A Veszprém szenvedett, de négy góllal legyőzte az FTC-t

2020.11.11. 17:35
Schäffer Zsolték tisztesen helytálltak Veszprémben (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–25-re legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I 10. fordulójának  szerdai játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–FTC KNK KFT 29–25 (15–15)
Veszprém Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: CUPARA – Gasper Marguc 1, Tönnesen 1, Lauge, Moraes 3, Borozan 3, MANASZKOV 16 (8). Csere: A. Nilsson 2, Markussen 1, Nenadics 2, Ligetvári. Edző: David Davis
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó 3 (1), Pordán 1, Schuch, Mikita, NAGY BENCE 4, Kovacsics P. 3. Csere: Győri K. 1, Deményi (kapusok), Andjelics 4, SCHÄFFER 5 (1), Bognár A. 2, Füzi 1, Imre 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 11. p.: 7–5. 17. p.: 7–10. 21. p.: 9–12. 23. p.: 12–12. 28. p.: 14–14. 36. p.: 18–18. 46. p.: 23–19. 52. p.: 26–22. 58. p.: 28–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 4/2
David Davis:
– A válogatott szünet és a szabadság után mindig nagyon nehéz visszarázódni – pontosan ez történt velünk a Ferencváros ellen. Az első félidőben gyengén játszottunk, kerestük a tempót, a ritmust, a másodikban viszont magunkra találtunk, és a srácok is sokkal jobban dolgoztak.
Horváth Attila: – Ha a Veszprém ellen sikerülnek a figuráink, és képesek vagyunk lerohanásokra, akkor más csapatok ellen is meg tudjuk csinálni. Az első játékrészben nagyszerűek voltunk, ám a másodikban akadt egy rövid időszak, amikor több lerohanásgólt is kaptunk, miközben sokat hibáztunk, a veszprémiek pedig már nem adták ki kezükből a győzelmet.

Szerda kora este két, a bajnokságban még veretlen csapat találkozott egymással a Veszprém Arénában – igaz, a házigazda már nyolc, a Ferencváros pedig csak négy mérkőzést játszott le.

A válogatott szünet – és a keddi Bajnokok Ligája final four sorsolása – után a veszprémiek meglehetősen fásultan kezdték a mérkőzést, ezt pedig jól használta ki a lendületes támadásokat vezető FTC. A fővárosiak elsősorban Nagy Bence és Schäffer Zsolt átlövéseivel okoztak gondot a veszprémi védelemnek, ráadásul Marián Zernovic több bravúrt is bemutatott a vendégcsapat kapujában. A ferencvárosiak többször is elhúztak három góllal, ám az első 30 percben nyolc kísérletéből hét gólt szerző Dejan Manaszkov vezérletével a házigazda kiegyenlített az első félidő végén. 15–15

A fordulás után még nagyjából 10 percig tartotta a lépést az ellenfelével a Ferencváros, ám a veszprémi védekezés egyre jobban összeállt, Vladimir Cupara pedig belelendült a kapuban, így David Davis csapata a 40. percben egyenlített, majd a vezetést is átvette.

Néhány lerohanás után szerzett góllal ellépett a Veszprém, innen pedig már nem volt visszaút a zöld-fehérek számára: a 16 (!) góllal záró Manaszkov húzta bakonyi alakulat29–25-re nyert, így továbbra is hibátlan a bajnokságban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Nincs több gól, lejárt az idő, a Veszprém 29–25-re legyőzte a Ferencvárost.

59. perc: Nenadics harcol ki egy hetest, Manaszkov pedig ezt is belövi, már 16 gólnál jár. 29–25

58. perc: Tönnesen hibázik, majd Imre lő gólt a jobb szélről beugorva. 28–25

57. perc: Andjelics lövését Cupara védi.

56. perc: Azonnal jön a veszprémi válasz, Manaszkov lő gólt. 28–24

55. perc: Passzívnál Tönnesen harcol ki hetest, Manaszkov pedig gólra váltja (27–23). Szépít az FTC, Füzi köszön be. 27–24

54. perc: Nenadics hibázik, rohan az FTC, Andjelics pedig gólt lő (26–23). Magnussen lövését védi Deményi, de a Veszprém szabaddobást kap.

53. perc: Nilsson lefordul az emberéről, Deményi azonban véd. Nagy és Cupara csatáját megint a kapus nyeri.

52. perc: Schäffernek készítenek elő, ő pedig a kapuba bombázza a labdát. 26–22

51. perc: Egy nagyon hosszú támadás végén Nenadics lövi ki a bal alsót. 26–21

49. perc: Markussen a szaggatotton kívülről lövi ki a jobb alsó sarkot (25–21). Nagy lövését ezúttal is védi Cupara.

48. perc: Hetest kapnak a hazaiak, Manaszkov pedig értékesíti (24–20). Ez is hetes és két perc, Nilssonnak kell leülnie. Bujdosó megmozgatja Cuparát, majd a kapuba pattintja a labdát. 24–21

47. perc: Nagy lövését védi Cupara, de oldalt megy ki a labda. Andjelics átlövésből talál be, Cupara a másik irányba indult el. 23–20

46. perc: Ligetvári kap bele egy passzba, indul a Veszprém, Nilsson indítja Manaszkovot, aki ezúttal is értékesíti a ziccert (23–19). 4–0-s rohanásban van a házigazda, időt kérnek a vendégek.

45. perc: Kovacsicsot állítják ki két percre, Magnussent vitte földre. Manaszkov érkezik, és belövi Zernovicnak a hetest. 22–19

44. perc: Újabb ferencvárosi labdavesztés, megint rohan a Veszprém,Manaszkovpedig ezúttal gólt lő.21–19

43. perc: Schäffer bejátszása nem jó, de a lerohanás végén Manaszkov a lécre ejti a labdát.

42. perc: Zernovic megint véd, majd a másik oldalon Schäffer hibázik. Ezt góllal bünteti meg a Veszprém, Borozan volt eredményes. 20–19

41. perc: Nenadics ejti ki a labdát a kezéből, Kovacsics rohan, majd értékesíti a ziccert. 19–19

40. perc: Nenadics lövését Zernovic nyomja a kapufára, majd a kipattanót begyűjtő Nagy próbálkozik, de nem talál be az üres kapuba.

39. perc: Rohan az FTC, Marguc pedig szabálytalanul állítja meg az ellenfelét, hetes és két perc. A büntető azonban kimarad, Schäffer lövését Cupara védi. Nagynak most nem megy, megint nem találta el a kaput.

38. perc: Deményi érkezik az FTC kapujába, Manaszkov azonban neki is belövi (19–18). Nagy lövését Cupara védi, majd Lauge kísérlete után Zernovic véd.

37. perc: Lauge hetest szeretett volna kapni, de csak szabaddobás lett belőle. Borozan lövését Zernovic oldalra nyomja. Moraes kiharcol egy hetest…

36. perc: Nagy nem találja el a kaput, Cupara indítja Manaszkovot, aki ezúttal is gólt lő (18–17). Bognár egy jó csel után közelről lő átlövésgólt.18–18

35. perc: Pordán adja el a labdát, majd kis híján Schuch szerzi vissza. A Veszprémé marad azonban a labda, Moraes pedig újabb gólt szerez. 17–17

34. perc: Schäffer test mellett lő, a labda pedig a kapuban köt ki (16–17). Marguc ziccerét Zernovic bravúrral védi.

33. perc: Bognár kísérlete után Cupara könnyedén véd, majd Lauge megtalálja Moraest, aki gólt lő. 16–16

32. perc: Borozan lövését védi a kapuba visszatérő Zernovic.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, az FTC támadhat először. Nagy Bence rögtön ki is lövi a bal alsót. 15–16

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Nenadics lövését védi Győri, sőt, gólt is lő az üres veszprémi kapuba (14–15). Remek támadás végén Manaszkov egyenlít (15–15). Mikita nem találja el a kaput, így 15–15-tel mehetnek a pihenőre a játékosok.

29. perc: Davis kap sárga lapot reklamálásért. Schäffer bombázza a kapu mellé a labdát.

28. perc: Lauge üti oldalra a labdát, tovább támadhat az FTC. Nem jó a bejátszás, rohan a Veszprém, Borozan pedig gólt lő (14–14). Nilssont állítják ki két percre.

27. perc: Újabb kétperces kiállítás, ezt is Pordán kapja. Ráadásul a hetes is jár a Veszprémnek. Manaszkov már nem hibázik, belövi Győrinek (13–14). Valami gond van az órával, megállítják a játékot.

26. perc: Bognár passzívnál remek gólt lő átlövésből. 12–14

25. perc:Tönnesen harcol ki egy hetest. Győri jön a kapuba, és ki is védi lábbal Marguc büntetőjét.

24. perc: Andjelicsvan egy kis szerencséje ezúttal, a lövése után a labda a sáncról pattant a kapuba. 12–13

23. perc: Nagy ezúttal nem találja el a kaput. Itt az egyenlítés, ezúttal estében lő gólt Nilsson. 12–12

22. perc: Ferencvárosi labdavesztés, támad a Veszprém. Vagyis csak támadna, videóznak egyet a játékvezetők. Nagy Bence szabálytalanságát vizsgálták, de nincs kiállítás. Remek bejátszás, Nilsson pedig elteszi a labdát a kapus mellett. 11–12

21. perc: Tönnesen megint eladja a labdát, Bujdosó rohan a megszerzett labdával, majd gólt lő (9–12). Manaszkov egy gyors góllal válaszol. 10–12

20. perc: Hetest kap az FTC, de Schäffer büntetőjét védi Cupara. Ettől függetlenül David Davis időt kér. Érthetően nem elégedett a játékkal…

19. perc: Schäffer passzívnál lő pokolian nagy gólt a bal felső sarokba (8–11). Ezúttal gyorsan jön a válasz, Tönnesen köszön be. 9–11

18. perc: Markussen lövését védi Zernovic, de Nagy eladja a labdát,a lerohanás végén pedig Nenadics lő gólt. 8–10

17. perc: Hárommal vezet az FTC, megint Nagy volt eredményes.7–10

16. perc: Nenadics passza pontatlan, jöhet az FTC.

15. perc: Pordán állítják ki két percre, Laugét rántotta le. Emberelőnyben sem megy, Lauge ziccerét védi Zernovic. Füzi kap remek bejátszást, de Cupara kézzel védi a ziccert.

14. perc: Borozan átlövése után megint Zernovic véd, majd a rendezetlen védelemmel szemben Bujdosó lő gólt. 7–9

13. perc: A talpról eleresztett lövések nagyon ülnek, ezúttal Andjelics bombázta a kapuba a labdát (7–7). Tönnesen lövését védi Zernovic, a gyorsindítást pedig góllal fejezi be Kovacsics. 7–8

12. perc: Bujdosó hetest harcol ki, Manaszkov pedig sárga lapot kap. Schäffer a kapuba pattintja a labdát (7–6). Tönnesen lövése pontatlan volt, Borozan pedig egy sárga lapért állítja meg a ferencvárosi támadást.

11. perc: Labdaszerzés után jön a veszprémi lerohanás, amelynek végén Manaszkov lő újabb gólt. 7–5

10. perc: Nagy Bence nem kegyelmez, megint talpról, test mellől lő gólt (5–5). Belülvédekezés, hetest kap a Veszprém. Manaszkov ezt is belövi. 6–5

9. perc: Marguc lépett rá a vonalra, de Mikita elveszti a labdát, a lerohanás végén pedig Marguc ziccerből javít. 5–4

8. perc: Manaszkov nehéz helyzetből a kapufát találja el, de a kipattanó a Veszprémé. Schuch sárgul be.

7. perc: Moraes harcol ki egy hetest, amelyet Manaszkov magabiztosan értékesít (4–4). Nagyot sáncolják, majd Pordán lövését védi Cupara.

6. perc: Schäffer talpról, kegyetlenül a léc alá bombázza a labdát. 3–4

5. perc: Azonnal jön a válasz, Borozan lő egy könnyű gólt rendezetlen védelemmel szemben (2–2). Nagy Bence talpról a jobb alsó sarokba zúdítja a labdát (2–3). Manaszkov ugrik be balról, majd szép gólt lő. 3–3

4. perc: Borozan megtalálja Moraest, aki befordul, majd gólt lő (1–1). Andjelics távoli lövése után véd Cupara, de a kipattanót Pordán a kapuba juttatja. 1–2

3. perc: Schäfferlövése után Cupara véd.

2. perc: Borozan volt a hatoson belül, elveszik a labdát a veszprémiektől. Nagy lövése után Cupara véd.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Lauge lövése után a kapufáról pattan ki a labda. Ez viszont gól, Kovacsics ugrik be a bal szélről, majd a kapuba lövi a labdát. 0–1

A két csapat legutóbb egy éve találkozott, akkor Budapesten öt góllal nyertek a veszprémiek (Fotó: Dömötör Csaba, archív)

Az FTC a héten a Szegeddel is találkozott volna, ám a Tisza-parti együttesnél újabb koronavírusos játékosokat találtak, ezért a szombati összecsapást elhalasztották. Részletek itt!

A 2020–2021-es idényben még mind a két csapat hibátlan, igaz a Veszprém már nyolc, míg a Ferencváros csak négy mérkőzést játszott le eddig.

Log into Facebook

A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezik meg a Veszprém Arénában. A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

A két csapat legutóbb egy éve találkozott, akkor Budapesten öt góllal, 35–30-ra nyertek a veszprémiek. Részletek itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–FTC mérkőzés a férfi kézilabda NB I-ben. Tartsanak velünk!