Férfi kézilabda NB I: a Veszprém 11 góllal legyőzte az FTC-t

H. D.H. D.
2021.04.14. 19:28
A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján a Telekom Veszprém 39–28-ra nyert a Ferencváros otthonában, míg a Grundfos Tatabánya hazai pályán 31–25-re legyőzte a Budakalászt.
A Veszprém 11 góllal nyert a Ferencváros otthonában (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Két nappal a Mol-Pick Szeged elleni győztes kupadöntő után máris újra pályára lépett a Veszprém, amely ennek ellenére is remekül kezdett a Ferencváros otthonában. A David Davis csapata fokozatosa növelte az előnyét, a szünetben nyolc góllal, 19–11-re vezetett. A fordulás után sem változott a játék képe, a Veszprém egy híján 40 gólig jutott, és végül 39–28-ra nyert.

A bakonyi együttesben Danyiil Siskarjov nyolc lövésből nyolc góllal zárt, mellette Rogerio Moraes, Manuel Strlek és Lékai Máté is öt gólt szerzett. A hazaiak legeredményesebbje a nyolc lövésből hat gólt jegyző Nagy Bence volt.

A Tatbánya hazai pályán a szünetben öt góllal vezetett, végül hattal nyert a Budakalász ellen (31–25). A hazaiaknál Milos Bozsovics, Győri Mátyás és Ancsin Gábor egyaránt hat gólt szerzett, míg a vendégek legeredményesebbje a hétgólos Koncz András volt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

FERENCVÁROSI TC–TELEKOM VESZPRÉM 28–39 (11–19)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött Vezette: Medve, Südi
FTC: Zernovic – Bujdosó 2 (1), FÜZI 4, Schuch, Mikita 2, Kovacsics P. 3, NAGY B. 6. Csere: Deményi (kapus), Bognár A. 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Prainer, Pordán 1, Imre 2, Schäffer 1, Karai 1, Turák. Edző: Horváth Attila
VESZPRÉM: CORRALES – SISKARJOV 8, Tönnesen 2, LÉKAI 5, MORAES 5, Markussen 4, Strlek 5. Csere: Maqueda 4, Ligetvári, Manaszkov 2, Mahé 1 (1), B. Blagotinsek 2, Ilics Z. 1, Lukács P. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–6. 14. p.: 7–10. 19. p.: 8–14. 24. p.: 9–17. 37. p.: 14–24. 44. p.: 18–31. 51. p.: 23–34
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/1
Horváth Attila:
– Kéthónapos kihagyás után nekünk az volt a lényeg, hogy játékba lendüljünk, és lássuk, hol tartunk. Próbáltuk az erőnket beosztani, voltak szép megoldásaink, ezekre kell támaszkodnunk, a hibáink számát viszont csökkenteni kell.
David Davis: – Nem volt könnyű a Magyar Kupa-győzelmünk után két nappal mérkőzést játszani. Nem volt egyszerű felkészülni rá, nagyon jó csapat ellen játszottunk, örülök, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BUDAKALÁSZ FKC 31–25 (18–13)
Tatabánya, zárt kapuk mögött. Vezette:
Bíró Á., Kiss O.
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák B. 3, ANCSIN 6, Debreczeni 1, Ilyés 1, GYŐRI M. 6 (2), Juhász Á. 2. Csere: BARTUCZ (kapus), Molnár B. 3, BOZSOVICS 6, Sipos 1, Balogh Zs. 2 (2). Megbízott edző: Sibalin Jakab
BUDAKALÁSZ: BOROS 1 – Varjú 1 (1), PERISICS 5 (1), Rotim 2, Radnic 1, KONCZ 7 (1), Holpert 1. Csere: Váczi D. (kapus), Dávid M. 1, Tyiskov 1, Kiss B. 1, Prokop 1, Maracskó, Ceranic 2, Nagy N. 1. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Sibalin Jakab: – Mostanában jobban kezdjük a mérkőzéseinket, ám utána gyakran kerülünk hullámvölgybe. De mindig van bennünk annyi tartás, ha egy kicsit megijesztenek, összekapjuk magunkat. Ám ez játék a tűzzel.
Csoknyai István: – Az egész találkozó során úgy érzetem, hogy több van benne nekünk, de a Tatabánya védelme és kapusai igen jók. Szerettük volna szorosabbá tenni a meccset, ám a hazaiak mindig a fejünkre koppintottak, amikor felzárkóztunk.

1. Veszprém 20 19 1 728–462 +266 39
2. Szeged 16 13 3 545–407 +138 26
3. Tatabánya 15 12 1 2 428–359 +69 25
4. Balatonfüred 17 10 3 4 481–453 +28 23
5. Csurgó 19 9 3 7 514–523 –9 21
6. FTC 16 9 7 453–440 +13 18
7. Eger 19 8 2 9 526–601 –75 18
8. Gyöngyös 19 8 1 10 509–519 –10 17