Férfi kézi-vb: francia–szlovén és horvát–norvég meccs az elődöntőben

2017.01.24. 20:33
A francia Cédric Sorhaindo közel vízszintes helyzetbe került, a papírforma azonban nem borult (Fotó: AFP)
A házigazda francia válogatott 33–30-ra nyert a svédek ellen a férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében. Szlovénia 32–30-ra megverte Katart, ezzel egyrészt elődöntőbe jutott, másrészt kiharcolta a mieinknek a hetedik helyet. Norvégia ellenfele Horvátország lesz, amely egy góllal múlta felül a spanyolokat.

A svédek egyáltalán nem játszottak megilletődötten, pedig a világverő, házigazda francia válogatott volt az ellenfelük, amelyet mellesleg 28 ezren buzdítottak a Lille labdarúgócsapatának – ideiglenesen átalakított – stadionjában megrendezett mérkőzésen. Olyan jól tartották magukat a skandinávok, hogy az első félidőt egygólos előnnyel zárták.

Szűk húsz perccel a vége előtt már a franciák vezettek 23–20-ra, de ezzel nem sikerült megtörniük a svédeket, akik innen még fordítani tudtak (25–26 a 48. percben).

Nedim Remili és Daniel Narcisse góljaival azonban ismét a maguk javára fordították a mérkőzést a hazaiak, és többször már nem engedték ki kezükből az irányítást. Az elődöntőben Szlovénia vár rájuk, amely végül csak 32–30-es sikert aratott Katar ellen, ám vezetett már 29–20-ra is, továbbjutását nem fenyegette veszély. Mivel Katar a magyar válogatotthoz hasonlóan nulla pontot szerzett csoportjában a nyolcaddöntőbe jutó csapatok ellen, ám rosszabb gólkülönbséggel zárta ezeket a meccseket, a mieink szerezték meg a hetedik helyet, és Katar lett a nyolcadik.

Jóval izgalmasabban alakult a spanyol–horvát összecsapás, amelynek második félidejében végig a horvátok vezettek, de az utolsó másodpercekben vált csak biztossá a győzelmük.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ
Franciaország–Svédország 33–30
(15–16)
Legjobb góldobók: Mahé 9, Remili 6, Fabregas 5, ill. Gottfridsson 7, L. Nilsson 5, Ekberg, Tollbring 4-4

Szlovénia–Katar 32–30 (18–15)
Ld: Marguc 6, Dolenec 5, ill. Roine 8, Capote 5

Spanyolország–Horvátország 29–30 (15–17)
Ld: Fernández 7, Dujshebaev 5, ill. Mamic 9, Cindric 5, Horvat 4

Norvégia–Magyarország 31–28 (17–10)