Ennyi hibával nem lehet – kiesett a Szeged

2016.03.23. 18:25
A Szeged az 52. percben még jól állt, de a hajrában elbukott (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 36–29-re kikapott Kielben, így 65–62-es összesítéssel a német csapat jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A LEGJOBB NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
THW KIEL (német)–MOL-PICK SZEGED 36–29 (18–14)
Kiel, 10 000 n
éző. V: Eliasson, Pálsson (izlandiak)
KIEL: LANDIN 1 – EKBERG 7, VUJIN 9 (5), BROZOVIC 4, Canellas 2, Duvnjak 3, Dahmke 3. Csere: Ferreira, Mamelund, Sprenger, DISSINGER 5, Anic 2, Jaanimaa, Katsigiannis, Williams, Klein.
SZEGED: Sierra – Prodanovics, Ancsin, Vranjes 1, BOMBAC 7 (3), GARCÍA ROBLEDO 5, KÄLLMAN 7. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Mindegía 2, Thiagus Petrus 2, Zubai, Ilyés, Balogh Zs. 3, Blazevic 2, Parrondo.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 10. p.: 4–5. 13. p.: 8–5. 18. p.: 11–7. 21. p.: 11–10. 39. p.: 23–18. 44. p.: 27–21. 52. p.: 29–26. 56. p: 34–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/3
Továbbjutott: a Kiel, 65–62-es összesítéssel.
ALFRED GISLASON, a Kiel edzője:
– Már Szegeden tudtam, hogy nagyon nehéz visszavágó vár ránk, és jobban kell játszanunk, mint ott. Együttesem Landin vezérletével így is tett. Hatalmas küzdelemre késztetett bennünket a kiváló Szeged, amely újra jól felkészült. Szurkolóink a fantasztikus hajrában sokat segítettek, pluszerőt adtak.
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője: – Nem túlzok, ha azt mondom, a Kielnek ezt a meccset Niklas Landin nyerte meg. Igaz, nekünk is volt részünk abban, hogy a meccs legjobbja lehetett, mert kihagyhatatlannak látszó helyzeteket hibáztunk el, a kimaradó büntetőinkről nem is beszélve. A Kiel kitűnő hajrájával túl nagy előnyt szerzett, és végül megérdemelte a továbbjutást.

A tavalyi kieli meccshez képest sokkal jobban kezdett a Szeged, Jonas Källman vezérletével az első tíz percben még növelni is tudta az otthon megszerzett előnyét. A Kiel aztán 4–5-ről 8–5-re fordított, gyors lerohanásokból lőtt góljaival pedig a 18. percre ledolgozta hátrányát (11–7).

Juan Carlos Pastor azonnal időt kért, ami jót tett a Picknek, 3–0-s sorozatával megint szorossá vált az összecsapás. A mérkőzés elején Marko Vujin vitte a hátán a német csapatot, míg a szünet előtti percekben Christian Dissinger szedte szét többször is egymaga a szegedi falat. Niklas Landin a viszonylag sok kapott gól ellenére jól védte a Kiel kapuját, José Manuel Sierra viszont nem igazán bírt a hazai lövésekkel. A szünetben a Kiel állt továbbjutásra (18–14).

A második félidőben már Piotr Wyszomirski kezdett a Szeged kapujában, rögtön egy bravúrral. A lengyel kapus ezt követően is jobb teljesítményt nyújtott, mint spanyol kollégája, ám a Tisza-parti csapat a fordulás utáni percekben gyakorlatilag végig emberhátrányban játszott. Így is tartotta azonban magát, elsősorban Wyszomirskinek köszönhetően, de társai is mindent megtettek a sikerért, Thiagus Petrus egy ízben majdnem összetörte magát a reklámtáblán egy labdáért vetődve.

Ancsin: Ez volt a különbség a két csapat között

Antonio García Robledo két gólja után az 52. percben 29–26-ot mutatott az eredményjelző, de elég volt egy eladott labda, egy újabb kihagyott büntető, valamint Domagoj Duvnjak néhány villanása, és máris 32–26 volt oda.

Pastor második időkérése már nem használt, hiszen újabb szegedi ziccerek és hetesek maradtak ki (a két meccsen a Pick a 13 hétmétereséből csak hatot lőtt be), a vége így sima lett.

Ha a Kiel elindult a BL-ben, mindig eljutott legalább a legjobb nyolcig, idén is. A negyeddöntőben a címvédő Barcelona vár a német gárdára.
márc. 27., 19.30
A PSG és a Barcelona csoportelsőként a negyeddöntőbe jutott.
Az út Kölnbe

60. perc: García Parrondo akadályozott meg lábbal egy passzt, így még kap egy kiállítást, majd Ekberg újra betalál a szélről. Mindegía lövése még bepattan Landin kezéről, de ez a vége, továbbjut a Kiel a legjobb nyolc közé. 36–29
59. perc: Anic passza után Ekberg talál be a szélről. García Robledo válaszol gyorsan a másik oldalon, másfél perccel a vége előtt hazai időkérés 35–28
58. perc:
García Robledo nem viszi be ziccerben a labdát, de hetest kap. Hihetetlen, Landin ezúttal is kivédi Bombac büntetőjét.
57. perc: Ekberg a hatosról felugorva Wyszomirski lábai alatt talál a kapuba, Pastor időt kér. Ancsin azonnal gólt lő a jobb felsőbe. 34–27
56. perc: Wyszomirski hárít, ám Blazevic nagy helyzetben a kapu mellé durrant a lerohanás végén.
55. perc:
Védések mindkét oldalon, előbb a szegedi kapus, majd Landin véd. Dahmke lő gólt lerohanásból. A másik oldalon Canellas kap két percet, majd Balogh hetesét hárítja Landin. 33–26
54. perc: Duvnjak
védhetetlenül bombáz a kapuba, hat gól a különbség, így jön a szegedi időkérés. Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát a Szegedtől. 32–26
53. perc: Mindegía rossz passza után Ekberg vágja be a labdát a lerohanás végén. Az újabb szegedi támadás végén Mindegía javítva hibáját hetest harcol ki. Bombac büntetőjét azonban védi Landin. 31–26
52. perc: García Robledo szerez labdát, majd a lerohanást góllal fejezi be. Duvnjak válaszol egy átlövéssel, a jobb alsóban köt ki a labdája. 30–26
51. perc: García Robledo
lövése beakad, a másik oldalon pedig Wyszomirski véd a németek lerohanása végén, Thiagus Petrus pedig megmenti a labdát az oldalvonal előtt. A lengyel kapus újra véd, Anic ziccerét rúgja ki a mezőnybe. 29–25
50. perc: Duvnjak
lövésébe beleér Wyszomirski, de a labda végül bepattan a kapuba. 29–24
49. perc: Remek támadás végén Källman lő Landin mellett a kapuba. Majd Wyszomirski mutat be egy remek védést. 28–24
48. perc: Vujin ereszt el egy bombát, ami kiköt Wyszomirski kapujában. 28–23
47. perc:
Prodanovics a kapufát találta el, onnan pedig kifelé pattant a labda.
46. perc:
Vujin passza után Wyszomirski tolta a lécre Ekberg lövését. Thiagus Petrus lövését védi Landin, de Vranjes szedi össze a kipattanót, majd Prodanovicshoz passzol, aki a széltől a hálóba talál. 27–23
45. perc: Dissinger áll ki két percre. Bombac passzába belenyúlnak, de a lepattanó Baloghhoz kerül, aki közelről nem hibáz. 27–22
44. perc: Ötgólos előnyben időt kér a Kiel. Ekberg lő gólt egy befutás után. 27–21
43. perc: Bombac ellen az ítélet, Dahmke pedig góllal fejezi be a lerohanást. Balogh lő gólt, de vonalra lép, így érvénytelen a találata. 26–21
42.perc: Bombac két védővel a nyakán a léc alá bombáz, de a másik oldalon Dissinger sem hibáz. 25–21
41. perc: Még egy emberhátrányos gól, Thiagus Petrus egy lerohanás után talál be. A másik oldalon Canellas kiszolgálása után Anic lő gólt. 24–20
40. perc:
García Robledo passza után Källman talál be emberhátrányban. 23–19
39. perc: Ez is kiállítás, Vranjes kap két percet, Vujin pedig nem tud hibázni, ezt a büntetőt is belövi, először kialakítva ötgólos különbséget a németek javára. 23–18
38. perc: Brozovic válaszol, a hatosról felugorva talál a kapuba. A másik oldaon García Robledo fölé durrant, majd Wyszomirski hárít. 22–18
37. perc:
Wyszomirski óriási bravúrral védi Ekberg ziccerét, majd Bombac Landin lábai között talál a hálóba. 21–18
36. perc:
Újabb szegedi kiállítás, Brozovic ül le két percre, Vujin pedig értékesíti a hetest. 21–17
35. perc:
Dissinger hiába lő gólt, lépéshiba miatt nem adják meg, amit Bombac büntet meg, Vujinnal szemben a jobb alsóba lő. 20–17
34. perc:
Eddig tartott a szegedi emberhátrány, Brozovic is kiáll. Källman lövését azonban magabiztosan hárítja Landin.
33. perc:
Bombac előbb kiharcol, majd értékesít egy hétméterest. Prodanovics két percet, a Kiel hetest kap, amelyet Vujin gond nélkül belő. 20–16
32. perc: Dissinger elképesztően szerencsés módon kaparta össze a labdát, majd előrevetődve a hálóba dobta. 19–15
31. perc: Indul a második félidő, a Kiel támadhat először. Anic fordul kapura, ám a szünetben beálló Wyszomirski hárít, a másik oldalon Bombac lövése pedig becsúszik Landin lábai között. 18–15

1. FÉLIDŐ

30. perc: Dissinger is betalál, így néggyel vezetnek a németek a szünetben. 18–14
29. perc: Canellas
a blokk fölött lövi el a labdát, amely a hálóba csapódik, a másik oldalon Balogh a kapufát trafálja telibe. 17–14
28. perc:
Egy rossz vendégtámadás után kiegészül a Szeged.
27. perc: Vranjes harcol ki hetest emberhátrányban, Bombac pedig remekül a jobb felsőbe bombázza a labdát. Az ellentámadásból Canellas szerez gyorsan gólt. 16–14
26. perc: García Robledo futtából szerzi meg első gólját. Thiagus Petrus nyúlt oda Dissingernek, amiért második kiállítását kapja. Az eset után megítélt hetest Vujin lövi be Wyszomirskinek. 15–13
25. perc: Sierra védése után Thiagus Petrus fejezi be góllal a szegedi akciót. A másik oldalon Anic gyűjt össze egy kapusról kipattanó labdát, majd a hálóba lő. 14–12
24. perc: Dissinger előtt szétnyílik a fal, így könnyedén lő gólt. Remekül megy végig a szegedi húzás, ám a végén Balogh elhibázta a helyzetet 13–11
23. perc: Mindegía ereszt el egy hatalmas lövést talpról, a labda pedig a bal felsőben köt ki. Időt kér a Kiel. 12–11
22. perc: Vranjes lebirkózása után García Robledo lő az oldalhálóba, ám megtámasztják, így szabaddobást kap.
21. perc: Balogh
emelkedik remek ütemben, majd Landin mellett a kapu jobb oldalába lő, sorozatban a harmadik szegedi gólt szerezve. Duvnjak mellé durrant, ám az ellentámadást nem tudjuk befejezni, így Dissinger lő gólt lerohanásból Sierrának. 12–10
20. perc: Bombac kegyetlenül a jobb alsó sarokba vágja a hetest. 11–9
19. perc: Källman egy remek csel után, Landin feje mellett a hálóba bombáz. Majd Duvnjak durrant mellé, így Balogh egy gyors akció végén hetest tud kiharcolni. 11–8
18. perc: Ancsin lövését könnyedén fogja Landin, majd az üresen maradt szegedi kapuba dobja a labdát, ezzel máris ledolgozta hátrányát a Kiel, így Juan Carlos Pastor azonnal időt is kér. 11–7
17. perc: Thiagus Petrus áll ki két percre, Brozovic pedig azonnal gólra váltja az emberelőnyt. 10–7
16. perc: Vujin
lepi meg Sierrát, ám azonnal jön a válasz Vranjes pattintja be a labdát a hálóba Landin lábai mellett. 9–7
15. perc: Bombac passza után Blazevic talál be emberelőnyben. 8–6
14. perc: Canellas pattintja Brozovichoz a labdát, aki a hatosvonalról befordul, és a hálóba vágja a labdát. A másik oldalon Dahmke kap két percet. A játék remek, ám Källman próbálkozását Landin védi. 8–5
13. perc:
Landin védése után Brozovic is góllal fejez be egy gyors kontrát. Bombac próbálkozik ismét, de Landin ezúttal is hárít. 7–5
12. perc: Canellas sárgul be, majd Ancsin eladott labdája után Ekberg fejezi be góllal a lerohanást. 6–5
11. perc: Källman lövését ezúttal védi Landin, de a másik oldalon sincs gól miután Ekberg próbálkozásába Sierra ért bele.
10. perc: Bombac
labdája talál uta a kapuba, a másik oldalon viszont Ekberg lövi ki a jobb felsőt a szélről beugorva. 5–5
9. perc:
Bombac labdaszerzése után remekül indítja Källmant, aki ezúttal sem hibázik. Ancsin ellen az ítélet, hetes a Kielnek. Vujin a jobb felsőbe bombázza. 4–4
8. perc:
Vujin rossz passza után Källman egy remek cunderrel egyenlít. 3–3
7. perc:
Vranjes harcol ki hetest, García Parrondo lövését azonban védi Landin.
6. perc: Bombac adja el a labdát, de Dahmke nagy helyzetben nem találja el a kaput.
5. perc: Vujin
ezúttal is jól emelkedik, és lövése utat talál a kapuba. 3–2
4. perc: Vujin
is ellövi a fal mellett és Sierra mellett. A másik oldalon Källman talál be. 2–2
3. perc: Dahmke
átlövésből talál be, amire egy szegedi kapufa a válasz. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!
A Szegedé az első támadás és az első gól, Källman talál be egy betörés után. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Kiel–Mol-Pick Szeged párharc visszavágója a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Tartsanak velünk!

Az előző szezonban a negyeddöntőben futott össze a két csapat. Akkor a Szeged hazai pályán kétgólos előnyt harcolt ki magának (31–29), ám a visszavágón a Kiel esélyt sem hagyva, 31–23-ra nyert, és 60–54-es összesítéssel bejutott a legjobb négybe.

Idén az első mérkőzésen a Szeged hazai pályán óriási bravúrt bemutatva 33–29-re legyőzte a Kielt. A szegedi találkozóról ide kattintva olvashat bővebben.