Férfi kézi: hosszabbított balátlövőjével a Veszprém

2015.06.10. 15:45
Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata meghosszabbította Mirsad Terzic szerződését – jelentette be a klub hivatalos honlapja. A bosnyák balátlövő júniusban lejáró kontraktusát 2016. június 30-ig újították meg.

A 196 cm-es, 104 kg-os „Terza” 2009-ben érkezett Veszprémbe a Celjétől, s az eddigi hat szezonja alatt hat-hat magyar bajnoki és kupagyőzelem részese volt, Szuperkupa-győztes lett és ebben az idényben megnyerte a SEHA-ligát, valamint kétszer bejutott a Bajnokok Ligája final fourjába. Eddig 547 gólt szerzett veszprémi színekben, amivel a klub történetének huszonnegyedik legeredményesebb játékosa.

A kiváló kettes védő az elmúlt évadban a csapat mind az 51 találkozóján pályára lépett, ezt rajta kívül csak Gasper Marguc mondhatja el magáról.

Bosznia-Hercegovinában Terzic a legtöbb válogatottsággal büszkélkedő férfi kézilabdázó, és ő szerezte a legtöbb találatot is hazája nemzeti csapatában.