Férfi kézi NB I: FTC-siker a Balatonfüred elleni rangadón

V. Á.V. Á.
2022.05.13. 19:45
Nagy Bence 10 gólt lőtt a Fürednek (Fotó: Török Attila)
Nyílt a bronzéremért folyó harc, miután a Ferencváros 37–32-re legyőzte a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I 24. fordulójában.

A Fradi sikerének Tatabányán is örülhetnek, hiszen esetleges hétvégi sikerével a Bányász pontszámban beéri a 3. helyen álló Balatonfüredet.

A Gyöngyös a Budakalász ellen nyert, az élvonaltól búcsúzó Kecskemét legyőzte a NEKA-t, míg a Csurgó Komlóról térhet haza két ponttal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
FTC–BALATONFÜREDI KSE 37–32 (18–17)
Elek Gyula Aréna, 200
néző. V: Andorka, Hucker.
FTC:
ZERNOVIC – BUJDOSÓ 5, Bognár A. 4, DEBRECZENI 1, J. Mikita 1, NAGY BENCE 10 (4), KOVACSICS 6. Csere: Győri K. (kapus), Ónodi-Jánoskúti 3, FÜZI 5, Pordán 2. Edző: Horváth Attila
BALATONFÜRED:
Andó – P. RODRÍGUEZ 5, MALINOVIC 6, Topic 4, NÉMETH B. 6, SZÖLLŐSI B. 7 (2), Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), Dénes J., Szűcs B., Kemény, Szmetán M. 1, Gosztovics 1 (1), Határ. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 17. p.: 10–9. 24. p.: 13–14. 29. p.: 18–14. 41. p.: 25–21. 47. p.: 28–26. 52. p.: 33–27. 57. p.: 36–30.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek:
5/4, ill. 7/3
Horváth Attila:
– Az első félidőbe kicsit belealudtunk, de sikerült belőle kijönnünk, a szünet után pedig kifejezetten csapatként harcoltunk.
György László:
– A harminchét kapott gól mutatja, hogy a védekezésünk és a kapusteljesítményünk gyengére sikerült, ennek következménye az eredmény.

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS–SCHIESZL-BUDAKALÁSZ KZRT. 31–26 (15–11)
Gyöngyös, 600
néző. V: Bóna, Földesi.
GYÖNGYÖS:
A. Tomics – Gábori, MARKEZ 9, HEGEDÜS M. 6, Gerdán, Varsandán M. 2 (2), Duris 2. Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Ubornyák 1, Vaszics 1, VILOVSZKI 4, Papp B., HAMIDOVIC 6, Gráf. Edző: Kiss Dániel
BUDAKALÁSZ:
Váczi D. – Varjú M. 2 (2), SINKOVITS 7, SCHMID 5, MIKALIN 2, Juric-Grgic, Holpert 2. Csere: Gjorgjeszki (kapus), Dávid M., Kovács D. 1 (1), Tyiskov, KONCZ 5, Kiss B. 2, Maracskó. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása.
6. perc: 1–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–10. 36. p.: 19–15. 42. p.: 20–17. 48. p.: 24–19. 54. p.: 28–22.
Kiállítások:
6, ill. 10 perc.
3/2, ill. 5/3
Kiss Dániel:
– Negyedóra játék után vettük fel a kellő hőfokot, a szünet után fegyelmezetten és taktikusan játszottunk, az átlövőink pedig brillíroztak.
Csoknyai István:
– Tizenöt percig jól játszottunk, majd szép lassan minden elfogyott. A szűkös lehetőségek ellenére amit tudtunk, megtettünk a jó eredményért.

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–NEKA 27–22 (14–9)
Kecskemét, 300
néző. V: Felhő, Öcsi.
KECSKEMÉT:
MARCZIKA 1 – Országh, ENAMOTO 5, Vetési 3, KARAI 7, Simon B. 1, HORVÁTH A. 5. Csere: Mazák L., Hiramoto, Csordás 2, Szeverényi, Forgács, Szrnka 2, Menyhárt 1 (1). Edző: Bencze József
NEKA:
Palasics – Kiss A. 1, Temesvári 2, Mikita B., Simotics 2, STRANIGG 4, Sisa. Csere: Aleksza (kapus) 1, Jajic, KRAKOVSZKI B. 6 (3), Kecskés L., Dely 3, Fekete D. 1, Bendicsek, Szabó Á. 2. Edző: Sótonyi László
5. perc: 1–2. 12. p.: 2–3. 21. p.: 7–6. 27. p.: 10–9. 35. p.: 16–12. 45. p.: 19–16. 55. p.: 26–20.
8, ill. 10 perc.
1/1 ill. 4/3
Bencze József:
– Jó meccs volt, elégedett vagyok. Sok hibával játszottunk, de a szezon végéhez közeledünk, ez érthető.
Sótonyi László:
– Csalódott vagyok, ám ez a csalódottság közel sem akkora, mint a bennmaradást jelentő öröm volt.

SPORT36-KOMLÓ–CSURGÓI KK 29–30 (14–13)
Komló, 1000
néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
KOMLÓ:
Pásztor I. – Vaskó 2, Zobec 1, Melnyicsuk, JÓGA 5, Jerkovic 3, Orbán 3. Csere: Granic (kapus), Szöllősi O., Grünfelder, Szunajko F. 3, Takács B. 4 (2), Radic 1, Urbán 2, HOFFMANN 5 (1). Edző: Kilvinger Bálint
CSURGÓ:
Füstös Á. – Tóth Á. 4 (2), KRECIC 8, Kerkovits, Borsos 1, Rotim 1, A. Kovacevic 3. Csere: Konyicsák (kapus), GÁBOR M. 7, Herceg 3, Szeitl L. 2, Ács P. 1, Vasvári. Edző: Baranyai Norbert
9. perc: 5–3. 15. p.: 6–6. 24. p.: 10–8. 34. p.: 15–17. 46. p.: 21–25. 60. p.: 29–29.