Férfi kézilabda NB I: szoros meccset nyert meg a Füred

2012.09.23. 20:37
A férfi kézilabda NB I negyedik fordulójában a Balatonfüred odahaza egy góllal, 24–23-ra legyőzte az Orosházát. A Gyöngyös Kecskeméten, a Csurgó az FTC-PLER otthonában tudott győzni.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
KECSKEMÉT SE–B. BRAUN GYÖNGYÖS 29–35 (15–15)
Kecskemét, 600 néző. Vezette: Horváth P., Marton
KECSKEMÉT: KISS O. – Erdős, TÓTH E. 4, ROSSONI 7, Varsandán Á. 2, ACUSI 8, Temesvári 4. Csere: Árki (kapus), Kupcsik 1, Kun 3 (2), Szilágyi. Szakmai igazgató: Avar György
GYÖNGYÖS: Hudák – Szalafai 4, FREY 13 (4), DEBRECZENI 2, Sándor 3, Koller 6, Varsandán M. 3. Csere: TAMÁSI (kapus), Doros 1, Oláh 1, KOTORMÁN 2, Bakos. Vezetőedző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–2. 10. p.: 5–4. 16. p.: 10–9. 20. p.: 12–11. 24. p.: 13–12. 34. p.: 15–18. 42. p.: 19–21. 50. p.: 22–28. 56. p.: 24–31.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 7/4
Avar György: – Beállt Kotormán Attila, és megvert bennünket. Rengeteg rutintalan hibát elkövettünk.
Nagy Károly: – A megbeszélt taktika szerint játszottunk. A Kecskemét 40 percig jólk bírta, de utána kijött az erőfölényünk. Kotormán Attila beállásával színesebb lett a játékunk.
FTC-PLER BUDAPEST–CSURGÓI KK18–22 (10–14)
Kisfaludy u., 600 néző. Vezette: Herczeg P., Südi P.
FTC: Paul – Rév 4 (2), Marczinkó 2, Kocsi 1, Bakos Gy. 3, Pálos 1. Csere: SZÉKELY (kapus), Pavlovics 3, Mazák 1, Bak 2, Auth, Szücs 1. Edző: Zsiga Gyula
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI –Miss 2, Kedzo 3, Simon B. 1, Szöllősi Sz. 3, CZIFRA 5, Nagy M. 3. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Kovacsics P. 1 (1), Borsos, VADKERTI G. 4, Országh. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 17. p.: 3–7. 22. p.: 7–9. 35. p.: 12–15. 47. p.: 13–18. 57. p.: 16–22
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Kiállítva: Borsos (53. p.)
Bencze József: – Játékosaim hatalmas szívvel küzdöttek, nagyon jól működött a hatos falas védekezésünk. Nem kell magyarázni, mekkora bravúr tizennyolc gólon tartani a Ferencvárost.
BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 24–23 (13–8)
Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: SZATMÁRI – Hornyák 3, KOVÁCS GY. 4, Sandrk, Pásztor 1, ZDOLIK 9 (1), Oscar 3. Csere: Nagy D., Németh L. 2, Pulay 1, Lelkes 1, Faluvégi, Kemény. Edző: Sótonyi László
OROSHÁZA: Pajkó – BALDA 4, Bali, MAZICS 4, Morva, BAJUSZ 4 (1), Kanyó Á. 2. Csere: HERJECZKI, Szabó P. (kapusok), Raffai 3, Harsányi V. 3, Berta, Lászlai 2, Benmiloud 1. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–1. 13. p.: 4–3. 17. p.: 8–5. 22. p.: 10–6. 28. p.: 13–7. 37. p.: 16–12. 42. p.: 17–16. 48. p.: 22–16. 57. p.: 23–21
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Kizárva: Kanyó Á. (20. p.)
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1
Sótonyi László: – Régi szabály, hogy a mérkőzés hatvan percig tart. Mi sajnos a szünetben azt hittük, hogy vége van.
Füzesi Ferenc: – Nagyon jó mérkőzésen két kiválóan harcoló csapat csatájában ezúttal mi voltunk a balszerencsések. Nagyon sajnáljuk Pulay Gábor sérülését, jobbulást kívánunk neki.