Férfi kézi NB I: nyert az FTC ellen, az élről várja a Szeged a Veszprém elleni rangadót

2017.10.15. 17:45
A szezonban még hibátlan (és a hét közben az Orlen Wisla Plock vendégeként a Bajnokok Ligájában is győző) MOL-Pick Szeged 34–25-re nyert hazai pályán az FTC ellen a férfi kézilabda NB I 8. fordulójának előrehozott mérkőzésén.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 8 gólt szerző szegedi, Pedro Rodríguez Álvarez volt. Juan Carlos Pastor csapata ezzel átvette a vezetést a tabellán, így az élről várhatja a Telekom Veszprém elleni rangadót (a veszprémiek meccshátrányban vannak, de a szombati derbiig már nem lépnek pályára).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. forduló (előrehozott mérkőzés)
MOL-Pick Szeged–FTC 34–25 (20–11)

Szeged, 1800
néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
SZEGED:
Sego – RODRÍGUEZ 8, Goncalves, BÁNHIDI 3, Källman 1, GORBOK 5, Zsitnyikov 3. Csere: Sierra (kapus), Balogh Zs. 2, Sigurmannsson 4, Zubai Sz. 1, BODÓ 6, Skube, Sostarics, Blazevic, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
FTC:
Nagy L. – Bujdosó 2 (1), MARCZINKÓ 5, Mikita 1, Benmiloud 2, Rédai 2, Pálos G. 2. Csere: Tuba Kovács (kapus), PORDÁN 6 (1), Pál G. 1, Oláh 1, Kocsi 1, Benis 2. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–2. 9. p.: 6–4. 13. p.: 8–5. 18. p.: 13–6. 24. p.: 17–8. 28. p.: 19–9. 34. p.: 22–13. 40. p.: 26–19. 46. p.: 30–20. 53. p.: 33–22. 55. p.: 33–24
Kiállítások:
2, ill. –
Hétméteresek:
1/0, ill. 2/2

Carlos Pastor: –
Az első félidőben nagy volt a különbség a csapatok között. A szünet után visszavettünk a tempóból, nem volt annyira feszes a védekezésünk. A legfontosabb célunkat elértük, valamennyi játékosunk egészségesen jött le a pályáról.