Férfi kézi MK: Sokkal jobban fognak figyelni rám a veszprémiek – Bodó

2018.04.15. 11:09
Sorozatban hetedszer is a Veszprém és a Szeged játssza a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjét. A debreceni négyes döntőben előbb a Szeged húsz góllal nyert a Csurgó ellen, majd az elődöntő másik mérkőzésén a címvédő Veszprém verte meg a Balatonfüredet. Az elődöntők után Bodó Richárddal, Zubai Szabolccsal és Lékai Mátéval beszélgettünk.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, DEBRECEN
ELŐDÖNTŐ
MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 37–17 (19–7)
Debrecen, Főnix Csarnok, 1800
néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: SIERRA – RODRÍGUEZ 6, Balogh Zs. 1, Skube 3, Bánhidi 1, Bodó 2, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Goncalves 1, ZUBAI 3, SIGURMANNSSON 9 (3), ZSITNYIKOV 4, Gorbok 2, Gaber 1, BLAZEVIC 1, Srsen 1. Edző: Carlos Pastor
CSURGÓ: Balogh T. – Vaszics 1 (1), Tóth A. 2, Hanusz, Hadziomerovic, Cehte 2, Kovacsevics 1. Csere: Balogh Á. (kapus), Pavlovic 1, Ferreira 2, Vasvári 1, Szeitl, GAZDAG T. 4 (1), Varjú 2, Josic, Jerebie 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 9. p.: 6–3. 16. p.: 12–3. 22. p.: 15–5. 26. p.: 18–6. 37.p.: 23–7. 42.p.: 27–9. 50.p.: 31–13. 54.p.: 34–14. 57.p.: 36–14
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Carlos Pastor:
– Nagyon gyorsan eldőlt a legfontosabb kérdés, hiszen percek alatt elhúztunk. Ettől kezdve csak a győzelmünk különbségének növelésére kellett figyelnünk.
Bencze József: – Kritikán aluli, amit nyújtottunk. Nem ezt beszéltük meg. Persze a Szeged remek csapat, de talán ennyivel nem jobb. Nem tudom, miért ült le a csapatom.FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, DEBRECEN
ELŐDÖNTŐ

TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜRED 38–22 (20–12)
Debrecen,
Főnix Csarnok, 3000 néző. V: Bíró, Kiss O.
VESZPRÉM:
ALILOVIC – Marguc 3, NAGY L. 4, Sulic 2, SCHUCH, Ilics 2, MANASZKOV 4 (1). Csere: MIKLER (kapus), Tönnesen 2, GAJIC 6 (1), Ugalde 1, TERZIC 2, Blagotinsek 1, Nenadics 2, JAMALI 7, Lékai 2. Edző: Ljubomir Vranjes
BALATONFÜRED:
FAZEKAS – Hornyák 2 (1), Kaspárek 1, TOPIC 3, Szemjonov 3, SZITA 4, Bóka. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B. 2, Déber 1, Kancel, Varsandán, Karvackij 3, Debreczeni 2, Kemény, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
Ljubomir Vranjes:
– A döntő a legfontosabb, de azért ez a meccset is meg kellett nyerni. Minden játékosomat dicsérhetem a hozzáállásáért, mindenki igyekezett száz százalékot adni. Egymást biztatták, remek csapatmunkát végeztek.
Csoknyai István:
– Összes cserémet is pályára küldtem, legyenek játékban a bronzmeccsre. Ez sikerült. A Veszprém erős védelmét viszont nem volt könnyű átjátszani, de hát azt kaptuk, amire számítottunk. Mi a bronzéremért jöttünk.