Eldőlt? A Szeged odahaza öt góllal kikapott a Kieltől

2021.03.31. 18:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán a Mol-Pick Szeged hazai pályán 33–28-ra kikapott a címvédő THW Kieltől. A visszavágót április 7-én rendezik meg Németországban.
Eldőlt? A Szeged otthon öt góllal kikapott a Kieltől (Fotó: Dömötör Csaba)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Eldőlt? A Szeged otthon öt góllal kikapott a Kieltől (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
MOL PICK SZEGED–THW KIEL (német) 28–33 (13–21)
Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette:
Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
SZEGED: Mikler – Sostaric 3 (1), Gaber, Mackovsek 2, Bánhidi 3, J. Källman 4, Bombac. Csere: ALILOVIC (kapus), Kaspárek 3, Vujin 1, Bodó 3, Canellas 2, B. Radivojevics 6 (2), M. Stranovsky 1, Zsitnyikov. Edző: Juan Carlos Pastor
KIEL: N. LANDIN – Ekberg 3 (1), REINKIND 7, Duvnjak 4, WIENCEK 5, SAGOSEN 8, M. Landin 3. Csere: M. Andersson (kapus), Sunnefeldt, ZARABEC 3, Dahmke, Horak, Weinhold. Edző: Filip Jícha
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 10. p.: 2–6. 14. p.: 6–9. 20. p.: 8–13. 25. p.: 10–17. 33. p.: 14–22. 36. p.: 16–22. 42. p.: 20–25. 49. p.: 22–28. 53. p.: 23–30. 58. p.: 27–32
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor:
– Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk és a támadásainkba is sok hiba csúszott. A szünet után Mirko Alilovic kiemelkedő teljesítményének köszönhetően faragtunk a hátrányunkból, ám ami a védekezésünket illeti, gondjaink nem változtak. Ha a jövőben tovább akarunk lépni, példát kell vennünk a sorozat aktuális címvédőjétől, mert nagyon jól játszó Kieltől szenvedtünk vereséget.
Filip Jícha: – Tisztelettel érkeztünk Szegedre, ahol nagyon erős ellenfél várt ránk. Az első félidőben az idény legjobb játékával tulajdonképpen eldöntöttük a mérkőzést. A második játékrészben ugyanakkor csupán ötvenszázalékos volt a lövőteljesítményünk. Előnyünk ellenére nehéz visszavágóra számítok, csak akkor lépünk tovább, ha megismételjük első félidőbeli teljesítményünket.

Amitől féltünk, bejött, hatványozottan, ugyanis a THW Kiel nemcsak legyőzte saját pályáján a Mol-Pick Szegedet, de gyakorlatilag harminc perc alatt eldöntötte a továbbjutás sorsát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A német sztárcsapat megmutatta, miért is a regnáló bajnok, bizonyította, hogy nem hiába képes évről évre a világ legjobb játékosait magához csalogatni, majd hosszú ideig megtartani.

A „zebrák” nem kértek a vendégek számára kötelezően előírt edzéslehetőségből, helyette már az első perctől kezdve „haraptak”. Olyan dinamikusan kézilabdáztak, hogy nemcsak az Újszegedi Sportcsarnokban helyet foglaló újságírók, de maguk a szegedi játékosok sem tudták lekövetni. Amit pedig védekezésben mutattak, az tanítani való volt: a falból kilépő embereik sok labdát csentek, amikor kellett nyitott, máskor zárt formációt alkalmazva vették elejét a szegedi támadásoknak. Az első félidőben a tavalyi Európa-bajnokság legjobbjának megválasztott horvát Domagoj Duvnjak volt a Kiel motorja, űzte-hajtotta az övéit, több alkalommal a mezénél fogva rángatta a megfelelő pozícióba csapattársait. Sander Sagosent pedig lehet nem szeretni, a képességét azonban nem lehet megkérdőjelezni: a norvég világklasszis annak ellenére tarthatatlan volt, hogy tőle szokatlan módon bizony bele-belehibázotta ziccerekbe.

A németek különben még azt is elbírták, hogy legjobbjuk, Hendrik Pekeler sérülés miatt el sem utazott Magyarországra, míg a dán válogatottból visszatérő kapusuk, Niklas Landin kéthetes karantént követően, szinte edzés nélkül lépett pályára. Utóbbi védéseivel újfent igazolta, miért választották meg az év legjobb férfi kézilabdázójának 2019-ben.

Az első játékrészben 21 (!) gólt kapott a Mol-Pick Szeged, miközben csak 13-at szerzett, tehát a magyar együttes védekezése csődöt mondott, ám ami még nagyobb baj, hogy támadásban is rendkívül lassú, kiszámítható, s főleg pontatlan volt. Bánhidi Bencéhez Patrick Wiencek szorításában alig-alig jutott el labda, igaz, ebben az is szerepet játszott, hogy a hazaiak beállóját 19 perc alatt kétszer kiállították. Marko Vujin első szegedi találatát is csak szépségtapaszként könyvelhettük el, pláne, hogy átlövésből a Tisza-parti alakulat szinte végig veszélytelen volt. 13–21

Mégis meccsben „maradt” a Pastor-csapat, leginkább Mirko Alilovic beállításának köszönhetően, miután volt, hogy a horvát kapus egy perc alatt három lövést is hatástalanított, ám legtöbbször hiába, mert öt gólnál egyszer sem volt kisebb a különbség a szünet után. Többször felcsillant ugyan a remény, hogy felzárkózzon a Mol-Pick Szeged, de mindig a legrosszabbkor rontott – vagy mondhatjuk úgy is, hogy Landin védett. Az olimpiai és világbajnok aztán a végjátékban megsérült, helyére a kapusedzőből játékossá avanzsálódó 43 éves Mattias Anderssont küldte be az amúgy rendkívül ideges Filip Jícha, aki még akkor is dühöngött, amikor a Kiel elszúrta az utolsó támadását a plusz hatért… 28–33

A kiesés szakaszban először kapott ki hazai pályán a Kieltől a Szeged, amely ezzel rendkívül nehéz helyzetbe került a jövő szerdai visszavágót illetően.

NYOLCADDÖNTŐ
Vardar Szkopje (északmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM április 1., 18.45 április 8., 18.45
MOL-PICK SZEGED–THW Kiel (német) 28–33 április 7., 18.45
Elverum (norvég)–Barca (spanyol) április 2., 18.45 április 5., 18.45
PPD Zagreb (horvát)–Flensburg (német) elhalasztva április 8., 18.45
Celje (szlovén)–PSG Handball (francia) április 1., 20.45 április 8., 20.45
Nantes (francia)–Kielce (lengyel) 24–25 április 7., 20.45
FC Porto (portugál)–Aalborg Handbold (dán) április 1., 20.45 április 7., 18.45
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Meskov Breszt (fehérorosz) április 1., 18.45 április 8., 18.45
Az első mérkőzésen az elöl álló csapat játszik otthon, a visszavágót fordított pályaválasztással rendezik meg.
NEGYEDDÖNTŐ
Nantes (francia)/Kielce (lengyel)–Vardar Szkopje (északmacedón)/TELEKOM VESZPRÉM
MOL-PICK SZEGED/THW Kiel (német)–Celje (szlovén)/PSG Handball (francia)
FC Porto (portugál)/Aalborg Handbold (dán)–Flensburg (német)/PPD Zagreb (horvát)
Motor Zaporizzsja (ukrán)/Meskov Breszt (fehérorosz)–Elverum (norvég)/Barca (spanyol)
Az első mérkőzéseket május 12-én és 13-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Ekberg lövése után Alilovic véd. Sostaric lövésétMattias Andersson védi. Sagosen lövése után a labda lelassul a sáncon, Alilovic pedig véd. Ez a vége, a nyolcaddöntő első felvonásán a Kiel 33–28-ra nyert Szegeden. A visszavágót április 7-én rendezik meg.

59. perc: Kaspárek remek hát mögötti passza után Sostaric lő gólt. 28–33

58. perc: Labdaszerzés, majd gyors szegedi gól, Kaspárek eredményes (27–32). Jó a húzás a szélre, Magnus Landin bemegy és gólt lő. 27–33

57. perc: Reinkind átlövése után most véd Alilovic. Landint Mattias Andersson váltja a kapuban, lehet hogy a dán megsérült. a Sostaric kap labdát, és gólt lő a jobb szélről beugorva. 26–32

56. perc: Kaspárek lövése után Landin véd.

55. perc: Ez is bepattan, Reinkind lövése után Gaber kezérül perdül a kapuba a labda. 25–32

54. perc: Reinkind lő gólt (24–31). Hetes és két perc, Wiencek ül le. Radivojevics jön, és ezúttal gólra váltja a büntetőt. 25–31

53. perc: Hét a hat ellen támad a Szeged, Canellas pedig passzívnál a kapuba pattintja a labdát. 24–30

52. perc: Radivojevics ugrik be a jobb szélről, de Landin bravúrral véd. Megtalálják a védőjétől elszakadó Wienceket, aki könnyű gólt lő. 23–30

51. perc: Zarabec passzívnál talpról lő, Alilovic lábbal véd.

50. perc: Sagosen megtalálja a befutó Ekberget, aki kilövi a jobb alsó sarkot (23–29). Hetes és két perc, Duvnjak rángatta Bánhidit. Radivojevics hetesét védi Landin.

49. perc: Harmadik idejét is kikéri a Szeged. Pazar kínai figura, Radivojevics passza után Canellas húzza az üres kapuba a labdát. 23–28

48. perc: Mackovsek nem találja el a Kiel kapuját. Újabb Alilovic-bravúr, megint Sagosenen fogott ki.

47. perc: Reinkind kiharcol egy szbaddobást. Zarabec talpról bombázza a kapuba a labdát. 22–28

46. perc: Reinkind hibázik, jöhet a Szeged. Hét a hat ellen támad a hazai csapat,Stranovsky lövése után azonban Landin véd.

45. perc: Zsitnyikov passza utánStranovsky pazar gólt lő. 22–27

44. perc: Zsitnyikov megtalálja Bánhidit, aki magabiztosan értékesíti a ziccert (21–26). Megnyílik a fal Sagosen előtt, Sagosen kihasználja, gólt lő. 21–27

43. perc: Alilovic véd, de visszakapja a labdát a Kiel. Ez már bent van, Zarabec eredményes. 20–26

42. perc: Újabb labdaszerzés, indul a Szeged, Källman gólt lő (20–25). A labda súrolta Landin fejét, a svéd szélső elnézést is kér. Zarabec hibázik az egyik, Zsitnyikov a másik oldalon.

41. perc: Reinkind bejátszása pontatlan, Radivojevics gyors góllal büntet. 19–25

40. perc: Sagosent sikerül blokkolni, de összeszedi a kipattanót, majd megtalálja Wienceket, aki nem hibázik (17–25). Bánhidi kap jó labdát, lefordul, majd a kapu bal oldalába lő. 18–25

39. perc: Kaspárek lövését könnyedén védi Landin.

38. perc: Reinkind elementáris erővel küldi a bal felső sarokba a labdát. 17–24

37. perc: Sagosen lövése után elakad a labda Alilovic lábában. Azonnal indul a Szeged, de Radivojevics ezúttal hibázik.

36. perc: Reinkind a kapufát találja el, rohan a Szeged, Källman gólt lő (16–22). Időt kérnek a vendégek. Sagosennek átlövésből jobban megy, gólt lő (16–23). Gyors válasz, Radivojevics lövi ki a kapu jobb felső sarkát. 17–23

35. perc: Kaspárek egy jó csel után a kapu közepébe küldi a labdát. 15–22

34. perc: Újabb technikai hiba, megint Sagosen mehet ziccerben, de Alilovic ezt is védi. Hihetetlen, Zsitnyikov lövése pontatlan, a gyorsindítás után azonban Duvnjak nem találja el a kaput.

33. perc: Källman labdát szerez, rohan a Szeged, Mackovsek könnyű gólt lő (14–22). Sagosen átlövése után Alilovic lábbal véd. Zsitnyikov ellépi, Sagosen ziccerét azonban védi Alilovic.

32. perc: Kaspárek nem kap szabaddobást, megint jöhet a Kiel.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támad a Szeged: A hazai kapuban csere volt a szünetben, Miklert Alilovic váltotta. Zsitnyikov hibázik, nincs gól. Nem úgy a másik oldalon, Reinkind talál be a szegedi kapuba. 13–22

Sander Sagosen (5) hat gólt szerzett az első félidőben (Fotó: Török János/Délmagyar)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Ez is bent van, Reinkind ezúttal a bal alsó sarokba küldi a labdát (12–21). Kaspárek talpról lő egy gyors gólt (13–21). Maradt még néhány másodperc, időt kér a Kiel. Hét a hat ellen támadtak, de Mackovsek eltakarította a bejátszást. Ez a vége az első félidőnek, a Kiel nyolc góllal vezet a szünetben. 13–21

29. perc: Sagosent nem lehet tartani, most a jobb alsó sarokba lövi a labdát (12–20). Kaspárek bejátszása nem jó.

28. perc: Bodó átlövése után ezúttal utat talál a labda a kapuba. 12–19

27. perc: Radivojevics ezúttal hibázik, jöhet a Kiel. Zarabecet blokkolja Mackovsek. Reinkind egy betörés után gólt szerez. 11–19

26. perc: Bodó passza után Radivojevics beugrik, és gólt lő, ezúttal a kapu bal oldalába (11–17). Megint megtalálják Wienceket, aki megint gólt lő. 11–18

25. perc: Ekberg magabiztosan értékesíti a büntetőt (10–17). Héttel vezetnek a németek, második idejét is kikéri Pastor. Bodó átlövése után a sáncról megy a kapu mellé a labdát.

24. perc: Pazar akció, Canellas dobja a hatoson belülre a labdát, Bodó a levegőben úszva lő, de Landin véd. Hetest kap a Kiel.

23. perc: Nyitottat védekezik a Kiel, Vujin lövése ezúttal nem jó. Gyors német gól, Magnus Landin értékesíti a ziccert, a kapuba pattintja a labdát. 10–16

22. perc: Vujin talpról küldi a labdát közvetlenül a léc alá (10–14). Wiencek lefordul Radivojevicsről, majd gólt lő. 10–15

21. perc: Nem kap hetest a Kiel, jöhet a Szeged. Újabb eladott labda, újabb üres kapus gól, ezúttal Ekberg a saját hatosától íveli a labdát a kapuba. 9–14

20. perc: Eladott labda a Szegednél, Duvnjak a felezővonaltól az üres kapuba dobja a labdát (8–13). Vujin húzása után Radivojevics bombázza a jobb felső sarokba a labdát. 9–13

19. perc: Bodó remek passza után Källman lövését védi Landin. Megvan a kipattanó, Bodó pedig a kapuba zúdítja a labdát (8–11). Wiencek estében, a kapunak háttal lő gólt (8–12), ráadásul utólag kiállítják Bánhidit, ez már a második kétperces büntetése.

18. perc: Jó a zárás, Sagosen emelkedik, majd a kapu bal oldalába lövi a labdát (7–11). Mikler érezte az irányt, bele is kapott a labdába, de védeni nem tudott.

17. perc: Vujin is kiharcol egy hetest, Radivojevics érkezik, és be is pattintja a kapuba a labdát. 7–10

16. perc: Sostaric büntetőjét ezúttal védi Landin. Zarabec megindul, megveri egy az egyben a védőjét, majd gólt lő estében. 6–10

15. perc: Bombacot löki fel Magnus Landin, akit két percre kiállítanak. Canellas kiharcol egy hetest.

14. perc: Ez is bent van, megint Duvnjak volt eredményes (5–9). Ez már bent van, Bodó ezúttal gólt szerez. 6–9

13. perc: Duvnjak átlövése után a sáncról pattan a kapuba a labda (4–8). Gyors válasz, Bodó passza után Källman lő gólt. 5–8

12. perc: Sagosen védhetetlenül a kapu jobb oldalába bombázza a labdát (4–7). A másik oldalon Bodó nem találja el a kaput.

11. perc:Sikerül megtalálni Bánhidit, aki nem is hibázza el az első lövését (3–3). Landin megy bele az ellenfelébe, de a Szegedtől si elveszik a labdát. Gyorsindítás a németeknél, Wincek ziccerét azonban Mikler védi. Hetes és két perc, Bánhidi harcolta ki, Sunnefeldtet küldik ki. Sostaric magabiztosan gólra váltja a büntetőt, a jobb alsót választotta. 4–6

10. perc: Bombactól veszik el belemenés miatt a labdát. Sagosen egy csellel két védőt ver át, közel kerül a kapuhoz, és Mikler mellett a kapuba pattintja a labdát (2–6). Pastor eleget látott, időt kér.

9. perc: Reinkind passza pontatlan, majd Bánhidi ellen szabálytalankodnak, de nincs sípszó, Duvnjak labdát szerez, végigfut a pályán, majd gólt lő. 2–5

8. perc: Jó a védekezés, Sostaric szerez labdát. Vujin azonnal próbálkozik, Landin véd.

7. perc: Sagosen egy csel után közelről a jobb alsó sarokba bombázza a labdát (2–4). Kaspárek előtt alakul ki nagy helyzet, de elhibázza. Pastor le is ülteti a padra, Vujin érkezik a helyére.

6. perc: Megvan az első szegedi gól, Mackovsek a szerzője (1–3). Sőt, Reinkind lövése nem jó, Bombac indítja Källmant, aki értékesíti a ziccert. 2–3

5. perc: Kaspárek bombázza a kapu fölé a labdát, de azért, mert Sagosen meglökte. Sárga, tovább támadhat a Szeged. Mackovsek lövése nem jó. Mackovsek hátul javít, bemutat egy blokkot.

4. perc: Ezúttal Kaspárek adja el a labdát, a Kiel ezt is megbünteto, Sagosen lő könnyű gólt. 0–3

3. perc: Egyelőre nincs válasz, Källman ugrik be a bal szélről, de a lövése után Niklas Landin véd. A kipattanó megvan, tovább támadhat a Szeged. Mackovsek lövését blokkolják, jön a lerohanás, Ekberg gólt lő. 0–2

2. perc: Már passzívnál a németek, jön azonban egy kiállítás, Bánhidinek kell leülnie két percre. Gyorsan kihasználják az emberelőnyt, Magnus Landin kap labdát a bal szélen, beugrik, és gólt lő. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Kiel vezetheti az első támadást. Kemény védekezéssel kezd a Szeged, egyelőre nincs lövés…

Kékben a hazaiak, fehérben a vendégek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–THW Kiel nyolcaddöntő első mérkőzése a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Mindkét klubunknak helye van a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában, a legjobb 16 közé jutásért azonban ellentétes utat járt be a Mol-Pick Szeged és a Telekom Veszprém. Az A-csoportot a 6. helyen záró csongárdiakat hol sérülés, hol koronavírus-fertőzés, hol mindkettő sújtotta, így már az is csoda, hogy egyáltalán eljutottak a negyeddöntőig – mégpedig alanyi jogon. Az eredeti kiírás szerint ugyanis csak az első hat „élte” volna meg a tavaszt, abból is az első kettő (köztük a B-jelű nyolcasban második, így csütörtökön Szkopjéban fellépő Veszprém) rögtön a negyeddöntőbe került volna – ehelyett mind a 16 gárda a „legjobb” tizenhat közé jutott...

Mivel a koronavírusos edzője miatt az utolsó két, törölt csoportmeccsét 10–0-ra elveszítette a Tisza-parti alakulat, a tabellán hátrébb csúszott, s a Porto előzésével végül a lehető legnehezebb ellenfelet, a címvédő német Kielt kapta.

„Hozzászoktunk, hogy az európai szövetségben érdekes döntések születnek – mondta a Nemzeti Sportnak a Szeged beállója, Bánhidi Bence, aki másfél hónapos kihagyás után hét gólt lőtt a Tatabányának a Magyar Kupában. – A Kiellel kell játszanunk, ebből kell kihoznunk a maximumot, ami azt jelenti, hogy a nyitott és a zárt védekezésére is meg kell találnunk az ellenszert. Ha előbbit alkalmazzák a németek, az hatással lehet az átlövőjátékunkra, ha utóbbit, akkor nekem lehet nehezebb dolgom. Mindenesetre a mai kézilabdában muszáj kintről is veszélyeztetni.”

A posztján a világ egyik legjobbjának tartott Bánhidi nem találkozik a Kiel szintén klasszis beállójával, Hendrik Pekelerrel, aki megsérült a Flensburg elleni Bundesliga-rangadón, így a keménységéről híres Patrick Wiencekre hárulhat a magyar semlegesítése.Talány, hogy a vendégek cseh védekezőspecialistája, Pavel Horák felépül-e, de a karanténját letöltő dán kapus, Niklas Landin biztosan pályára lép.

„Mindenkitől száz százalékot várok, mert a továbbjutáshoz nem lesz elég néhány jó teljesítmény – folytatta a BL-ben hat meccsen 38 gólnál járó Bánhidi. – Mentálisan felkészültnek érzem a társaságot, erőnlétben van még lemaradásunk. A Kielnek is megvan a maga gondja: volt több koronavírusos, sorban játssza a meccseket, a játékosai fáradtabbak lehetnek. Sok múlik az edzőkön is, ki hogyan forgatja a csapatát. Niklas Landinra nem készülök külön, sok csatát megvívtunk, mindegyikőnk tisztában van vele, mit tud a másik.”

A Szeged és a Kiel eddig nyolcszor találkozott, a mérleg nyelve öt, illetve három győzelemmel a németek felé billen. A csongrádiaknak még egyszer sem sikerült búcsúztatniuk a kieséses szakaszban a négyszeres BL-győztest, egyben címvédőt – igaz, hazai pályán eddig mindig nyerni tudtak ellene.

NAGY PÉTER

„Az egyik szemem sírt, a másik nevetett”

– Mit szólt, amikor kiderült, hogy a Szeged lesz a Kiel ellenfele?
– Az egyik szemem sírt, a másik nevetett – mondta Szilágyi Viktor, a Kiel sportigazgatója. – Örömmel megyek Magyarországra, bár az érdekes, hogy csoportharmadikként olyan erősségű ellenfelet kapunk, mint a Szeged. Tudjuk, a magyar csapat megküzdött a koronavírussal, több meccse a zöldasztalnál dőlt el, ezért végzett a hatodik helyen, ami egyáltalán nem tükrözi a realitást. Nekünk is van problémánk, szinte alig tudunk edzeni, mert futószalagon játsszuk a mérkőzéseket.

– A Flensburgtól elszenvedett vereség milyen hatással volt a felkészülésre?
– Kielben minden vereség után rossz a hangulat, ez nálunk már csak ilyen. Az elmúlt hetekben kifejezetten jól ment a csapatnak, ám valamiért a Flensburg ellen nem tudtuk a megszokott teljesítményt nyújtani. Az sem segített, hogy a dán válogatottból visszatérő kapusunknak, Niklas Landinnak két hétre karanténba kellett vonulnia – szerencsére Szegeden már játszhat. Hendrik Peke­lerről viszont le kell mondanunk, egyelőre csak mankózik, még nem tudni, mennyire súlyos a sérülése. Pavel Horák sem tudott velünk edzeni, ahogy a második számú kapusunk, Dario Quenstedt sem.

– Bánhidi Bence semlegesítése lesz a legfontosabb feladat?
– Igen, de ott van még Dean Bombac is, aki kiválóan szervez, nagyon jól egy egyezik. Bencére mindenképpen figyelni fogunk, ám nem olyan áron, hogy az átlövőiket szabadon hagyjuk – meg kell találnunk az egyensúlyt. Nagyon jól jönne Pekeler rutinja, aki okosan védekezik középen, de a hiánya miatt más módon kell megakadályozni, hogy a szegedi kulcsjátékosok kibontakozzanak.