Férfi kézi EHF-kupa: közel a csoportkörhöz a Tatabánya

MTI MTIMTI MTI
2016.11.20. 20:59
A Tatabánya 12 góllal nyert a Makkabi Srugo Risón Leción csapata ellen a férfi kézilabda EHF-kupa harmadik fordulós párharcának első mérkőzésén, ezzel az izraeli visszavágó előtt nagy lépést tett a 16-os csoportkörbe jutás felé.

A magyar csapat a szünetig ötgólos előnyre tett szert, majd ezt a másodikban gyorsan megduplázta, aztán többször is vezetett tíz találatnál nagyobb különbséggel. Végül fölényesen nyert, így nagyon kedvező helyzetben utazhat a pénteki visszavágóra.

FÉRFI EHF-KUPA
3. FORDULÓ (a 16-os csoportkörbe jutásért)
1. MÉRKŐZÉS
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MACCABI SRUGO RISHON LEZION (izraeli) 35–23 (16–11)
Tatabánya, 1000
néző. V: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
TATABÁNYA: Székely M. – Harsányi 3, PÁSZTOR Á. 8 (2), Sipos A. 1, VRANJES 3, Ilyés 1, Vujovics 3. Csere: Tóth M. (kapus), JUHÁSZ Á. 8, Leimeter, Szöllősi Sz., Szöllősi B. 3, Bozovics 5, Dénes. Edző: Matics Vladan
LEZION: Siklosi – KARACSICS 5, Kofman 3, Avraham 1, Gera O., Markotics 4, Stelman 4 (2). Csere: Strat (kapus), Praznik 1, Friedmann, Biton 4, Neeman, Kalderon 1, Gera T. Edző: Frenkel Teomim Saar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 7. p.: 3–2. 15. p.: 7–7. 22. p.: 11–7. 35. p.: 19–13. 42. p.: 23–15. 46. p.: 28–18. 55. p.: 33–21
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Matics Vladan:
– Korrekt meccset játszottunk. Határozott volt a védekezésünk, de még ennél is tudunk jobbat. Mivel nem ismertük az ellenfelet, óvatosabban kezdtünk. Most felkészülünk a visszavágóra, ahol már nem hiszem, hogy csak az előny megőrzésére kell törekednünk. Ott is győzni szeretnénk.
Frenkel Teomim Saar: – Nagyon erős csapattal találkoztunk, ráadásul idegenben. Az első félidőben jól játszottunk, de a második játékrészben már nem tudtunk ugyanolyan teljesítményt nyújtani.