Férfi kézi El: most sem győzte le a Nimes-t a Tatabánya

2021.12.07. 20:21
A Tatabánya most sem tudta legyőzni a Nimes-t (Fotó: Tatabánya, Facebook)
Csakúgy, mint az előző, 5. fordulóban, a Tatabánya kikapott a Nimes-től a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörében.

Nem állt túl jól a szénája a Nimes elleni meccs előtt a Tatabányának (öt meccs alatt mindössze két pontot gyűjtött). És az sem adott túl sok okot a bizakodásra, hogy az előző fordulóban éppen a listavezető francia gárdával szemben maradt alul a magyar gárda (24–22).

A kezdeti nehézségek, és az esetenkénti négygólos hátrány ellenére a Tatabánya összekapta magát, az első félidő végére a vezetést is magához ragadta.

Jól indult a második játékrész is, már kétgólos volt az előnye a Komárom-Esztergom megyeieknek, azonban ezután jött a lejtmenet. Először egyenlített, majd szépen fokozatosan ötgólosra növelte előnyét a Nimes, amely ezután sem állt le, 38–30-ra legyőzte a Tatabányát.

6 forduló után továbbra is a D-csoport sereghajtója a magyar csapat.

FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
D-CSOPORT
Grundfos Tatabánya KC–USAM Nimes Gard
(francia) 30–38 (17–16)
Győr, 700 néző. V: Nabokau, Kurik (fehéroroszok).
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák B. 1, Ancsin G. 6, Stojnic 1, Fotache, Győri M. 5, Juhász Á. 4. Csere: Bartucz (kapus), Molnár B., Zdolik 1, BALOGH ZS. 9 (6), Usal 1, Sunajko S. 2 (1), Bodor, Bognár N. Edző: Dragan Djukics
NIMES: DESBONNET 1 – SZANAD 15 (2), SALOU 6, Poyet 3, Gallego 2, Nyateu 2, Rebichon 1. Csere: Paul (kapus), TOBIE 4, Dupuy, Joblon 1, Guigou 1, Vincent 2, Tolleron. Edző: Franck Maurice
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 11. p.: 5–5. 19. p.: 8–12. 28. p.: 16–15. 33. p.: 18–19. 39. p.: 20–24. 47. p.: 23–29. 57. p.: 28–36. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2
Dragan Djukics: – A Nimes a játék minden elemében fölénk kerekedett. Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, de a szünet után a vendégek annyira „felkeményedtek”, hogy nem tudtunk velük mit kezdeni.
Franck Maurice: – Nagyszerű mérkőzés volt, jó iramban játszottunk. Minden poszton kitettek magukért a játékosaim, de erre szükség is volt, mert kemény ellenfél a Tatabánya.