Férfi kézi-vb: kiütéses horvát és svéd siker, spanyol győzelem

2017.01.18. 22:40
A német férfi kézilabda-válogatott a szünet után állva hagyta az addig magát jól tartó Fehéroroszországot a franciaországi világbajnokság csoportkörének 4. fordulójában.

B-CSOPORT

A macedónok a 26. percben még három góllal vezettek (14–11), de a szünetre fej fej mellett érkeztek meg a csapatok (14–14).

A fordulást követően 18–18 után egy 3–0-s sorozattal elléptek a spanyolok, de az 50. perc elején újra csak egy volt közte (22–23). Ekkor azonban a tarthatatlan Valero Rivera négy gólt szórt, 22–28 után pedig már nem volt visszaút a macedónok számára (25–29).B-CSOPORT

C-CSOPORT

A németek 2–3 után egy 3–0-s sorozattal fordítottak a 6. perc elejére, de a fehéroroszokat ez nem törte meg, és a 12. percben már ismét náluk volt az előny (7–6).

A rendkívül szorosan alakuló első félidő utolsó momentumaként a németek egyenlítettek (16–16), a fordulást követően pedig Patrick Groetzki villámgyorsan szerzett három góljával el is húztak (16–19).

Itt már leszakadni látszottak a fehéroroszok, Uwe Gensheimer sorra lőhette a könnyű gólokat, és bár a hatgólos (19–25), differenciát egy alkalommal felére csökkentették (22–25), a németek újra erőre kaptak és végül 31–25-re nyertek.

A horvátok már az első félidőben állva hagyták a chileieket (17–9), a 32. percben már megvolt a közte tíz (19–9) és a felek közötti olló folyamatosan nyílt kifelé, az 58. percben már 17-tel vezetett az európai csapat (35–18), és végül 37–22-re nyert.

D-CSOPORT

Az argentinoknál hiába szerzett 12(!) gólt Federico Vieyra, egymaga ő sem volt képes tartani a lépést Egyiptommal, amely a 31–26-os sikerével bebiztosította a továbbjutását.

Dánia Bahreint is legyőzte, így Argentína és Bahrein pont nélkül állva már biztosan nem kerül a kieséses szakaszba.

Katar a 13. percig bírta a svédek tempóját (7–6), a szünetre azonban már hét góllal vezettek Ekbergék (19–12). A 38. percig kellett várni arra, hogy két számjegyű legyen a differencia (24–14), és bár innen még feljött hatra a két évvel ezelőtti ezüstérmes (27–21), a hajrá megint az európai csapaté volt (36–25).

SZAÚD-ARÁBIA–MAGYARORSZÁG 24–37 (10–17)
Fehéroroszország–Németország 25–31 (16–16)
Ld: Karalek, Silovics, Sinkel 4-4, ill. Gensheimer 8, Fäth 6, Groetzki, Kuhn 5-5
Horvátország–Chile 37–22 (17–9)
Ld: Mihic 8, Jotic 5, ill. Er. Feuchtmann 4, Salinas 4