Férfi kézi Eb: Gústavsson csak viccelt! Messze vagyok a sztárságtól – Hallgrímsson

2022.01.24. 19:56
A koronavírus-járvány által megtizedelt Izland nem tudta hozni ugyanazt az elképesztő teljesítményt, amivel két napja legyőzte a franciákat, s az elődöntő kapujában egy góllal kikapott a horvátoktól a férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Bár a csapathoz visszatért Björgvin Gústavsson, ezúttal is Viktor Hallgrímsson védett, a kapusok csatáját azonban Ivan Pesic nyerte meg.

„Sztár született!” – írta ki a Twitterre a franciák elleni győzelem után Viktor Hallgrímssont éltetve Björgvin Gústavsson, aki pozitív koronavírus tesztje miatt csak a szállodai szobájából nézhette, ahogy kapustársa védéseivel megbabonázza a francia sztárokat.

Miután a horvátok ellen Hallgrímsson, és az izlandi csapat is igen hullámzó teljesítményt nyújtott, az elődöntő ajtaját nem sikerült kinyitniuk, ezért nyilvánvalóan a 21 éves játékos csalódottan értékelt a 23–22-es vereség után az NSO Tv-nek. Természetesen szembesítettük csapattársa véleményével is, amelyre ez volt a válasza:

„Csak viccelt! Ahhoz, hogy sztárrá váljak, még nagyon sok nemzetközi versenyen kell bizonyítanom. Fejlődnöm kell, megtanulni jobban fókuszálni a meccseken. De nyilván bízom benne, hogy egyszer igaza lesz!”

A horvátok kétgólos hátrányban vonultak a szünetre, a második félidő elején azonban állva hagyták az izlandiakat, és már öttel is vezettek, amikor ellenfelük visszajött a meccsbe. Ez a fordulat nagyban volt köszönhető a kiválóan védő Ivan Pesicnek, aki videónkban elmondta, büszke is a teljesítményére, de ehhez kellett előtte a remek védőmunka is, amely a győzelmük kulcsa volt.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ
3. FORDULÓ
I. CSOPORT (Budapesti Kézilabda Aréna)
Izland–Horvátország 22–23
(12–10)
Ld: Thorkelsson 6, Magnusson 5, Si. Gudjónsson 5, ill. Lucin 6, Cupic 5, Martinovic 5
Dánia–Hollandia 35–23 (21–12)
Ld:
Gidsel 9, M. Hansen 7, J. Hansen 7, ill. Baijens 6, Stavast 4, T. Jansen 4
Franciaország–Montenegró 36–27
(16–12)
Ld: Mem 7, Lenne, Minne, Tournat, N. Karabatic, Kounkoud 4-4, ill. M. Vujovics 7, B. Vujovics 5, M. Laszica 5