Férfi kézi EHF-kupa: nem volt elég a Balatonfüred előnye

2016.10.16. 19:19
A Balatonfüred férfi kézilabdacsapata 27–20-ra kikapott a svájci Pfadi Winterthur otthonában az EHF-kupa 2. fordulójának visszavágóján, így 50–48-as összesítéssel kiesett.

Az EHF-kupa 3. körében így két magyar csapatért, a Csurgóért és a Tatabányáért szoríthatunk.A Balatonfüred az első mérkőzésen 27–18-ra is vezetett, de csak 28–23-ra nyert. Ez végül is sorsdöntőnek bizonyult, mert a Balaton-partiak hiába tartották jól magukat a visszavágón, az utolsó negyedórában ismét kicsúszott kezeik közül az irányítás.

Az EHF-kupa 3. körében így két magyar csapatért, a Csurgóért és a Tatabányáért szoríthatunk.

PFADI WINTERTHUR (svájci)–BALATONFÜREDI KSE 27–20 (14–10)
Winerthur, 600
néző. V: Bounouara, Sami (franciák)
WINTERTHUR: VASKEVICIUS – Tynowski 1, Vernier 1, MAROS 4, Gavranovic 1, SIDOROWICZ 9, Lier 3. Csere: SCHULZ (kapus), Ott, Hess 3, Pecoraro, Langerhuus 1, JUD 4, Svajlen. Edző: Goran Cvetkovics
BALATONFÜRED: Fazekas – Gábori 1, Kemény 4, Debreczeni, Gerdán, Győri 2 (1), Varsandán 3 (1). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh B., Petrovszki 1, Déber, Szilágyi, Nemes, VASVÁRI, KASPAREK 5, SZEMJONOV 4. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 10. p.: 6–2. 15. p.: 7–4. 19. p.: 10–5. 25. p.: 12–6. 29. p.: 13–9. 36. p.: 17–13. 44. p.: 20–14. 47. p.: 20–17. 57. p.: 26–18
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2
Továbbjutott: a Winterthur, 50–48-as összesítéssel
Goran Cvetkovics:
– Óriási csatában jutottunk tovább, mert jobban akartuk a győzelmet, valamint védekezésünk jó volt, és kapusaink is nagyszerűen teljesítettek.
Csoknyai István: – Most fájlaljuk igazán, hogy otthon nem sikerült nagyobb különbséggel győznünk. A Winterthur végig uralta a játékot, mi csak futottunk az eredmény után. 20–17–nél továbbjutási esélyünk volt, de sorozatban ziccereket hibáztunk. Nagyon fáj a kiesés.