Férfi kézi NB I: a Veszprém az FTC-t, a Szeged az Egert verte meg

2018.02.20. 19:31
A címvédő Veszprém 31–26-ra nyert a Ferencváros otthonában, míg a Szeged 33–24-re győzött Egerben a K&H férfi kézilabdaliga keddi játéknapján.

A Ferencváros bő tíz perccel a vége előtt még csak kétgólos hátrányban volt, Egerben valamivel hamarabb eldőlt a pontok sorsa.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS–VESZPRÉM 26–31 (13–18)
Elek Gyula Aréna, 1000
néző. V: Fekete T., Tóth D.
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó 3 (2), Oláh T., ANDJELICS 5, Benmiloud 2, BALI 6, Pálos 2. Csere: Kocsi, Pordán 3, Pál G. 3 (1), Bakos Gy., Grebenár, Rédai 2. Edző: Horváth Attila
VESZPRÉM:
ALILOVIC – MARGUC 8, Ancsin 1, Ligetvári, Schuch, Terzic, Nenadics 5 (2). Csere: MANASZKOV 5, Dzsamali 3, Tönnesen 1, Nilsson 2, Ilics 4 (1), Blagotinsek 1, Sulic 1. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 12. p.: 5–7. 18. p.: 7–11. 25. p.: 9–15. 36. p.: 16–20. 41. p.: 19–22. 48. p.: 23–25. 55. p.: 24–29
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Horváth Attila:
– Jó csatát vívtunk, a játékosok megcsinálták, amit kértem. Jól szolgálta a felkészülésünket ez a mérkőzés a bajnokság hátralévő szakaszára, hiszen ha egy Veszprém szintű csapat ellen mérkőzésben tudunk maradni, akkor nem lehet gond a bennmaradással.
Ljubomir Vranjes: – Elkezdtünk egy új játékot játszani, amit az első tizenöt percben gyakoroltunk, utána hagytam a játékosaimat játszani, mert ez szolgálja a fejlődésüket. Nagyon jól kézilabdázott a Ferencváros, fontos pontokat szereztünk ellene.

EGER SBS ESZTERHÁZY–MOL-PICK SZEGED 24–33 (12–15)
Eger, 930
néző. V: Bonifert F., Oláh V.
EGER: STOCHL – Lezák 1, RADOJEVICS 5, BAJORHEGYI, KISS G., Petro 4, AFLITULIN 7 (1). Csere: Repóth (kapus), Antl, Szabó P. 2, Szepesi, Dobó Zs. 1, Vaskó 1, Takács 3 (1). Edző: Tóth Edmond
SZEGED: Sego – Sostaric 4, Srsen 4, Skube 1, Bánhidi, Thiagus Petrus 2, Sigurmannsson 4 (1). Csere: Nagy M. (kapus), ZUBAI 3, Bodó 3, ZSITNYIKOV 3, Blazevic, Källman 1, PEDRO RODRÍGUEZ 5, Fekete 2, Hegedüs M. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.
Tóth Edmond:
– Igyekeztünk felnőni a Szegedhez, úgy vélem, ez a minimális különbség a két csapat között. Próbáltuk kiszolgálni a közönséget, ami, úgy érzem, sikerült is.
Juan Carlos Pastor: – Két nappal a szkopjei Bajnokok Ligája-mérkőzés után egyetlen meccs sem könnyű. A második félidei teljesítményünknek köszönhetően nyertünk. A találkozó úgy alakult, hogy kevesebb lehetőség jutott a fiataljainknak.

1. Telekom Veszprém 18 18 646–368 +278 36
2. Mol-Pick Szeged 20 16 2 2 654–479 +175 34
3. Grundfos Tatabánya KC 18 15 3 487–415 +72 30
4. Balatonfüredi KSE 18 14 4 476–430 +46 28
5. Sport36-Komló 18 8 2 8 430–448 –18 18