Nincs újabb bravúr, a Szeged kikapott Szkopjéban

2018.02.18. 16:52
Kopasz ember nem vén ember – Tyimur Gyibirovval nem bírt a Szeged (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 34–30-ra kikapott a címvédő Vardar Szkopje vendégeként a Bajnokok Ligája A-csoportjának 12. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ
VARDAR SZKOPJE (macedón–MOL-PICK SZEGED 34–30 (16–14)
Szkopje, 4500
néző. V: Badula, Ondogrecula (szlovákok)
VARDAR: STERBIK – SISKARJOV 5, Kristopans 1, CINDRIC 6 (1), Marszenics 2, Canellas 1, GYIBIROV 11 (2). Csere: Milics (kapus), Abutovics, Sztoilov, Borozan 1, Maqueda 3, KARACIC 3, Ferreira 1. Edző: Raúl González
SZEGED: SIERRA – Sostaric 2, Zubai, Bánhidi 3, KÄLLMAN 5, Thiagus Petrus 2, S. SKUBE 3. Csere: Srsen 6, Bodó, Blazevic, Sigurmannsson 4 (4), ZSITNYIKOV 5, Pedro Rodríguez. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 5. p.: 3–4. 9. p.: 5–6. 13. p.: 9–8. 19. p.: 10–11. 24. p.: 12–11. 32. p.: 17–14. 39. p.: 21–16. 46. p.: 25–24. 51. p.: 27–26. 54. p.: 30–29
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

Raúl González: – Tudtuk, hogy a Szeged nagyon jó, igen erő csapat. Remek, végig sportszerű meccset láthattak a nézők. Talán az döntött a javunkra a hajrában, hogy amikor nagyon kellett, mindig tudtunk gólt szerezni, nem tudott egyenlíteni a Szeged.
Carlos Pastor: – Mindkét csapatnak dicséret jár, nagyszerű meccset játszottak. A hajrában szoros állásnál kockáztattunk, mert nyerni szerettünk volna. Ekkor azonban többet hibáztunk, rossz döntéseket hoztunk, ennek is köszönhette győzelmét a BL-győztes.

A CSOPORT MÁSIK VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSÉN
Löwen (német)–Kristianstad (svéd) 32–29 (16–14)

A Szeged egy héttel ezelőtt tartalékos összetételben győzni tudott a Löwen otthonában (35–37), most viszont még nehezebb feladat várt rá, hiszen a címvédő Vardar otthonában kellett helytállnia. Ősszel Szegeden döntetlenre végeztek egymással a felek. A Balogh Zsolt, Matej Gaber, Szergej Gorbok hármasra továbbra sem számíthatott Carlos Pastor, de a kapus Marin Sego legalább felépült vádliszakadásából. A csoportgyőzelemre hajtó Vardar a Barcelonában elszenvedett 29–28-as veresége után igyekezett javítani.

Az első félidőben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Kétszer volt kétgólos a különbség, a Vardar 2–0-ra és 16–14-re vezetett, utóbbi állásnál vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején öt góllal ellépett a hazai gárda, de nem tudta megtörni ellenfelét. A Szegedben jól működött a Dmitrij Zsitnyikov, Stas Skube páros, de a télen igazolt Ivan Srsent is dicséret illeti bátor, gólerős játékáért.

A Vardarban a villámlábú Luka Cindric ezúttal is fickándozott, de a címvédő igazi vezére Tyimur Gyibirov volt, az orosz balszélső 11 gólig meg sem állt.

A Szeged többször egyenlíthetett volna a második félidőben, ám nem járt sikerrel, s a véghajrában eladott labdái megpecsételték a sorsát.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Källman
cunderrel veri át Milicset. Karacicé az utolsó szó, néggyel nyer a Vardar. 34–30
59. perc:
Újabb eredménytelen szegedi támadás.
58. perc:
Itt az utolsó szegedi időkérés. Két beállóval, kapus nélkül támad a Szeged, de Skube kidobja a labdát. Siskarjov az üres kapuba lő. Karacic is megteszi ezt. 33–29
57. perc:
Zsitnyikov lő, a lécet találja telibe. Siskarjov a rövidbe lő. Kiegészül a Szeged. 31–29
56. perc:
Gyibirov most nem bír Sierrával.
55. perc:
Canellas lövését védi Sierra, de Skubéét is Milics. Thiagus Petrus két percet kap.
54. perc: Gyibirov
most a szélről keserít minket. Zsitnyikov átlövésből talál be. 30–29
53. perc:
Kiegészül a Szeged. Zsitnyikov ennek örömére lő egy gólt, ziccerig játszott a Pick. 29–28
52. perc:
Srsen hatalmas lendülettel érkezik, hétméteres a jutalma. Sigurmannsson a bal alsóba lő. Karacictól jön a válasz. 29–27
51. perc: Sostaricot kiküldik két percre, hetest dobhat a Vardar. Gyibirov tizedszer veszi be a Szeged kapuját. 28–26
50. perc: Gyibirov
lövése után épphogy átvánszorog a labda Sierrán, aki már csak a gólvonal mögül tudja kikotorni azt. Skube talpról hatalmas gólt lő a bal felsőbe. 27–26
49. perc:
Bánhidi lövését védi Milics, de hetes. Sigurmannson a kapus lábai között a kapuba pattint.
26–25
48. perc:
Labdaszerzés után Thiagus félziccerét Milics védi, Gyibirov betalál. 26–24
47. perc:
Sierra véd, támadhat a Szeged. Srsen betör, és a léc alá pattint. 25–24
46. perc: Cindric ezúttal mellé lő. Zsitnyikov betör, és nem hibázik. 25–23
45. perc: Cindric lő, gól. Zsitnyikov szép passzából Bánhidi szépít. 25–22
44. perc:
Moraes megint csak kapufáig jut, de újra marad náluk a labda.
43. perc:
Skube passzából Zsitnyikov eredményes. 24–21
42. perc:
Skube előtt szétnyílik a fal, de ziccerben a kapus lábába lő. Lerohanás végén Cindric talál be. 24–20
41. perc:
Moraes a kapufára lő ziccerben, de marad a Vardarnal a labda. Gyibirov a beálló pozíciójából nem hibázik. 23–20
40. perc: Srsen
bátran játszik, betörésből átejti Sterbiket. Canellas lövését Sierra védi, Källman indul, és már csak kettő közte. Hazai időkérés. 22–20
39. perc:
Sierra megfogja Moraes ziccerét, majd Skube lő az üres szkopjei kapuba. Kiegészül közben a Vardar, Maqueda szól hozzá a mérkőzéshez. 22–18
38. perc:
Skube betör, hétméteres. Sigurmannsson megint a léc alá lő. 21–17
37. perc:
Gyibirov feszíti vissza Zsitnyikov lövő kezét, két perc. Zsitnyikov játssza be a labdát Bánhidinek, aki estében, nem túl jó szögből Sterbikbe dobja. Cindric ziccerbe cselezi magát, jön is a szegedi időkérés. 21–16
36. perc: Moraes
beállóból talál be. 20–16
35. perc:
Bánhidi hetest harcol ki, Sigurmannsson bevágja Sterbik feje fölött. 19–16
34. perc: Maqueda
lő, Sierra fel sem tudja emelni a kezét. Zsitnyikov betör, de belefújnak a góljába. Srsen lövését Sterbik védi, Gyibirov indul, gól. 19–15
33. perc: Srsen
átlövésből mattolja Sterbiket. 17–15
32. perc:
Ferreira Moraes beállóban a Vardarnál. Canellas első góljával először három közte. 17–14
31. perc:
Támad a Szeged, Gyibirov zavaróban védekezik elöl. Skube és Zsitnyikov egyszerre a pályán a Picknél. Utóbbi fölé durrant.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Zsitnyikov átadását lefüleli Gyibirov, aki az induló Siskarjovnak ad gólpasszt. Szegedi időkérés. Srsen lövését leblokkolják, még marad néhány másodperce a Vardarnak, amelynek edzője időt kér. Karacic lövését Sierra védi, kettővel vezet a hazai csapat az első félidő után. 16–14
29. perc: Maqueda
hatalmas gólt lő a hosszú felsőbe. 15–14
28. perc: Zsitnyikov
előtt szétnyílik a szkopjei fal, kihasználja az orosz. 14–14
27. perc: Srsen
kínai figurából egyenlít! A Szegeddel is hírbe hozott Maqueda harcol ki hetest, amelyet Gyibirov értékesít. 14–13
26. perc:
Rossz szegedi támadás után hetest kap a Vardar, de Cindric csúnyán, nekünk persze szépen fölé lövi.
25. perc:
Srsen lövését ezúttal védi Sterbik. Borozan lövését olvassa Sierra.
24. perc: Gyibirov
a bal szélről mattolja Sierrát. Kiegészült a Szeged. 13–12
23. perc: Siskarjovhoz
eljut valahogy a labda, nem hibázik. Srsen átlövésből eredményes emberhátrányban. 12–12
22. perc:
A befutó Sostaric sajnos rálép a vonalra. Thiagus Petrust kiállítják két percre – kicsit szigorúan.
21. perc:
Cindric passzolna Gyibirovnak, de pontatlan az átadás.
20. perc:
Zsitnyikov irányít a Szegednél Skube helyett. Sostaric kapufát lő.
19. perc:
Kristopans harcol ki hetest, Cindric a jobb alsóba lő. 11–11
18. perc:
Srsen belemegy, Sierra a másik oldalon hárítja Siskarjov ziccerét. Bánhidi góljával ismét szegedi előny. 10–11
17. perc: Borozan
viszi keresztbe a fal előtt, majd a kapu jobb oldalába pattint. 10–10
16. perc:
Jó védekezés után Källman indul, és „kötényes” megoldást választ Sterbikkel szemben. 9–10
15. perc:
Bodó lövése lelassul a sáncon, Sterbiknek így csemege.
14. perc:
Támadásban Bodó a pályán Petrus helyett, Srsen lövését Sterbik védi, de Sierra is bemutat egy védést, mégpedig Canellasszal szemben. Bánhidi beállóból eredményes. 9–9
13. perc:
Sierra védi Kristopans lövését, de utána Skube eladja a labdát, Gyibirov ziccerből büntet. 9–8
12. perc: Thiagus Petrus ismét góllal bizonyítja, hogy támadásban is használható, majd cserét mutat. 8–8
11. perc: Cindric
marad üresen a vonalon, kihasználja. 8–7
10. perc: Labdavesztés után Siskarjov lerohanásból talál be. Srsen egyenlít. 7–7
9. perc: Cindric
megszerzi első gólját. 6–6
8. perc: Srsen ziccerét Sterbik védi. Källman a szélről a kapuba pattint. 5–6
7. perc: Sierra ezúttal túljár Marszenics eszén. Lépéshibát látnak a Szegednél, Gyibirov a bal szélről egyenlít. 5–5
6. perc: Kristopans
góljára Thiagus Petrus felel. 4–5
5. perc:
Indításból Källman, majd Sostaric eredményes, először vezet a Szeged. 3–4
4. perc:
Jól védekezik a Szeged.
3. perc: Sostaric lövi az első szegedi gólt. Marszenics megszerzi önmaga második találatát (szép cunderrel a beálló pozíciójából), majd Skube gyorsan válaszol. 3–2
2. perc: Skube kapufát lő, nincs fújás, a lerohanásból Gyibirov eredményes. 2–0
1. perc:
A Vardar támad először. Kristopans lövése után kipattan a labda, Marszenics szerzi meg, és betalál. 1–0