Férfi kézi NB I: az FTC nagyot fordított a Tatabánya ellen

2021.05.17. 20:03
Füzi Dániel (9) öt lövésből öt gólt szerzett a Tatabánya ellen (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda NB I hétfői játéknapján a Ferencváros hazai pályán ötgólos hátrányban is volt, de 29–24-re legyőzte a Tatabányát. A Veszprémi KKFT otthon 29–28-ra nyert a Gyöngyös ellen.

A Tatabánya jól kezdett az FTC otthonában, fokozatosan növelte az előnyét, és a szünetben már néggyel vezetett (10–14). A fordulás után aztán ötgólos is volt a tatabányaiak előnye, ám ezt követően egy több mint tízperces gólcsendet kihasználva fordított a fővárosi együttes. Innen már nem volt visszaút Vladan Matics csapatának, az FTC 29–24-re megnyerte a mérkőzést.

A játéknap másik összecsapásán a Veszprémi KKFT nagy csatában tartotta otthon a két pontot, miután 29–28-ra legyőzte a Gyöngyöst.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FERENCVÁROSI TC–GRUNDFOS-TATABÁNYA KC
29–24 (10–14)
Elek Gyula Aréna, 300 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
FTC: Zernovic – Bujdosó 3 (3), Pordán 2, Schuch, Mikita, Kovacsics 3, Nagy B. 3. Csere: GYŐRI K. (kapus), ÓNODI-JÁNOSKÚTI 5, Andjelics 1, Bognár A. 3, Prainer, FÜZI 5, IMRE B. 4, TURÁK. Edző: Horváth Attila
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák P. 1, Ancsin 2, JUHÁSZ Á. 5, Debreczeni 1, BOZSOVICS 5, Molnár B. 3. Csere: Konecny (kapus), Balogh Zs. 5 (5), Sipos 1, Győri M. 1. Edző. Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc. 1–3. 14. p.: 2–6. 18. p.: 7–9. 25. p.: 9–13. 38. p.: 16–16. 45. p.: 20–17. 53. p.: 24–20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/5
Horváth Attila: – Az esélytelenek nyugalmával kezdtünk, de az első félidőben sem támadásban, sem védekezésben nem működött a megbeszélt játék. A folytatásban, Turák Félix érkezésével, összeállt a védekezésünk, ebből tudtunk gyors gólokat lőni és felszabadultan kézilabdázni.
Vladan Matics: – Az első félidőben nagyon okosan és taktikusan kézilabdáztunk, a folytatásra sajnos elfogytunk. Tizenkét nap alatt az ötödik mérkőzésünket játszottuk, elfáradtunk, Győri Kristóf ellen sem találtuk az ellenszert. Megérdemelten nyert a Fradi.

VESZPRÉMI KKFT–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 29–28 (17–17)
Veszprém, 200
néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
VESZPRÉM: BORBÉLY – TÓTH P. 3, Széles 2, FAZEKAS G.6, SZEITL L. 3, ÉLES B. 7 (3), Seregi 2. Csere: Miklós G. (kapus), Tóth M., Kristóf M., Bugyáki, Somogyi 2, Füleki, Hári 1, Vajda 1, Szmetán 2. Edző: Tombor Csaba
GYÖNGYÖS: Merkovszki 1 – Gábori 3, Papp B. 3, VILOVSZKI 5, Gerdán, Varsandán 1, Duris 4. Csere: Gyánti (kapus), UBORNYÁK 5, Urbán, Halász, Markez 3, Herceg, Gráf 2, Hegedűs 1. Edző: Konkoly Csaba.
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–2. 9. p.: 7–4. 19. p.: 12–8. 27.p.: 14–14. 33. p.: 19–17. 42.p.: 23–23. 52 p.: 27–27. 59. p.: 29–28
Kiállítások:
10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/0
Tombor Csaba: – A gyöngyöseik jól felépített támadójátékkal készültek fel a védekezésünkre, amely a mai napon nem azt a minőséget képviselte, mint az előző nagy találkozóinkon. A végén szerencsénk volt, amellett, hogy Borbély Ádám nagyon jól védett. A védekezésben csak az utolsó tíz percben harcoltunk úgy, ami eddig ránk jellemző volt, a végén elkövetett hibából tanulnunk kell a jövőre nézve.
Konkoly Csaba: – Nagyon csalódottak vagyunk. Többször is óriási lelki erővel jöttünk vissza a mérkőzésbe, de sajnos a végén úgy jártunk, mint az idén már többször. Ez az egygólos vereség azért is fájó, mert a fiúk mindent megtettek a pályán, de a minőségi és jó játékot játszó veszprémiek megbüntették a hibáinkat.

1. Veszprém 24 23 1 868–564 +304 47
2. Szeged 23 20 3 779–579 +200 40
3. Tatabánya 23 16 2 5 653–581 +72 34
4. Balatonfüred 23 13 4 6 660–616 +44 30
5. Csurgó 24 11 6 7 643–649 –6 28
6. FTC 22 12 1 9 621–605 +16 25
7. Budakalász 24 9 3 12 643–657 –14 21
8. Veszprémi KKFT 24 10 1 13 636–669 –33 21