Megtört a jég: megvan a Veszprém első idegenbeli sikere az idei BL-szezonban

2016.12.04. 16:41
Momir Ilics (13) vezérletével nyert a Veszprém (Fotó: Veres Viktor, archív)
A Telekom Veszprém javított a PSG-től elszenvedett két vereséget követően, és idegenben 29–24-re legyőzte a dán Silkeborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának kilencedik fordulójában. A magyar csapat legeredményesebb játékosának a hét gólig jutó Momir Ilics bizonyult.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
9. FORDULÓ
SILKEBORG (dán)–TELEKOM VESZPRÉM 24–29 (9–15)
Silkeborg, 2000
néző. V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
SILKEBORG:
Rasmussen – Thomsen, Nielsen 2 (2), Lassen, J. Hansen 2, Orsted, SEBASTIAN SKUBE 5. Csere: Frandsen (kapus), Kier, K. Olsen, Espersen 3, MARKUSSEN 4, Hundstrup, KLITGAARD 5 (1), Jensen, Knudsen 3. Edző: Peter Bredsdorff-Larsen
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 5 (5), NAGY L. 4, SULIC 5, Ch. Rodríguez 1, ILICS 6, Iváncsik G. 3. Csere: SCHUCH, Nilsson, Kopljar 1, Marguc 2, Terzic 1, Lékai 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 5. p.:
3–2. 10. p.: 4–4. 17. p.: 4–8. 45. p.: 16–22. 49. p.: 21–22. 55. p.: 22–27
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
Peter Bredsdorff-Larsen: – Megérdemelte a nagyon erős Veszprém a győzelmet. Ahhoz, hogy pontokat szerezzünk a hasonló meccseken, erőnk felett kellene teljesítenünk. Az első félidőben a kapusteljesítmény okozta a nagy különbséget. A másodikban mégis megmutattuk, hogy milyen erősek vagyunk mentálisan. Nem mondunk le álmunkról, hogy bejussunk a nyolcaddöntőbe.
Xavier Sabaté: – Nagyszerű élmény volt ebben a remek hangulatú arénában játszani a nagyon jó Silkeborg ellen. Akárcsak novemberben, most is keményen készültünk ellene, mert nagyon tiszteljük. A győzelmet elsősorban az első félidei jó védőjátékunknak köszönhetjük, ekkor könnyű gólokat szereztünk. A másodikban sem adta fel a hazai csapat, fel is jött, de jól reagáltunk a taktikai váltásaira.

Több hiányzóval (Pálmarsson, Ugalde, Sliskovic, Gulyás, Ancsin), a PSG elleni oda-vissza vereséget követően győzelemre éhesen vágott neki a dániai túrának a Telekom Veszprém, amely a mai találkozó előtt még nyeretlen volt idegenben ebben a szezonban a Bajnokok Ligájában. Bő tíz percig jól tartotta magát a Silkeborg, addig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán meg tudott lépni a Veszprém. Chema Rodríguez és Momir Ilics összjátéka gyümölcsöző volt, a szerb átlövő hatszor is eredményes volt az első játékrészben – hat kísérletből.

Mikler Roland bravúrjai is kellettek, a magyar válogatott kapus egyebek között hetest is hárított, de több ziccert is megfogott. Nagy László hozta a szokásosat, bődületes gólokkal terhelte a dánok kapuját. Andreas Nilsson is nagyot küzdött, ráadásul a védekező-specialista Mirsad Terzic is gólt tudott szerezni. A Veszprém úgy játszott, ahogy elvárható volt esélyesként, nem meglepő, hogy a szünetben hatgólos fórban volt a magyar sztárcsapat. (9–15)

Veszprém-góllal kezdődött a második félidő, a vendégek tartották az 5-6 gólos különbséget. A Silkeborgnál Skube, Klitgaard és Markussen nyújtott maradandót, valamint a második félidőre feljavult Frandsen kapus teljesítménye is. A játékrész derekán egy kissé megtorpant a magyar csapat, olyannyira, hogy a 49. percben a hórihorgas Markussen találatával feljött egy gólra a házigazda Silkeborg.

Az utolsó tíz minutumra nagyon összekapta magát a Veszprém, védekezésben és támadásban is jóval hatékonyabb lett, mint az előző percekben. Markussen kiállítása az 53. percben (ez volt az első Silkeborg-büntetés a meccsen!) még inkább megtörte a hazaiakat, akik támadásban egyre pontatlanabbak lettek, a Veszprém pedig rendre góllal büntetett. Gajic hatszor is betalált hétméteresből, Ilics és Sulic is kivette a részét a gólszerzésből az utolsó percekben. Egy 7–3-as rohammal zárta a találkozót a magyar bajnok, amely így 29–24-re megnyerte a mérkőzést – idei első idegenbeli BL-győzelmét aratva.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Újabb remek védés Frandsentől, lábbal hárítja Nagy László ziccerét. NA DE! Mikler is tud ilyet, Hansen nagy helyzetét védi. Időntúli hetes, Marguc harcolja ki. Gajic az utolsót kihagyja.ITT A VÉGE! 29–24-RE NYER A VESZPRÉM!
59. perc: Espersen eredményes közben. Időt kér a Veszprém. Lékai lövését fogja Frandsen, a kipattanó viszont Iváncsiké.24–29
58. perc: REMEK TALÁLAT! Ilics jó bejátszását Sulic váltja gólra, Frandsen lábai között – újra hat közte. PÁROS KIÁLLÍTÁS! Skube és Ilics is mehet le két percre szövegelés miatt.23–29
57. perc: BRAVÚR! Hansen ziccerét a jobb szélről hárítja Mikler, fontos védés.
56. perc: Sulic ziccerét lábbal hárítja Frandsen, de a kipattanó Lékaié. Iváncsik lövését is fogja Frandsen, de még mindig a Veszprémnél a labda. Nagy László hetest harcol ki. GÓÓÓL! Gajic nem tud hibázni, ötből öt gól hétméteresből, ezt most a jobb felsőbe vágja. 23–28
55. perc: Eladja a labdát a Silkeborg, Iváncsik Gergőhöz kerül egy passz. GÓL! Sulic az üres kapuba lő könnyedén. Kiegészül a Silkeborg, gólt is szerez, Klitgaard eredményes.23–27
54. perc: Olsen nullszögből lő, Mikler véd. A kontrából Marguc talál be, második gólja második lövéséből. Időt kér a Silkeborg.22–26
53. perc: ITT AZ ELSŐ KIÁLLÍTÁS A SILKEBORGNÁL! Markussen ülhet le két percre. SZÉP GÓL! Iváncsik emel a hálóba a bal szélről, behullik a labda a bal alsóba. 22–25
52. perc: Ilicset fogják meg keményen, nyitott védekezés a hazaiaktól.
51. perc: Passzívnál Knudsen talál be az utolsó pillanatban. 22–24
50. perc: Klitgaard cundere mellé pörög. REMEK GÓL! Ilics bejátszásával Sulic fordul be, és ő onnan ritkán hibázik – most sem teszi. 21–24
49. perc: Nagy László lövését fogja Frandsen. Gól a túloldalon, Markussen eredményes, már csak egy közte. Chema szerez fontos gólt.21–23
48. perc: Belemenés Nagy Lászlónál, fordulhat a Silkeborg. Knudsen lő a hálóba, felzárkózik kettőre a házigazda. 20–22
47. perc: Sulic ziccere kimarad, a túloldalon Skube góllal büntet. 19–22
46. perc: Időt kér a Veszprém. Egy Frandsen-védés után Hansen lő az üresen tátongó veszprémi kapuba. 18–22
45. perc: Sulicról az újabb hetes, pazar passzt kap Chemától. MICSODA GÓL! Gajic önbizalomromboló hetese, csavarva emeli át a kapust, aki csak nézi, ahogy a feje fölött a hálóba száll a labda. Időt kér a Silkeborg. KIÁLLÍTÁS!Skube lő gólt Ilics mellett, ráadásul a szerbet ki is szórják róla két percre.17–22
44. perc: Belemenés Skube ellen, fordulhatnak a vendégek. Most nagyon keményen védekezik a Silkeborg.
43. perc: Nagy László eladja a labdát, pontatlan a passz Gajicnak. IGEEEEN! Mikler mutat be egy roppant fontos védést, a lerohanásból Iváncsik Gergő talál be, bepattintja Frandsen lába allatt. 16–21
42. perc: Chema lövését könnyedén fogja Frandsen. A túloldalon Klitgaard lövi ki a bal alsót. 16–20
41. perc: Kiegészül a Veszprém. Ilics lövését védi Frandsen. HOPPÁ! Nagy László akaszt nagy gólt. HETES ÉS KIÁLLÍTÁS! Alighogy kiegészül a Veszprém, újabb két perc, ezt most Lékai kapja. DE OTT VAN MIKLER! Elképesztő formában véd a magyar kapus, hárítja Nielsen hetesét. Ez most nagyon kellett.15–20
40. perc: NA DE! Ilics kilövi a hosszú alsót a bal oldalról. Gyorsan elvégzi a középkezdést a Silkeborg, Skube pedig a bal szélről be is talál. 15–19
39. perc: Klitgaard pedig góllal büntet emberfórban. 14–18
38. perc: GÓÓL! Gajic a harmadik hetesét is magabiztosan értékesíti, ezúttal a jobb alsót választja. KIÁLLÍTÁS! Schuch Timuzsint küldik le Knudsen megrángatásáért. A harmadik két perc a meccsen a Veszprémnél, a hazaiaknál még nem volt.13–18
37. perc: Markussen lövését védi Mikler, a kipattanót Klitgaard szedi össze és lövi a hálóba. Sulic hetest harcol ki.13–17
36. perc: Szerencsés gól a hazaiaktól, Espersen lövése bepattan az eldőlő Mikler mellett. Sulic töri meg az ötperces veszprémi gólcsendet.12–17
35. perc: Remek támadás a Veszprémtől, de Iváncsik Gergő mellé lő a bal szélről. Megtorpan a Veszprém az utóbbi percekben.
34. perc: Espersen lő kapufát, a labda a vendégeké.
33. perc: Passzívnál valahogy végigviszi a támadást a Veszprém, de Frandsen védi Ilics lövését.
32. perc: Támadó fault Terzicnél, fordulhatnak a hazaiak. Szép bejátszás a beállónak, Knudsen eredményes. Eladott labda most a Veszprémtől, ezt pedig Hansen használja ki a gyors indításból.11–16
31. perc: FOLYTATÁS! A Silkeborg kezdi a második játékrészt. DE A VESZPRÉM SZEREZ GÓLT! Eladja a labdát támadásban a dán együttes, Nagy László indítja a kilépő Iváncsik Gergőt, aki bevágja a ziccert. 9–16

1. FÉLIDŐ

30. perc: Nilsson harcol ki szabaddobást. Belemenés Kopljarnál, kontrázhat a Silkeborg. VÉGE! 9–15 A SZÜNETBEN!
29. perc: REMEK TALÁLAT! Marguc szerez labdát szemfülesen védekezésben, végigviszi a ziccert, amit csuklóból eldob a kapus mellett, gyönyörű gól. 9–15
28. perc: Szabálytalan zárás, elveszik a Silkeborgtól a labdát. ÍGY KELL EZT! Passzívnál Kopljar két védővel a nyakán zúdít a bal sarokba. 9–14
27. perc: Remek veszprémi védekezés, Terzic sáncolja Markussen lövését, Nilsson pedig begyűjti a labdát. GÓÓL! Ilics átadását kis híján leszedi Markussen, de eljut Lékaihoz szerencsésen, aki középről a bal alsóba helyez. 9–13
26. perc: Kihagyott ziccer a túloldalon is, Iváncsik Gergő hibázik.
25. perc: ILICS TARTHATATLAN! Hatodik lövéséből hatodik gólját szerzi, parádés teljesítmény. A túloldalon hasonlóan jó napot fog ki Skube, aki válaszol Ilics találatára. EZ IGEN! Ilics ezúttal labdát veszít támadásban, Espersen indul meg ziccerben, de Mikler betakarja, gyönyörűen véd.9–12
24. perc: Elveszített labda, a kontrából Espersen eredményes. Két hazai gól egymást követően, időt kér Xavier Sabate.8–11
23. perc: Hetes a túloldalon is, Knudsen küzdi ki. Pimasz hetes, Nielsen Mikler feje mellé csavar. 7–11
22. perc: Chema hetest harcol ki. MEKKORA LÖVÉS! Gajic kegyetlenül bevarrja a hétméterest, a jobb felsőbe rakétáz. 6–11
21. perc: Szépít a Silkeborg, Nielsen dobja be a hetest, Mikler érzi az irányt, de nem tud hárítani. 6–10
20. perc: Felsőléc a dánoktól, a kontrából Kopljar nem talál kaput, talán kicsit elkapkodja a lövést. Ráadásul meg is sérül, ápolni kell. HETES ÉS KÉT PERC! Skube harcolja ki ezeket Nilssonnal szemben. Emberhátrányba kerül a Veszprém.
19. perc: Kopljar és Nilsson is a pályán, valamint Marguc is fent támadásban. GÓÓL! Ilics megy be középre, tisztán lőhet, a kapus lábai között pattint a kapuba – ötödik gólja a meccsen Ilicsnek. 5–10
18. perc: Schuch kétszer is blokkol, jól védekezik a Veszprém. Passzívnál Markussen fölé bombáz.
17. perc: Markussen lő talpról nagy gólt a kapu jobb oldalába. HOPPÁ! A védekező-specialista Terzic szerez gólt a túloldalon – első gólja az idei BL-szezonban. 5–9
16. perc: Chema harcol ki hetest. GÓÓL! Gajic bepattintja a kapus mellett. Időt kér a Silkeborg. 4–8
15. perc: Vészkapussal támad a Veszprém, és gólt is szerez emberhátrányban: Nagy László vezeti középre a labdát, és a bal alsóba pattint. MIKLER PARÁDÉZIK! Skube remek bejátszásával fordul be Markussen, de a ziccert Mikler megfogja ismét.4–7
14. perc: KIÁLLÍTÁS! Itt a meccs első két perce, Terzic kapja. FONTOS VÉDÉS! Hansen ziccerét hárítja Mikler.
13. perc: A szokásos figura, Chema lekészítését Ilics vágja be középről, a jobb alsóba pattint. Jó sánc védekezésben, Gajic ziccerét a túloldalon viszont lábbal védi Rasmussen.4–6
12. perc: Rasmussen sem akar lemaradni, ő is bemutat egy hárítást, Sulic lövését hatástalanítja.
11. perc: BŐDÜLETES GÓL! Nagy László a tőle megszokott átlövéssel szinte felborítja a dán kaput. Markussen lövését védi Mikler.4–5
10. perc: Hundstrup rángatja meg Nagy Lászlót, ez is sárga.
9. perc: Terzic kap sárgát védekezésben. Markussen egalizál Sulic szorításában, kipókhálózza a jobb felsőt. 4–4
8. perc: Markussen lő mellé. GÓÓÓL! A harmadik Chema-Ilics összjáték, aminek gól a vége, ezúttal is a szerb balátlövő veszi be a kaput. 3–4
7. perc: Ilics töri meg a Veszprém gólcsendjét, ismét Chemától kapja a gólpasszt. 3–3
6. perc: KÉT NAGY VÉDÉS! Mikler előbb hárítja Hundstrup ziccerét, de hetest kap a Silkeborg, Klitgaard hétméteresét is megfogja a magyar kapus!
5. perc: Rasmussen bemutat egy újabb védést, a Veszprém kárára.
4. perc: Knudsen harcol ki hetest. Klitgaard bevágja, előny a hazaiaknál. 3–2
3. perc: Ismét egál, Magnussen talál be a balátlövő helyéről. Nagy László lövését hárítja Rasmussen, majd Sulic szabálytalankodik, elveszik a labdát a Veszprémtől.2–2
2. perc: GÓL! Meg is szerzi a vezetést a Veszprém, Ilics kap remek zárást Chemától, a szerb átlövő pedig a hálóba bombáz. Jön az egyenlítés, Skube eredményes. NA DE ! Nagy László egyből válaszol a túloldalon.1–2
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Mikler, Iváncsik, Ilics, Chema, Sulic, Nagy László, Gajic sorral kezdő Veszprém támad először, szabaddobás. Nagy László próbál betörni, sikertelenül.

Amint az a Veszprém mérkőzés előtti Facebook-posztjából kiderült: a magyar csapat fehér mezben, a házigazda sötétkében lép pályára.

Mindent a Bajnokok Ligájáról: tabella, menetrend, eredmények –ADATBANK ITT!

A két csapat magyarországi összecsapásán a házigazda Veszprém már hét góllal is vezetett, végül épphogy, 30–29-re győzött a Silkeborg ellen. ÖsszefoglalóITT!

A Veszprémnél sérülés miatt nincs ott a keretben Aron Pálmarsson, Cristian Ugalde és Ivan Sliskovic sem, ott van viszont két fiatal: Ligetvári Patrik és Fekete Dávid.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Silkeborg–Veszprém kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés élő tudósításában. Tartsanak velünk!