Férfi kézilabda El: az edzőváltás sem segített a Tatabányán

B. A.B. A.
2021.10.26. 20:18
Zdolik Bence négy gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Grundfos Tatabánya 37–23-ra kikapott a Sporting CP-től a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában.

Nem volt könnyű helyzetben a Tatabánya, az edzőváltáson átesett csapatnak az esélyesebb Sporting CP ellen kellett (volna) megszakítania a pocsék nemzetközi sorozatát.

A korábbi másodedző, Sibalin Jakab és segítője, Ilyés Ferenc által irányított Bányász az első percekben Zdolik Bence góljaival jól tartotta magát, ám a játékrész felétől kezdve fokozatosan ellépett a portugál együttes, amely ötgólos előnnyel vonulhatott pihenőre (13–18).

A szünet után gyors háromgólos sorozattal még jobban elhúzott a Sporting, és innen már nem volt visszaút: a Tatabánya a görög AEK Athén vendégeként elszenvedett vereség után ismét kikapott – ezúttal a győri Audi Arénában –, s immár 15 meccs óta nyeretlen a nemzetközi porondon (23–37).

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SPORTING CP (portugál) 23–37
(13–18)
Győr, 1000 néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
TATABÁNYA: Bartucz – Tóth B. 2 (1), Ancsin G., Stojnic, Fotache, Zdolik 4, Sunajko S. 6 (1). Csere: Perényi (kapus), JUHÁSZ Á. 4, Usal 2, Győri M. 2, Balogh Zs. 3, Molnár B. Megbízott edző: Sibalin Jakab
SPORTING: Gaspar – GASSAMA 6, SCHÖNGARTH 5, Tidemand 3, Garcias Jose 2, Araújo 1, Folques 3. Csere: Skok (kapus), ARSENASVILI 8, F. Costa 4 (1), Salvador 1, Tavares 1, M. Costa 1, Seixas, Almeida 2. Edző: Ricardo Costa
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 13. p.: 5–8. 19. p.: 7–11. 24. p.: 10–15. 34. p.: 13–21. 44. p.: 17–27. 56. p.: 20–35
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Ilyés Ferenc klubmenedzser: – Amit a videón láttunk a Sportingról, azt tökéletesen hozták. Mi, amint belehibáztunk, mentálisan szétestünk, ez történt most is. Nehéz helyzetben vagyunk, de megyünk tovább.
Ricardo Costa: – Ez a győzelem többet ér, mint két pont, hiszen idegenben szereztük. Élveztük a játékot, de a különbség nem reális, nekünk minden összejött, a Tatabányának semmi. Mind védekezésben, mind támadásban dicséretes teljesítményt nyújtottunk.

A csoport többi mérkőzésén
Kadetten Schaffhausen (svájci)–Eurofarm Peliszter (északmacedón) 28–28 (16–11)
USAM Nimes (francia)–AEK Athén (görög) 26–27 (16–14)

A D-csoport állása: 1. Sporting 4 pont (66–51), 2. AEK 4 (61–52), 3. Nimes 2 (52–48), 4. Schaffhausen 1 (56–57), 5. Eurofarm 1 (49–54), 6. TATABÁNYA 0 (49–71)

A 24 csoportkörös csapatból 16 (csoportonként az első négy) jut tovább az egyenes kieséses szakaszba