Férfi kézi NB I: tízzel nyert a Veszprém, nyolccal a Szeged

2021.05.15. 19:56
Nagy Bencéék nem igazán tudták megnehezíteni a Szeged dolgát (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/ftc-szeged-tudositas" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Telekom Veszprém Dabason, a Mol-Pick Szeged a Ferencváros vendégeként nyert tetemes különbséggel a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Két nappal a Nantes elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első, franciaországi felvonása után már Dabason volt jelenése a bajnoki éllovas Telekom Veszprémnek, amely az első félidőben – saját maga szintjén – keveset mutatott támadásban, így a szünetben nem kis meglepetésre egygólos hátrányban volt. A fordulás után összekapta magát David Davis együttese, 24 második félidei találatának köszönhetően végül tízgólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő riválisa otthonában. Kentin Mahé a tizenhárom lövéséből 10 gólt dobott, ebből kettőt hétméteresből.

A Szeged a Ferencváros vendégeként lépett pályára. A Tisza-parti csapat első rohama után a hazaiak még felálltak (7–7), sőt még a 24. percben is ott voltak a nyomukban (11–12), de a szünet után szétnyílt az olló a két csapat között. A vendégeknél ifj. Rosta Miklós hét lövésből hét gólt szerzett.

A Balatonfüred a Cegléd, a Tatabánya az Eger ellen igazolta a papírformát, míg a Komlóval döntetlent játszó Csurgó már hét meccs óta veretlen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABASI VSE KC–TELEKOM VESZPRÉM 29–39 (16–15)
Dabas, 100
néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
DABAS: HOLLÓ – ÁCS 3, FEKETE B. 4, Török 3 (1), Szöllősi Sz. 3, Koller 1, Laurinyecz 3. Csere: Hermann (kapus), Garajszki, VÁCZI M. 7 (2), Zatureczki, Antal Sz. 1, Horváth L. 1, Hajdú, Katona, Kende 3. Edző: Tomori Győző
VESZPRÉM: CUPARA – Siskarjov 1, Maqueda 3, B. Blagotinsek 1, Ligetvári 2, Markussen 3, Lékai 3. Csere: Corrales (kapus), Manaszkov 4, JAHJA 7, Moraes 3, Tönnesen, MAHÉ 10 (2), Dörnyei 1, Lukács P. 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 18. p.: 9–9. 24. p.: 13–12. 36. p.: 17–20. 49. p.: 23–32. 56. p.: 27–37
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Tomori Győző:
– Remélem, az az igazi arca a csapatunknak, amit ma mutatott, ezzel a hozzáállással és motivációval van jövője ennek a gárdának. Örülök a mai védekezésünknek és bátor támadójátékunknak.
David Davis: – Ezzel a győzelemmel megnyertük az alapszakaszt. Az első félidőben még látszott, hogy negyvennyolc órával ezelőtt még pályán volt a csapat, de a másodikban már sokkal jobban játszottunk. Innentől a jövő heti BL-visszavágóra kell koncentráljunk.

FERENCVÁROSI TC–MOL-PICK SZEGED 28–36 (15–18)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Sándor L., Szikszay
FTC: Zernovic – Bujdosó 2 (1), Ónodi-Jánoskúti 2, ANDJELICS 3, Pordán 1, Nagy B. 3, Kovacsics 2. Csere: Győri K. (kapus) 2, Mikita, Turák, FÜZI 4, IMRE B. 5 (2), Prainer 2, Bognár A. 2, Szabados, Karai. Edző: Horváth Attila
SZEGED: Alilovic – B. RADIVOJEVICS 6, Henigman, Källman 1, Mackovsek 2, Gaber 4, Bombac 1. Csere: MIKLER (kapus), Zsitnyikov 1, IFJ. ROSTA M. 7, Stranovszky 2, J. Canellas 3, BODÓ 5, Kaspárek, Sostaric 4 (1), Bajus. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 14. p.: 7–7. 21. p.: 8–12. 35. p.: 17–22. 42. p.: 19–26. 49. p.: 22–30. 54. p.: 23–33
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Horváth Attila:
– Próbáltuk tartani a lépést a Szegeddel, ugyanakkor sáfárkodni az erőnkkel a következő időszak sűrű feladataira. Úgy érzem, színvonalas, jó mérkőzést játszottunk, a szurkolóknak is tetszhetett a produkció.
Juan Carlos Pastor: – Jó nevelőmunka folyik a Fradinál. A második sorunk nem védekezett jól, de sok gólt lőtt, a második félidő jelentős részében hét a hat ellen játszottunk, ekkor könnyű gólokat is kaptunk, de a legfontosabb, hogy győztünk.

BALATONFÜREDI KSE–CEGLÉDI KKSE 35–24 (19–10)
Balatonfüred, 250
néző. V: Rontó, Szanyi
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 3, Kemény 2 (1), TOPIC 6, Szűcs B. 1, SZÖLLŐSI B. 5 (2), BÓKA 4. Csere: Andó (kapus), PULAY 6 (1), Szmetán, Kőhegyi 1, Dénes J., Ág B., Malinovic 1, Brandt 2, DRASKOVICS 4. Edző: György László
CEGLÉD: Tamási – Gyene 3 (1), HNIDÁK 5, Kiss R. 3, Mazák 1, Vranac 3, Zakics. Csere: Kránitz (kapus) 1, Pásztor Á. 1, Németh B., Szepesi I. 3 (2), Kállai 1, Peszeki, TELEKI 3. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 9. p.: 4–1. 12. p.: 7–3. 16. p.: 9–5. 21. p.: 12–7. 26. p.: 16–8. 34. p.: 21–11. 40. p.: 24–13. 45. p.: 25–19. 50. p.: 29–20
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
György László:
– Biztos győzelemre számítottunk, sikerült is megszereznünk. Örülünk, hogy minden játékosunknak lehetőséget tudtunk adni. Készülünk a Fradi ellen.
Nagy Károly: – Sajnos több játékosunkat elveszítettük a Tatabánya elleni mérkőzésen. Ezúttal több olyan játékosnak adtam lehetőséget, aki eddig kevesebb lehetőséget kapott, ők többé-kevésbé helytálltak.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SBS EGER 31–27 (17–15)
Tatabánya, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 2, Ancsin 3, SIPOS 3, Győri M. 3, Bozsovics 4, MOLNÁR B. 5. Csere: KONECNY (kapus), Debreczeni 3, Juhász Á. 3, BALOGH ZS. 5 (4), Hornyák B. Edző: Vladan Matics
EGER: Balogh T. – Szuharev 2, Kiss G., Tóth R. 1 Machác 4, BERNATONIS 7, Holdosi 4. Csere: LEZÁK 7 (3), Schmid 1, Kovács M. 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 10. p.: 6–6. 18. p.: 11–7. 21. p.: 11–10. 26. p.: 16–12. 34. p.: 18–18. 38. p.: 22–20. 43. p.: 25–22. 56. p.: 28–26
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Vladan Matics:
– Látszott a csapaton, nagy rajtunk a nyomás, hogy megszerezzük a harmadik helyet. A második félidőben sok múlott a jó védekezésünkön és a feljavult kapusteljesítményünkön. Kellemetlen ellenfélen jutottunk túl, győzelemmel.
Tóth Edmond: – Az volt a célunk, hogy az utolsó három bajnoki mérkőzésünkből hozzuk ki a maximumot. Sokáig jól védekeztünk az érthetően feszült hangulatú találkozón, és most a srácok kicsit szomorúak, mert nyerni szerettek volna.

SPORT36 KOMLÓ–CSURGÓI KK 21–21 (9–12)
Komló, 400
néző. V: Hargitai, Markó
KOMLÓ: GRANIC – Szkokán, ZOBEC 3, SUNAJKO F. 3, Jóga 3, Jerkovic 3, Hoffmann. Csere: Balázs S., GRÜNFELDER 2, Oláh T., Takács B. 2, VASKÓ 4, Melnyicsuk 1 (1). Edző: Kilvinger Bálint
CSURGÓ: Tatai – VASZICS 7, KRECIC 3, Vasvári, HANUSZ 4 (1), Szeitl E. 1, GÁBOR M. 2. Csere: Füstös (kapus), A. Kovacevic, Krszmancsics 2 (1), Popovics, Borsos 2. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 11. p.: 4–6. 23. p.: 7–10. 29. p.: 8–12. 34. p.: 11–13. 42. p.: 13–15. 50. p.: 17–18. 55. p.: 21–20
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Kilvinger Bálint:
– Ez egy ilyen meccs volt, parázs küzdelem. Szerencsére a nézők is ismét láthatták, milyen a kézilabda. Azt hiszem, mindkét fél elégedett lehet a megszerzett ponttal.
Alem Toszkics: – A három kiállítás alaposan felforgatta a csapatomat. Az első félidőben nagyon sokat adtunk ki magunkból, a végére rendkívül elfáradtunk. Még nagyon fontos lehet a végelszámolásnál ez a pont.

1. Veszprém 24 23 1 868–564 +304 47
2. Szeged 23 20 3 779–579 +200 40
3. Tatabánya 22 16 2 4 629–552 +77 34
4. Balatonfüred 23 13 4 6 660–616 +44 30
5. Csurgó 24 11 6 7 643–649 –6 28
6. FTC 21 11 1 9 592–581 +11 23
7. Eger 24 9 3 12 652–734 –82 21
8. Komló 24 9 2 13 639–671 –32 20