Férfi kézi: válogatott játékosai nélkül is 12-vel nyert a Szeged

2018.01.19. 20:10
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata felkészülési mérkőzésen 41–29-re megverte a szerb Metaloplasztika Sabac együttesét.

A Szegedből hiányzott a magyar válogatottal a horvátországi Európa-bajnokságon részt vett Balogh Zsolt, Bánhidi Bence és Bodó Richárd, akik hétfőn állnak edzésbe, míg Jonas Källman, Matej Gaber és Szergej Gorbok sérülés után lábadoznak.

A magyar csapat 7–0-s rohanással kezdte a meccset, majd a szünetben tíz góllal vezetett (24–14). A második félidőben számottevően már nem nőtt a különbség a felek között, mindkét edző több variációs lehetőséget is kipróbált. A szegedi fiatalok közül Sztefan Szunajko három, míg Götz Bence és Szabó Máté egy-egy gólt szerzett.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Mol-Pick Szeged–Metaloplasztika Sabac (szerb) 41–29 (24–14)
Szeged, 300 néző. Vezette: Nagy, Thúróczy
MOL-PICK Szeged: Sego – Sostaric 6, Fekete B. 4, Skube 2, Zubai 2, Thiagus Petrus 8, Sigurmannsson 8 (3). Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Zsitnyikov, Hegedüs 3, Rodríguez 3, Sz. Szunajko 3, Tóth J., Götz 1, Szabó M. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
METALOPLASZTIKA: Bomastar – Vorkapics 7, Brajovics 4, Gojkovics 4, Trkulja 2, Jezdimirovics, Maticsics 2 (2). Csere: Vladiszavljevics, Kljajics (kapusok), Piszarics, B. Djukics 2, Dosen, M. Milics 2, Todorovics 1, M. Mitrovics 1, Trivinics 1, Dakics 2, A. Mitrovics 1, Szrdanovics. Vezetőedző: Vladan Jordovics
Hétméteres: 5/3, ill. 2/2
Kiállítás: 2, ill 6 perc
Forrás: pickhandball.hu