Férfi kézi SEHA-liga: kikapott a Veszprém a Zagrebtől

2016.12.10. 18:57
Gajic hét gólja sem bizonyult elégnek a sikerhez (Fotó: NS-archív)
Kikapott 27–23-ra a címvédő Telekom Veszprém a horvát PPD Zagreb vendégeként a kézilabda SEHA-liga szombati játéknapján.

A zágrábi csapat négy góllal nyitott, hét perc után jókora bajban volt a Veszprém, mely ugyan ezt követően ideiglenesen közelebb tudott jönni, ám képtelen volt utolérni a házigazdát. Az általában két-három góllal előnyben levő horvát csapat a szünetben 13–10-re vezetett.

Fordulás után a Veszprém szívósan kapaszkodott, és 16–14-nél a hazai időkérés sem állította meg a felzárkózást – Andreas Nilsson a 42. percben egalizált (16–16). A következő lépés azonban megint a zágrábiaké volt, akik David Miklavcic és Zlatko Horvat révén visszavették az irányítást. 21–17 után Xavier Sabaté időt kért, de már nem tudta rendezni a sorokat: a házigazda elhúzott, így a hajrá tulajdonképpen már izgalommentes volt, a PPD Zagreb 27–23-ra győzött.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
PPD ZAGREB (horvát)–TELEKOM VESZPRÉM 27–23 (13–10)
Varasd, 2000néző.V:Mandak, Rudinsky (szlovákok)
ZAGREB:STEVANOVIC – HORVAT5 (3),SEBETIC4,J. Valcic2,Vori3,S. Vujic2,MARKOVICS4. Csere:Skok (kapus), Cingesar2,T. Valcic, Miklavcic1,Eres, Markoszki, I.Vujic3,Kontrec1. Edző:Silvio Ivandija
VESZPRÉM:Mikler – Lékai, Sulic1,Ligetvári, Nilsson2,Ilics4,Iváncsik G.1. Csere:Borbély (kapus), GAJIC7 (5),NAGY L.4,Kopljar2,Marguc2,Ch. Rodríguez, Terzic. Edző:Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc:4–0.13. p.:6–2.22. p.:9–8.35. p.:15–11.42. p.:16–16.47. p.:18–17.55. p.:24–19
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 5/5
Silvio Ivandija:
– Megérdemelten nyertünk, pedig a sérült Mandalinic és Jotic nélkül kellett kiállnunk. Kapusunk vezérletével végig irányítottuk a játékot, a legfontosabb pillanatokban is erős lélekkel küzdöttünk, a támadójátékunk is hatékonyabb volt. Vendégeink meglepően gyenge napot fogtak ki.
Xavier Sabaté:– Dicséretet érdemel a Zagreb, amelyben Stevanovic kapus volt a kulcsfigura. Nagyon elégedetlen vagyok, fáradt együttesem nem játszott jól.