p: 0–2. 10. p.: 3–6. 22. p.: 9–12. 28. p.: 13–13. 42. p.:19–19. 50. p.: 20–23. 57. p.: 26–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 3/2
A csoport másik meccsén: Kolding (dán)–Hamburg (német) 32–30 (16–15)