Hozták a kötelezőt férfi kéziseink, Montenegró kipipálva

2016.01.16. 17:55
A montenegrói védőfalnak volt elég baja a magyar támadásokkal (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének 1. fordulójában Magyarország 32–27-re legyőzte Montenegrót. A csoportot az 1. forduló után az Oroszországot hat góllal legyőző Dánia vezeti.

Az Európa-bajnokságokon még nyeretlen Montenegró ellen kezdtük a csoportkört, mégpedig kiválóan. A nagy válogatott tornán most bemutatkozó újoncok közül Faluvégi Rudolf, Bodó Richárd és Bánhidi Bence is góllal kezdett, Ljubomir Obradovicsnak már a hatodik percben ki kellett kérnie az idejét (5–1-re vezettünk ekkor).

A rutintalanabb játékosainkon egyáltalán nem látszódott megilletődöttség, gyorsan elkapták a ritmust. A három-négy gólos különbség állandósult, amiben nagy szerepe volt a montenegrói kapuba beálló Radivoje Risztanovicsnak. Védekezésben egyedül Vuko Borozannal nem bírtunk, a balátlövő ötször is eredményes volt az első félidőben, pedig Mikler Roland majdnem ötven százalékkal védett.

Ahogy Dujsebajevnél megszokhattuk, negyedóra után cseréltünk, és Dzamali Iman több nagy bombával jelentkezett, míg Ancsin Gábor a jobbszélső helyéről is betalált. Leszakítani nem tudtuk Montenegrót, de uraltuk a meccset, és a szünetben négy találat volt az előnyünk (16–12).

A legészakibb helyszín ellenére is szép számmal érkeztek Gdanskba magyar szurkolók, akik folyamatosan buzdították a csapatot. Csakúgy, mint Dujsebajev, aki hol biztatott, hol lendületesen magyarázott, ha valamivel nem volt elégedett. Utóbbi érzése elsősorban a védekezésünk miatt lehetett a második félidőben, Borozan mellett Grbovics és Csavor is belelendült. Mindez pedig azt eredményezte, hogy nem tudtunk elmozdulni a négy gólról.

Mielőtt megnyugodhattunk volna, a többször is emberelőnybe kerülő montenegróiak a 48. percben 25–23-ra feljöttek, közelebb azonban nem jutottak. A hajrára visszaálló Ancsin Gábor gyorsan bevágott kettőt, így hatgólos előnnyel fordultunk az utolsó öt percre, és végül magabiztosan, 32–27-re győztünk a nyitányon. A bemutatkozás tehát jól sikerült a magyar válogatottnak, de az olimpiáért zajló versenyfutás szempontjából fontos lesz a két nap múlva következő Oroszország elleni találkozó is.

FÉRFI KÉZILABDA EB, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–Montenegró 32–27 (16–12)
Gdansk, 4000
néző. V: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Pásztor Á. 1, Nagy L. 1, Faluvégi 3, BÁNHIDI 7, Bodó 3, Iváncsik G. 4 (2). Csere: Schuch, Borsos 1, Zubai Sz. 2, DZSAMALI 5, Nagy K., ANCSIN G. 5, Gazdag, Hornyák. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev
MONTENEGRÓ: Mijatovics – Melics 1, CSAVOR 5, BOROZAN 7, GRBOVICS 5, Petricsevics, Vujovics 2. Csere: Risztanovics (kapus), Sevaljevics 4 (1), Lipovina 3, Andelics, Milasevics, Radovics. Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–1. 9. p.: 8–2. 18. p.: 11–8. 23. p.: 13–10. 36. p: 19–16. 39. p: 22–18. 48. p: 25–23. 55. p.: 29–23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1

Dánia–Oroszország 31–25 (13–13)