Nyert otthon a Szeged, de ismét a Veszprém a bajnok

2017.05.24. 17:47
Hiába nyerte meg a visszavágót a Szeged, a Veszprém lett a bajnok (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda NB I döntőjének visszavágóján a Mol-Pick Szeged hazai pályán 30–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet, összesítésben azonban nem tudta ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett hatgólos hátrányát, így a bakonyiak 50–47-es összesítéssel megnyerték a magyar bajnoki címet.

FÉRFI KÉZILABDA K&H LIGA
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 30–27 (15–14)
Szeged, 3500néző.V:Herczeg, Südi
SZEGED:SEGO – P. Rodríguez, BUNTIC4,Skube, Gaber, BODÓ6,KäLLMAN7. Csere:Kastelic (kapus), Goncalves4,Bánhidi1,Blazevic, Bóka, Obranovic, Balogh Zs.6 (3),Sostaric2. Edző:Carlos Pastor
VESZPRÉM:Alilovic – Marguc1,SULIC2,NAGY L.3,SCHUCH, Terzic, Ugalde2. Csere:MIKLER (kapus), PÁLMARSSON5,Ilics2,Nilsson2,LÉKAI4,Blagotinsek1,GAJIC4 (3),Iváncsik G.1,Gulyás. Edző:Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 5. p.:1–2.8. p.:4–2.12. p.:6–5.20. p.:8–8.24. p.:10–10.26. p.:12–10.29. p.:14–13.33. p.:16–17.37. p.:17–18.41. p.:20–20.45. p:23–22.48. p.:23–23.51. p:26–24.54. p.:26–26.56. p.:29–26
Kiállítások:6, ill. 8 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 3/3
Bajnok: a Veszprém, 50–47-es összesítéssel
Carlos Pastor:
–Szurkolóink előtt emelek először kalapot, mert végig megadtak minden támogatást, és ezüstérmes csapatunkat is éljenezték. Az erős klubok egyik jellemzője, hogy ilyen remek a közönségük. Büszke vagyok csapatomra a győzelemért, de fáj, hogy Veszprémben csúszott ki a kezünkből az arany. Tovább kell építenünk a csapatunkat, vagy erősítésekkel, vagy a meglevő keret gyorsabb fejlesztésével.
Xavier Sabaté:
– A második félidőben megint óriásit játszottunk. Három célt tűztünk magunk elé az idény elején: aranyat a Magyar Kupában és a bajnokságban, valamint a BL-ben a négybe jutást. Mind a hármat elértük, vagyis jól végeztük a munkánkat. A végéig még van két meccsünk Kölnben, és van okunk a bizakodásra, mert a tavasszal remekül összeállt a játékunk.

A kezdés előtt a pályán köszöntötték a Szeged legutóbbi, tíz évvel ezelőtti bajnokcsapatának tagjait. A hazaiak közül az orosz balátlövő, Szergej Gorbok térdsérülése nem jött rendbe, a világbajnok spanyol kapus, José Manuel Sierra pedig ujjtörése miatt hiányzott. A veszprémiek keretében Ancsin Gábor, Marko Kopljar és Chema Rodríguez nem szerepelt.

Az idegenben hatgólos vereséget szenvedő szegediek nem rontottak neki ellenfelüknek, az ötödik percig csak a vendégek vezettek a meccsen (1–2), az első fordulópontot Renato Sulic kiállítása jelentette, Thiagus Petrus gyorsan szerzett három találatával pedig ellépett a házigazda (4–2).

A 13. percben Sulicot másodszor is kiállították, kellemetlen helyzetbe kerültek ezzel a veszprémiek, de az állandósuló egy-két gólos hazai előny a 20. percben Andreas Nilsson találatával így is eltűnt (8–8).

A szegedieknek ebben az időszakban Denis Buntic adott új lendületet, ő Petrushoz hasonlóan négyszer volt eredményes a félidőben, majd az utolsó öt perc kezdetén Bodó Richárd „triplája" jelentette a hazai elszakadást – a szünetre így is csak egy gól volt a felek között (15–14).

A veszprémiek a második félidő elején egy 4–1-es sorozattal fordítottak, majd addig erőltették a beállós játékot, hogy Aron Pálmarsson is gond nélkül lőhetett át, így a 42. percben már csak a meccs megnyerése reményében jöhetett a hazai időkérés (20–22). Ehhez villámgyors 3–0-s rohammal kerültek közelebb Balogh Zsolték, a hajrában Jonas Källman könnyű góljaival pedig volt már közte három is (29–26).

Az utolsó percek Mirko Alilovic-parádéval teltek, a Szeged otthon nyert, de a Veszprém sorozatban tizedszer, összességében 25. alkalommal szerezte meg a bajnoki címet. 30–27

A bajnoki címért járó elismerést az idény végén a profi játékot befejező, 16. aranyérmét szerző Gulyás Péter, valamint az ugyancsak búcsúzó Iváncsik Gergő vette át.

„Ezért mindig érdemes mezt húzni” – az NSO Tv riportja

25. alkalommal magyar bajnok a Veszprém (Fotó: Török Attila)

PERCRŐL PERCRE!

60. Véget ért a meccs, bajnok a Veszprém 50–47-es összesítéssel!
60. Bodó
bevarrta. 30–27
60.
Nilsson ziccerben fölé pattint.
59.
Skube hetesét és Thiagus Petrus ziccerét is védte Alilovic!
59.
Sego még véd egy ziccert, újabb szegedi hetes jön.
58.
Időt kértek a vendégek, Gulyás még lehetőséget kap utolsó bajnokiján.
gyönyörűen lőtt a bal felsőbe, de Bodó gyorsan felel. 27–26
52. Balogh már belépett, de amúgy is fölé ment az összeszedett labda utáni lövése.
52. Pálmarsson
átlövése a léc alatt landolt. 26–25
51. Balogh
tör be, 26–24.
50.
Pálmarsson lövése a kapufáról kifelé pattant.
50.
Skube végigrohant a pályán, majd akkora lécet lőtt, hogy a plafont érte a labda.
48. Lékainak megy oldalról, 23–23.
47. Skube meglepő lövését Mikler védi lábbal.
46.
Lékai kapott óriási blokkot, majd megszerzi a Szeged.
42. Időt is kért a szegedi csapat.
42. Pálmarsson zavartalanul a jobb felsőbe lőtt, először vezet kettővel a Veszprém. 20–22
35.
Skube szerzett labdát, Bodó lövését viszont védte lábbal Mikler.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Buntic szépen elhajolva ellövi, de Mikler véd. Véget ért az első félidő.
30.
Időn túli szabaddobással zárul a félidő.
30.
16 mp hátra, szegedi időkérés.
30.
Pálmarsson káprázatos passza után Nilsson eredményes. 15–14
29. Balogh
a bal felsőbe ágyúzza a hetest. 15–13
29. Schuch is begyűjti első kiállítását.
29. Ugalde kozmetikáz a bal szélről, a kapus feje fölé ez is. 14–13
28. Veszprémi időkérés.
28.
Most Bodó lendült bele, betörés után eredményes. 14–12
27. Gajic
most a kapu bal oldalába pattint. 13–12
27. Veszprémi hetes, Thiagus Petrus még ki is ül.
27. Bodó
lövése a kapufáról és Miklerről pattan be. 13–11
26. Pálmarsson használja ki a szegedi hibát. 12–11
26. Bodó szétlövi a kapu jobb oldalát. 12–10
25. Lékai passzívnál a világ végéről a bal felső mellé lőtt.
24. Lékai
kígyózott be, majd lőtt a kapuba, cserébe Thiagus Petrus is megszerzi a negyediket. 11–10
24. Sőt, Nagyot még ki is állítják.
24. Buntic
emberrel együtt is belövi. Ez már a negyedik volt neki. 10–9
23. Lépéshiba Obranovicnál, belemenés Pálmarssonnál.
eljut a bejátszás, kiegyenlít. 8–8
19. Ugalde kiejti, Lékai leszedi az indítást, Marguc ziccerét Sego védi.
18.
Beléptek a szegediek.
17. Buntic
betörésből eredményes, de Marguc a jobb szélről rögvest válaszol. 8–7
16. Blagotinsek ziccerét védi Sego.
16. Källman
nem tudta szabályosan megállítani ellenfelét, két perc ez is.
15. Buntic átlövése a kapufa tövéről jön ki.
14. Nagy László
üresen maradt, betört, és a léc alá lőtt. 7–6
13. Källman éles szögből is betalál, megint fej fölé. 7–5
13. Sulic könyöke Bodó arcán, még egy két perc!
12. Ilics lövése a blokkról most mellé száll, Pálmarsson viszont szétlövi a hosszú felsőt. 6–5
11.
Pálmarsson lövése kimarad, de rossz az indítás.
7.
Marguc a jobb szélről nem tudott ellőni Sego mellett, de belemenés a túloldalon.
6. Thiagus Petrus
blokkol, majd egész pályáról az üres kapuba dob. 3–2
5. Thiagus Petrus átlövése Alilovic lába mellett kötött ki. 2–2
5. Sulic védekezett túl erőszakosan, pihen két percet.
5. Ilics átlövése Sego lába között a kapuban. 1–2
4. Itt a válasz, Källman a bal szélről eredményes. 1–1
3.
Rossz bejátszás, de Nagy megszerzi a labdát, majd az üres kapuba lőtt. 0–1
2.
Gaber ziccerét védte Alilovic, de marad a hazaiaknál. De nem sokáig.
1.
A Szeged kezdte el a meccset. Sego és Alilovic a kapuban.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém meccs, az NB I döntőjének második felvonása.