Férfi kézi-vb: a németek nyerték meg a csoport rangadóját

2017.01.20. 19:15
Jim Gottfridsson hat gólt szerzett Egyiptom ellen (Fotó: AFP)
A német kézilabda-válogatott végzett a franciaországi világbajnokság C-csoportjának élén, miután az utolsó fordulóban 28–21-re legyőzte Horvátországot. A D-csoportban Svédország 33–26-ra megverte Egyiptomot, vagyis ha a mieink nem kapnak ki Fehéroroszországtól, Svédországgal találkoznak a kieséses szakaszban. Ha kikapnak, a csoportelső Dánia lesz az ellenfél.

C-CSOPORT

A németek és a horvátok is hibátlanul meneteltek a csoportzáróig, bár az Európa-bajnok valamivel magabiztosabban, így jobb gólkülönbségével vezetett.

Az első ütés a németeké volt, Häfner találatára viszont hárommal feleltek Stepancicék, akik az 5. percben 3–1-re vezettek. Häfnerék egy 6–0-s szériával törték le a horvát lelkesedést (7–3), majd a 19. perben már öt (9–4), a 23. percben pedig már hat gól volt közte (11–5).

Cindricék a szünetig négyre kapaszkodtak fel (13–9), majd a 45. perctől kezdve (19–13) alaposan belehúztak, és kilenc perccel a vége előtt feljöttek két gólra (21–19). Gensheimerék 22–20 után azonban állva hagyták ellenfelüket, a horvátok erejéből csupán egy utolsó másodperces szépítésre futotta (28–21).

A Chile–Szaúd-Arábia meccsről ide kattintva olvashat!

D-CSOPORT

Svédország és Egyiptom is csupán Dániától kapott ki eddig, így az egymás elleni meccs döntött a második helyről.

Az európai csapat már a meccs elején ellépett 3–0-ra, Ekberg harmadik góljával pedig már 8–2 volt a 16. perc elején. Az érdemi kérdések ezzel el is dőltek, a 23. percben Tollbring 13–4-re módosította az állást, és bár a szünetre hatra közeledett Egyiptom (15–9), a 35. percben már 11 volt a különbség (20–9).

A svédeknek az is belefért, hogy az utolsó négy percben nem szereztek gólt, így Egyiptom kicsit kozmetikázott (33–26).

Az olimpiai bajnok dánok már biztos csoportelsőként, az előző kiírásban ezüstérmet szerző katariak már fixen negyedikként várták a meccset. Az európai csapat hamar előnybe került, és a 14. percben még 10–8-ra vezetett, akkor azonban egy 4–0-s sorozattal fordított Katar (12–10), és a szünetre 16–14-es előnnyel mehetett.

A 38. percben már öt volt közte (20–15), a 43. percben még mindig volt négy (23–19). Ekkor azonban ritmust váltottak a dánok, az 50. percre fordítottak (24–25), és végül 32–29-re nyertek.

A Bahrein–Argentína meccsről bővebben itt!