Férfi kézi MK: szoros meccs, de sima szegedi továbbjutás

2013.02.19. 19:30
Bár szoros mérkőzést játszott hazai pályán a Gyöngyös a Pick Szegeddel a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, a továbbjutás kiharcolására esélye sem volt az első meccsen hazai pályán 14 gólos előnyt szerző Tisza-partiakkal szemben.

Az 500 néző előtt játszott meccsen végig kiegyenlített küzdelem folyt, fej fej mellett haladtak a csapatok, a 26. percben még a gyöngyösiek vezettek, de még másfél perccel a lefújás előtt is csak eggyel vezetett a hét végén a BL-ben bravúros győzelmet arató Szeged.

A végén Skalicki László csapata hozta a kötelező győzelmet (még arra is tudtak külön figyelni, hogy a korábbi gyöngyösi Balogh Zsolt legyen a meccs legeredményesebb játékosa), és az MKB Veszprém után másodikként a legjobb négy közé jutott.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

B.BRAUN GYÖNGYÖS–PICK-SZEGED 35–38 (20–23)
Gyöngyös, 500 néző. V: Heim A., Jolántai Cs.
GYÖNGYÖS: Hudák – GÚNYA 3, OLÁH 4, FREY T. 2, Debreczeni 3, SZABÓ P. 6, GAZDAG 6 (1). Cs: Tamási (kapus), Koller 1, SÁNDOR Á. 2, Sándor R. 3, Varsandán M. 1, Szalafai 3, Bakos 1. Edző: Nagy Károly
SZEGED: Tatai – LASICA 5, PRIBANICS 3, Czina, Blazsevics 2, Buday 3 (1), KEKEZOVICS 4. Cs: Mikler (kapus), Larholm 4 (2), BALOGH ZS. 7, Zubai Sz. 3, VADKERTI A. 2, Ancsin 3, Prodanovics 2 (1). Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 9–7. 18. p.: 12–13. 24. p.: 17–18. 36. p.: 22–25. 42. p.: 26–28. 48. p.: 30–32. 54. p.: 31–35
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Nagy Károly: – Mindkét fél szellősen védekezett, talán a Szeged valamivel keményebb volt. Az tetszett, hogy szellemesen, nagy tempóban kézilabdáztunk, s végig kétségessé tettük a mérkőzést a Szeged számára.
Skaliczki László: – Mindkét csapatnak jól szolgálta a felkészülését a hétvégi feladatokra. Számunkra mindenképp figyelmeztető, hogy nagyon sok indításgólt kaptunk.